Chraň se před nepřátelskými členy rodiny


Chraň se před nepřátelskými členy rodiny

Mnoho z nás má takového člena rodiny, který si myslí jen o sobě. Takoví lidé zpravidla manipulují a užívají si našich pocitů. Jedná se o obtížný případ, protože tito lidé mají s námi úzké vazby a nemůžeme je nějak obejít, ale co můžeme udělat, abychom se chránili?

nepřátelské příbuzní, když se rodina trpí

Odborníci říkají, že přítomnost nepřátelskérodinu v našem osobním kruhu může vážně ovlivnit kvalitu našeho života. Máme-li přítele, který je sobecká a manipulativní, můžete vždy zastavit přátelství a najít nové přátele, a tak zajistit rovnováhu a integritu vlastního společenského života.

Ale co se stane, když taková osoba je naše matka, bratr nebo dokonce manžel nebo manželka? Samozřejmě, taková situace není snadná a my to velmi dobře rozumíme.

Nemůžete jen zlomit svůj vztah s vaší matkou, bratrem nebo tchýní nebo tchýřkou. Takové situace jsou charakterizovány přítomností mnoha složitých a obtížných emocí a pocitů. Matka - naše tělo a krev, a je obtížné prolomit tento vztah, ale pro mnoho lidí je třeba udělat totéž pro své zdraví.

Existují chvíle, kdy jsou vztahy v rodině napjaté a pak takové nepřátelské příbuzné mohou vážně narušit naši emoční rovnováhu.

Příkladem mohou být rodiče, kteří neumožňují svobodným volbám svých budoucích partnerů a příbuzným, kteří kritizují přátelství a vztahy s jinými lidmi. Všichni děláme chyby, ale co dělat, když vám nikdo jiný než váš bratr nebo sestra obtěžují podobné nároky nebo říkat věci, které to bolí svou duši? Jak jednáme? Dáme vám odpověď, přečtěte si.

1. Nastavit limity: vědět, co chcete a co nedovolíte

Zvažte takový příklad. Jdeš na večeři u rodičů svého partnera a připravili nějaké kořenité jídlo. Nemáte rád kořeněné potraviny a víte, že vaše tělo nerobí trávení takových potravin. Abyste však nemuseli přitahovat pozornost ani někoho urážet od svých příbuzných, rozhodnete se mlčet a jednoduše používat to, co vám bylo nabídnuto.

Nyní, pokaždé, když jdete k rodičům svého partnera, které sloužily k něčemu tabulky ostrým až zažívacími potížemi nenaznačují vám, že nemáte jinou možnost, než vyhlásit: „Zdraví neumožňuje, abych se kořeněná jídla " V odezvě pravděpodobně slyšíte něco jako: "Proč jste o tom předtím neřekli?"

Jedná se o jednoduchý příklad, způsob, jak vám ukázat, co lidem říct, co můžete nebo nemůžete připustit. Pokud nemáte příležitost navštívit svou matku každý večer nebo jít nakupovat se svou sestrou, dejte o tom vědět.

Pokud se vám nelíbí, jak vám někdo radí, jak vychovávat vaše děti, řekněte jim o tom. Zjistěte všechny podrobnosti dříve, než se budete muset hádat a možná se jí vyhneme. Vždy promluvte s respektem a péčí, ale nechcete spálit všechny mosty mezi vámi a vašimi příbuznými a vyjádřit své myšlenky a pocity, že? Takový přístup není egoismus, ale upřímnost.

2. Naučte se být vytrvalý a nepoužívejte škoda

Někdy nechceme urážet člena rodiny, a tak si myslíme v sobě. Například, když se rodiče nebo prarodiče stěžují, že jsou vždy sami a ve skutečnosti se o ně vždy postaráme.

bratři a sestry, kteří nás obviňují z nedostatku podpory od vás, musíte být vytrvalý a respektovat a starat se, aby jim řekl pravdu: „Vždycky jsem přišel, když můžu, a víte, kdy to potřebujete, můžete vždy mi volání ". "Víš, že ti budu vždycky pomáhat, ale neptej se mi o věcech, které nemůžu udělat. Mám teď také obtížnou situaci a ty to musíš pochopit."

Buďte upřímní a pečliví, ale řekněte pravdu a řekněte, jak se cítíte. Dejte jim vědět, co můžete a nemůžete udělat. Ukažte jim, že máte také potřeby, které je třeba respektovat.

3. Nezapomeňte podporovat své rodinné příslušníky, ale nezapomeňte se starat o vaše osobní potřeby

Rodina a rodina - vždy v první řadě, všichni to víme. Nicméně pokud jsou součástí našeho života, mohou nás také ublížit a mít ničivou moc.

Existují lidé, kteří byli v dětství zneužití nebo špatně. Takoví lidé mohou být docela těžké. Udržování teplých vztahů s takovými lidmi se nikdy nemůže stát, a to je pochopitelné.

Je velmi důležité se snažit mít vždy sebevědomí a pamatovat si, že jste zralý, vyvážený člověk s každodenní potřebou štěstí. Pokud vás někdo ve vaší rodině ublíží, je důležité nastavit určitou vzdálenost, abyste obnovili svůj emoční stav, sebeúcta a klid.


ČAs nevymaže, dá všechno na své místo

ČAs nevymaže, dá všechno na své místo

Na rozdíl od populární fráze čas nevymaže všechny špatné vzpomínky sám o sobě. Komplikované příběhy nejsou řešeny sami o několik měsíců nebo let. Time není pasivní látka, která působí jako gumu vymazat něco nepříjemného, ​​protože plynutí času připojeny na mysl, zejména s ohledem na konkrétní způsob vytváření reality.

(Sex a vztahy)

Zlomené duše - oběti psychologického násilí

Zlomené duše - oběti psychologického násilí

Lidé s rozbitými dušemi žijí tak dlouho, že jejich srdce bylo zlomeno v raném věku. Například lidé s rozbitým srdcem mohou být obětí násilí rodičů. Možná je nevěnovali pozornost, nebo dokonce rodiče byli lhostejní. roky procházejí, tito děti jsou nyní dospělí. Začíná "zralý" vztah. Tyto vztahy však nejsou podobné těm, které často čteme v knihách nebo v romantických filmech.

(Sex a vztahy)