Jak udělat svůj domov ekologicky


Jak udělat svůj domov ekologicky

My všichni chceme opustit naše děti a vnoučata krásnou planetu, svět plný rozmanitosti, který se stane nádherným dědictvím jejich budoucnosti.

Čisté místo, aby zelené plíce Země zaručily pokračování života a harmonie.

Víte, že k dosažení tohoto cíle a předcházení ekologické katastrofě je třeba změnit právní předpisy a politiku. Například světoví giganti by měli regulovat emise oxidu uhličitého a chemický odpad a být za ně odpovědní.

Ale je tu také iniciativa každého člověka, který se musí projevit. Díky zanedbatelným denním zvyklostem můžete vytvořit ekologičtější a energeticky účinnější dům, který přispěje k péči o planetu.

Proč tedy dnes nepřepravíte tyto jednoduché tipy?

1. Použití klimatizace a topení

Pokud máte ústředního vytápění nebo chladicí zařízení, je důležité nezapomenout na to, že používáme moudře. Takže se nemusíte jen starat o zdraví planety, ale můžete také výrazně ušetřit na placení za služby.

  • V zimě udržovat na domácí teplotu asi 21 stupeň.
  • V létě zapněte klimatizace 23 ° stupňů. Jaká teplota by měla být nastavena na kotle?
  • Asi 38 stupňů je přesně to, co potřebujete. S každým stupněm zobrazeným pod nebo vyšším si určitě všimnete rozdílu v příjmech, stejně jako
  • vašeho přínosu pro životní prostředí. 2. Proč nechat dům mít více skutečného větru a slunečního svitu?

Ne každý majitel má dost peněz

investovat do přizpůsobení svého bydliště k využívání obnovitelných zdrojů . Nahrazení všech oken, balkónů nebo instalace solárních panelů je drahé potěšení, které není pro každého v kapse.Samozřejmě, že je pravda, že z dlouhodobého hlediska může být ušetřeno tolik úhrady za úplatu, ale počáteční investice je velmi vysoká. Pokud nemáte dost peněz na to,

zde jsou některé jednoduché tipy .Používejte přirozené sluneční světlo.

  • Malovat stěny v jasně jasné barvě.
  • Otevřete okna v domě, abyste si vychutnali pravý vánek. Je také užitečné pro vaše zdraví.
  • 3. Proveďte některé změny v kuchyni

V kuchyni můžete použít některé jednoduché tajemství, které vám pomohou

zachránit a učinit domů více zelenou. Zde jsou některé příklady.

Používejte tlakový hrnec vždy, když je to možné, protože šetříte čas, energii a těžké peníze.

  • Pokud chcete trochu vařit v troubě, snažte se příliš často otevřít dveře.
  • Protože pokaždé, když to uděláte, teplota klesne o 10 stupňů. Pokud potřebujete něco zmrazit, není nutné používat mikrovlnku. Ryby lze jednoduše umístit do misky s vodou. Před vařením několik hodin vyjměte požadované výrobky z mrazničky. Plánujte vpřed - toto je tajemství. Stojí to za to.
  • 4. Nenechávejte zařízení v pohotovostním režimu

Kolikrát jste to udělali?

Opustili jste televizor nebo počítač v pohotovostním režimu se zapnutým červeným světlem ... Ale co s případy, kdy jste telefon nevybrali z nabíječky nebo nepoužívali Wi-Fi, pokud jej nepoužíváte?Bezpochyby se to stalo tisíckrát a takové malé výdaje byly nahromaděny ve vašich příjmech.

Navíc, když mnoho lidí dělá stejné chyby, planeta je zničena. A konečně, nezapomeňte, že může zkrátit život vašich spotřebičů.

5. Řekněte "ano" žárovkám šetřícím energii Ano, víme, že takové a zářivky LED žárovky jsou drahé, ale jejich provoz je osmkrát delší a používají o 80% méně energie než obyčejné žárovky.

Tak proč je nenahradit?

6. Koupit spotřebiče šetřící energiiJak asi víte, v posledních letech se na trhu objevilo mnoho nových zařízení, která souvisejí s třídami A ++ a A +++.

Víš, co to znamená? Oni spotřebovávají o 70% méně energie než spotřebiče třídy A. Proto, pokud potřebujete koupit nová zařízení, vyberte energeticky úsporné.

Jedná se o malou změnu, nicméně, pokud to každý udělá, přínosy pro planetu budou prostě neuvěřitelnéa samozřejmě, že dům bude ekologičtější. 7. Zapněte pračku a myčku pouze tehdy, když je plně nabitá

Někteří lidé mohou umýt ručníky nebo pyžamy pouze v pračce. Někdy umístit poloprázdné prádlo třikrát denně, kdy ve skutečnosti může jen kombinovat do jednoho plného zatížení. Nepoužívejte funkci předpírky a vždy, když je to možné, vždy zvolte studenou vodu.

Budete velmi ušetřit na placení účtů.

Totéž platí pro myčku nádobí. Počkejte, až budete mít dostatek jídel a až poté zapnete tento drahocenný přístroj. 8. Ujistěte se, že váš dům je dobře izolovaný

Držte okna a nenechte se dostat do chladu uvnitř pomocí speciální lepicí pásky a těsnění

. Pokud instalujete dvojitá okna, nezapomeňte zavřít závěsy nebo žaluzie, takže nemusíte zapínat klimatizaci.

Někdy, když jste provedli tyto jednoduché změny doma, můžete ušetřit hodně na měsíčních účtech.


10 Důležitých skutečností o spánku, které potřebujete vědět

10 Důležitých skutečností o spánku, které potřebujete vědět

Jak obvykle spíte? Máte rád hluboký a regenerační spánek? Nebo snad patříš těm, kteří se v noci často probouzí? Bezpochyby je nespavost nejhorší poruchou, kterou můžeme trpět v noci. A ještě jeden aspekt: ​​pokud se stane chronickým, může to mít za následek velmi vážné zdravotní problémy. Dnes v našem blogu chceme nabídnout 10 neuvěřitelných faktů o spánku , které vás určitě zajímá.

(Zajímavosti)

Jeden model noha amputována kvůli tampon

Jeden model noha amputována kvůli tampon

Zajímavá fakta Dnešní tampony se staly jedním z nejoblíbenějších prostředků dámské hygieny kvůli snadné použití a pohodlí, „období“ v měsíci. Na každém svazku tamponů však existuje varování, že tampony mohou způsobit syndrom toxického šoku. Jedná se o druh bakteriální infekce, která, i když se vyskytuje poměrně zřídka, může být smrtelná, pokud dojde k předčasnému léčení.

(Zajímavosti)