Jak snížit krevní tlak přirozeně


Jak snížit krevní tlak přirozeně

přírodních produktů Lékaři říkají vysoký krevní tlak„pomalý zabiják“ kvůli obrovskému škody, kterou nese tělo. Nedostatek fyzické aktivity, špatná výživa a špatný životní styl mohou vést k vzniku tohoto zdravotního problému. Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, můžete využít takových přírodních léků, aby se vaše pohodlí. Zjistěte více o této léčbě z našeho současného článku.

Příčiny a příznaky hypertenze

Jak jsme již zmínili, může se z mnoha důvodů objevit vysoký krevní tlak (hypertenze). Pokud si vedou sedavý způsob života, jíst hodně soli nebo uložit dostatek polo pozornosti tělesné cvičení, atd. Můžete mít také hypertenzi. Kromě toho, hormonální poruchy, kardiovaskulární a ledvinové onemocnění, přičemž některé léky nebo antikoncepční pilulky a zneužívání alkoholu může zhoršit jen vaše zdraví.

Mezi nejčastější příznaky hypertenze jsou bolesti hlavy, potíže s dýcháním, zčervenání v obličeji, nadměrné pocení, zvýšená srdeční frekvence, rozmazané vidění, závratě, hučení v uších, krvácení z nosu, zvýšená nervozita, nespavost, slabost, únava, časté srdeční a náhlé objevení tmavé pohyblivé skvrny před očima.

Vysoký krevní tlak je nebezpečný jev, který může vést k infarktu, mrtvici a ledvinovým problémům. Z tohoto důvodu musíme neustále sledovat náš tlak a měřit jej pravidelně (alespoň jednou týdně). Nezapomeňte, že hypertenze nemá žádné věkové omezení, ale často se lidé trpí po 30. Krevní tlak je měřen za účelem zjištění, které se načtou dostane kachannya srdce během krve (systolický tlak) a jak se opře mezi beaty ( diastolický tlak).

Přírodní léky na hypertenzi

 • Vložte do mixéru jeden citron (se slupkou a semeny) a přidejte k němu hrstku petrželky. Dobře se protřepte a pijte každé ráno šálek tohoto léku na hladový žaludek. Tyto dva produkty jsou přírodní diuretika, a proto pomáhají odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla (což může také způsobit zvýšený tlak). Kromě toho můžete pít sklenici studené vody denně s přidáním citronové šťávy před snídaní.
 • Jezte denně ovesné vločky pomerančovým džusem, mlékem, jogurtem nebo jednoduše vodou. Toto jídlo pomůže regulovat nejen krevní tlak, ale i hladinu cholesterolu v těle. Navíc, ovesné vločky obsahují hodně vlákniny, což pomáhá vyhnout se zácpě.

 • Celer je také skvělý produkt pro boj s hypertenzí. Můžete jej zahrnout do své každodenní stravy přidáním tohoto produktu do salátů a polévek. Celer je vynikající diuretikum, které pomáhá rychle snížit krevní tlak.
 • Horká čokoláda (koupit čokoládu s nejvyšším obsahem kakaa) je také velmi užitečný výrobek, protože obsahuje látky, které snižují krevní tlak. Mějte však na paměti, že bílá a mléčná čokoláda nemá stejné příznivé vlastnosti jako tmavá.
 • Vypijte tři šálky zeleného čaje denně. Mnoho studií ukázalo, že také pomáhá snížit tlak.
 • Ve stravě nemůže být příliš mnoho česneku, protože pomáhá bojovat proti mnoha chorobám. Co se týče tlaku, česnek rozšiřuje tepny a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Stačí, abyste jedli jednu čajovou lžičku česneku denně, abyste si všimli jeho pozitivního účinku na tělo. Můžete také udělat čaj, přidáním jednoho drceného česneku do šálku vroucí vody. Přidejte citronovou šťávu podle chuti, a pokud máte rádi sladkou, můžete přidat čaj také do medu.
 • Přilba je také jedním z nejpopulárnějších prostředků ke snižování krevního tlaku a je také jedním z nejúčinnějších. Toto bobule je účinně používáno k potírání různých onemocnění srdce a srdečního selhání, bolesti v krku a hypertenze. Gladioli posiluje srdeční sval a zlepšuje proces krevního oběhu v srdci. Rozšiřuje také krevní cévy a zajišťuje dobrou signální transdukci nervovým systémem. To snižuje krevní tlak. Připravte si čaj z hloh a pijte jej jednou denně.
 • Připravte pásek vody a okurek a použijte ho denně.
 • Na šálek naneste deset kapek levandulového oleje a dýchat. Tento jednoduchý nástroj je velmi efektivní při náhlých skoků tlaku.

 • Vytáhněte hrst olivových listů do nádoby s litrem vody a vaříme tuto směs. Vypusťte kapalinu a nalijte ji do skleněné nádoby. Vypijte až dvě šálky tohoto výrobku denně.
 • V deseti minutách vaříme dvě listy anonymní ostřičky a dva pomeranče v 0,5 l vody. Potom vyjměte směs z desky a nechte ji mírně vychladnout. Rozdělte kapalinu a vypijte dva sklenky tohoto čaje denně.
 • Smíchejte jednu malou misku (nakrájené), sedm stroužků česneku (také nakrájené) a trochu citronové šťávyv misce. Nalijte vodu do nádoby tak, aby zakryla zeleninu a nechte ji přes noc nasytit. Ráno by měla být směs napjatá a pít ji na hladový žaludek každé ráno po dobu 9 dnů.
 • Smíchejte 5 kapek levandulového oleje, 5 kapek majoránového oleje a 20 ml jojobového oleje. Pečlivě aplikujte tuto směs na náprsní kůži s masážními pohyby v kruhu.
 • Smíchejte jednu polévkovou lžíci limetkové šťávy, trochu dřeva přesličky a kořene břízy a fenyklu ve sklenici vody a vaří se po dobu tří minut. ◊ Nechte kapalinu vychladnout a zatlačte ji. Potřebujete pít až dvě šálky tohoto výrobku denně. Rozdrtit 15 hroznů vyčištěných z obilí a arašídů. Nepoužívejte šťávu. Smíchejte to s poloviční sklenicí vody a pijte tuto kapalinu každé ráno před snídaní po dobu 10 dnů.

 • Položte lžičku do mixéru, oloupejte a nakrájíme na kusy.
 • Přidejte sklenici vody a protřepejte ji na homogenní konzistenci. Utřete tekutinu sítem a před snídaní pít 10 dní. Připravte pruh 60 g špenátu, lžíce medu, malého množství citrónové šťávy a sklenici vody. Pijte jeden sklenici tohoto nápoje po dobu tří dnů.


Sůl proti produktů migréna

Sůl proti produktů migréna

Migrény přírodní - typ bolesti hlavy je doprovázeno dalšími příznaky, jako je nevolnost, rvotni naléhavosti nebo citlivost na světlo . Často lidé, kteří trpí touto poruchou, jsou takzvané „varovné signály“, nebo auru, když vidí náhlé záblesky světla nebo jiné změny zraku, které pak zase do silné bolesti hlavy, která může trvat hodiny nebo dokonce dny.

(Lidových opravné)

O mandlový olej a jeho příznivé vlastnosti

O mandlový olej a jeho příznivé vlastnosti

Almondový olej je získáván z mandlí semena metodou lisování za studena. Tento olej je skutečně velmi užitečný pro zdraví a krásu žen. A dnes jsme se rozhodli vyprávět o tomto nádherném produktu. Přečtěte si tento článek o prospěšných vlastnostech mandlového oleje a nepochybně jej začnete používat pro kosmetické účely.

(Lidových opravné)