Jak udělat svůj domov ekologicky


Jak udělat svůj domov ekologicky

My všichni chceme opustit naše děti a vnoučata krásnou planetu, svět plný rozmanitosti, který se stane nádherným dědictvím jejich budoucnosti.

Čisté místo, aby zelené plíce Země zaručily pokračování života a harmonie.

Víte, že k dosažení tohoto cíle a předcházení ekologické katastrofě je třeba změnit právní předpisy a politiku. Například světoví giganti by měli regulovat emise oxidu uhličitého a chemický odpad a být za ně odpovědní.

Ale je tu také iniciativa každého člověka, který se musí projevit. Díky zanedbatelným denním zvyklostem můžete vytvořit ekologičtější a energeticky účinnější dům, který přispěje k péči o planetu.

Proč tedy dnes nepřepravíte tyto jednoduché tipy?

1. Použití klimatizace a topení

Pokud máte ústředního vytápění nebo chladicí zařízení, je důležité nezapomenout na to, že používáme moudře. Takže se nemusíte jen starat o zdraví planety, ale můžete také výrazně ušetřit na placení za služby.

  • V zimě udržovat na domácí teplotu asi 21 stupeň.
  • V létě zapněte klimatizace 23 ° stupňů. Jaká teplota by měla být nastavena na kotle?
  • Asi 38 stupňů je přesně to, co potřebujete. S každým stupněm zobrazeným pod nebo vyšším si určitě všimnete rozdílu v příjmech, stejně jako
  • vašeho přínosu pro životní prostředí. 2. Proč nechat dům mít více skutečného větru a slunečního svitu?

Ne každý majitel má dost peněz

investovat do přizpůsobení svého bydliště k využívání obnovitelných zdrojů . Nahrazení všech oken, balkónů nebo instalace solárních panelů je drahé potěšení, které není pro každého v kapse.Samozřejmě, že je pravda, že z dlouhodobého hlediska může být ušetřeno tolik úhrady za úplatu, ale počáteční investice je velmi vysoká. Pokud nemáte dost peněz na to,

zde jsou některé jednoduché tipy .Používejte přirozené sluneční světlo.

  • Malovat stěny v jasně jasné barvě.
  • Otevřete okna v domě, abyste si vychutnali pravý vánek. Je také užitečné pro vaše zdraví.
  • 3. Proveďte některé změny v kuchyni

V kuchyni můžete použít některé jednoduché tajemství, které vám pomohou

zachránit a učinit domů více zelenou. Zde jsou některé příklady.

Používejte tlakový hrnec vždy, když je to možné, protože šetříte čas, energii a těžké peníze.

  • Pokud chcete trochu vařit v troubě, snažte se příliš často otevřít dveře.
  • Protože pokaždé, když to uděláte, teplota klesne o 10 stupňů. Pokud potřebujete něco zmrazit, není nutné používat mikrovlnku. Ryby lze jednoduše umístit do misky s vodou. Před vařením několik hodin vyjměte požadované výrobky z mrazničky. Plánujte vpřed - toto je tajemství. Stojí to za to.
  • 4. Nenechávejte zařízení v pohotovostním režimu

Kolikrát jste to udělali?

Opustili jste televizor nebo počítač v pohotovostním režimu se zapnutým červeným světlem ... Ale co s případy, kdy jste telefon nevybrali z nabíječky nebo nepoužívali Wi-Fi, pokud jej nepoužíváte?Bezpochyby se to stalo tisíckrát a takové malé výdaje byly nahromaděny ve vašich příjmech.

Navíc, když mnoho lidí dělá stejné chyby, planeta je zničena. A konečně, nezapomeňte, že může zkrátit život vašich spotřebičů.

5. Řekněte "ano" žárovkám šetřícím energii Ano, víme, že takové a zářivky LED žárovky jsou drahé, ale jejich provoz je osmkrát delší a používají o 80% méně energie než obyčejné žárovky.

Tak proč je nenahradit?

6. Koupit spotřebiče šetřící energiiJak asi víte, v posledních letech se na trhu objevilo mnoho nových zařízení, která souvisejí s třídami A ++ a A +++.

Víš, co to znamená? Oni spotřebovávají o 70% méně energie než spotřebiče třídy A. Proto, pokud potřebujete koupit nová zařízení, vyberte energeticky úsporné.

Jedná se o malou změnu, nicméně, pokud to každý udělá, přínosy pro planetu budou prostě neuvěřitelnéa samozřejmě, že dům bude ekologičtější. 7. Zapněte pračku a myčku pouze tehdy, když je plně nabitá

Někteří lidé mohou umýt ručníky nebo pyžamy pouze v pračce. Někdy umístit poloprázdné prádlo třikrát denně, kdy ve skutečnosti může jen kombinovat do jednoho plného zatížení. Nepoužívejte funkci předpírky a vždy, když je to možné, vždy zvolte studenou vodu.

Budete velmi ušetřit na placení účtů.

Totéž platí pro myčku nádobí. Počkejte, až budete mít dostatek jídel a až poté zapnete tento drahocenný přístroj. 8. Ujistěte se, že váš dům je dobře izolovaný

Držte okna a nenechte se dostat do chladu uvnitř pomocí speciální lepicí pásky a těsnění

. Pokud instalujete dvojitá okna, nezapomeňte zavřít závěsy nebo žaluzie, takže nemusíte zapínat klimatizaci.

Někdy, když jste provedli tyto jednoduché změny doma, můžete ušetřit hodně na měsíčních účtech.


Jak se vyhnout ledvinové kameny

Jak se vyhnout ledvinové kameny

Zajímavé skutečnosti ledvinové kameny - A kusy pevného materiálu, který se tvoří v důsledku zvýšených hladin některých látek v moči. Kromě toho tyto stejné látky nevyvolávají pro organismus žádné problémy v malých množstvích. Tyto kameny mohou být na dvou místech: mohou zůstat v ledvinách nebo spadají do močových cest.

(Zajímavosti)

Jaký barva moči říká o zdraví

Jaký barva moči říká o zdraví

Barva moči může poskytnout mnoho užitečných informací. Pokud chcete analyzovat své zdraví, je to jeden z nejlepších indikátorů. Ve skutečnosti, můžeme dozvědět více o zdraví prostřednictvím moč prostřednictvím práce provedené týmem výzkumníků na Cleveland Clinic v Ohiu. Tato metoda používá infografu, která pomáhá přesně určit barvu moči, stejně jako poskytuje důležité údaje o zdraví.

(Zajímavosti)