Jídlo a zvyky, které předčasně způsobují vrásky


Jídlo a zvyky, které předčasně způsobují vrásky

Každý ví, že vrásky jsou důsledkem stárnutí. Nedávná studie ukázala, že se objevují nejen kvůli tomu. Vytvářejí linie - tzv. "Drážky" na kůži, které se nejčastěji objevují na obličeji. Některé potraviny a špatné návyky mohou také způsobit předčasné vrásky, které se mohou stát skutečnou hrůzou pro některé ženy.

Vrásky skutečně vypadají z důvodu stárnutí. Ale to nezačíná, když žijeme k určitému věku. Můžeme také předem stárnout a toto bychom se měli vyhnout. Věnujte pozornost skutečnosti, že se rozdělení věkových buněk zpomaluje a ztrácíme přirozenou elasticitu pokožky, množství vodíku a vlhkosti v ní klesá a v důsledku toho se tvoří vrásky.

Druh vrásek

Vrásky jsou rozděleny do tří skupin podle jejich původu, vzhledu a hloubky:

 • Gravitační vrásky. Jsou způsobeny silou, která působí na kůži. Kvůli této síle začne viset. Úroveň rezistence je zde určena lidskými geny a typem kůže, a také jak se stará o její zdraví. Jedním z nejčastějších míst pro gravitační vrásky jsou rohy úst. Když se objeví, rty se roztáhnou.

Jaké jsou návyky, které způsobují vrásky?

Kromě vlivu přirozeného času mohou na pokožku ovlivnit i jiné faktory. Někteří lidé mohou vyvíjet vrásky dříve než ostatní. Důvod Špatné návyky Mezi ně patří:

 • Alkoholické nápoje. Například: osoba, která pije alkohol každý den nebo o víkendech, sníží normální život pokožky o dva roky.
 • Trvalý sedavý životní styl. Bylo prokázáno, že nedostatek týdenních sportů bude příčinou vrásek.
 • Nespavost. Spánek stimuluje produkci hormonu, který pomáhá obnovit kolagen a jeho nepřítomnost způsobí předčasné stárnutí dermis.

 • Příliš dlouhý pobyt na slunci. Pokud strávíte spoustu času opalováním na slunci, mohou se vytvářet příliš rychlé vrásky. Také škodlivé přímé sluneční paprsky, které mohou zvýšit pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže.
 • Kouření je z mnoha důvodů velmi špatným zvykem. Tam, kde jsou vrásky nakaženy nikotinem, nemá kůže schopnost dýchat. Kromě toho každá inhalace cigaretového kouře vytváří více vrásek kolem úst a především kolem horního rtu.
 • Stres Odpověď kůže na stres je podobná nespavosti. Když je člověk nervózní, objevuje se stárnoucí tvář, vrásky, šedivé vlasy a alopecie.
 • Přestávka na snídani. Obyčejný misconception v dnešní společnosti - mnozí lidé nejedí snídani z různých důvodů: protože nemají čas, nebo prostě neobvyklé mít snídani vůbec. A první použití potravin - nejdůležitější. A ještě lépe, pokud je užitečné a vyvážené.

 • Špatný přístup lidí, který zvyšuje váš odpor a výčitky. To stimuluje činnost nervového systému a to ovlivňuje sílu spánku, což zhoršuje vzhled.
 • Sladkosti Potraviny bohaté na cukr nejen vedou k nárůstu hmotnosti a obezitě, ale mohou být příčinou cukrovky a vrásek.
 • Nemoci Některé zdravotní problémy mohou způsobit předčasné vrásky. To může také být způsobeno vedlejšími účinky léku nebo samotným onemocněním. Někdy je udržení rovnováhy v těle velmi obtížné.
 • Náhlá ztráta hmotnosti. Lidé, kteří mají nadváhu a rychle zhubnout, nejen změnu tělesné hmotnosti. Mohou také stárnout kvůli své ztrátě. Vzhledem k podkožnímu tuku se objevují vrásky, které hladce působí na kůži, ale když zmizí, vrásky se stanou velmi nápadné.

Potraviny, které způsobují vrásky

Největší nepřítel mladé a krásné pokožky je cukr. Ale věnujte pozornost: nejde pouze o dezerty, sladkosti, sladkosti nebo víno. Může jít o jakékoli potraviny, které stimulují reakci mezi sacharidy, bílkovinami a tuky při vysokých teplotách.

vyhnout uzené maso, smažené potraviny, jako jsou například ryby a čipy, a snížit množství jídla vařené na vysokou teplotu (vždy použít nízké nebo vysoké teploty, a to i v případě, že bude trvat déle). Při jídle nepijte příliš mnoho tekutiny.

Existuje mnoho ovoce a zeleniny, které mohou nahradit cukr a pomáhat eliminovat volné radikály. Tyto produkty jsou také obohaceny antioxidanty, jsou také velmi chutné a nezpůsobují vzhled nadbytečného tuku. Přidáním těchto potravin do vaší stravy snižujete riziko předčasných vrásek. Tento druh jídla vám pomůže zlepšit vzhled vašeho obličeje a po mnoho let se budete cítit mladší.


5 Výživných návyků, které mohou zkazit tvář

5 Výživných návyků, které mohou zkazit tvář

ŠPatná strava může být škodlivé pro vaše tělo z mnoha důvodů. To je také špatné pro obličej. Akné vyrážka se může objevit kvůli přebytku cukru v krvi, chronickému zánětu, oxidačnímu stresu nebo dokonce prostřednictvím hormonů. Ale víte, že existuje také řada produktů, které mohou zhoršit akné? Existuje celá řada výrobků, které byste se měli vyvarovat, abyste se o kůži postarali.

(Krása)

8 Návyky, které poškozují kůži obličeje

8 Návyky, které poškozují kůži obličeje

Health citlivou pokožku obličeje potřebuje zvláštní péči od útlého věku, aby se zabránilo negativní účinky volných radikálů a environmentálních faktorů, které snižují zdravotní shkiry.Sohodni existuje několik způsobů, jak vyživovat a Regenerujte pokožku, aby byla pružnější a lesklá. V péči o obličej však nestačí pouze kosmetické prostředky.

(Krása)