Jak snížit otok kotníku


Jak snížit otok kotníku

Kotníky - to je velmi jemná část těla. Skládá se z vazů, kostí a svalů. Ačkoli jsou jednou z nejsilnějších částí těla, protože podporují většinu své váhy, jsou kotníky velmi zranitelné vůči poškození a problémům. Jeden z nich - edém, který může být způsoben zadržováním tekutiny nebo chůzí na nerovných površích, nesoucí nepohodlnou obuv, dislokaci nebo záchvaty.

Bolesti v kotlících

Edém neznamená vždy bolest, ale způsobuje spoustu nepohodlí. Pokud máte pocit bolesti uvnitř nebo vně jednoho nebo obou kotníků, je to známka léze. Pokud se bolest nezastaví, kontaktujte odborníka. Pokud zaznamenáte kromě bolesti zánět, může to být způsobeno mrtvicí nebo mírnou dislokací a neměl by být ovlivněn.

Skvělý způsob, jak zmírnit bolest nebo otok v kotnících - aplikovat led. Můžete použít plastový sáček, naplnit ho kostkami ledu a pak ho pokrýt hadříkem. Můžete také použít kapaliny, které jsou uloženy v chladničce (používají se k ukládání léků nebo očkovacích látek). Pokud nechcete použít led, dejte nohu do kontejneru se studenou tekoucí vodou po dobu 15-20 minut. Opakujte každé dvě tři hodiny po dobu nejméně tří po sobě jdoucích dnů.

Nezapomeňte, že led je prospěšný pro snížení edému. Domácí ošetření, které lze použít s lézemi kotníků, po aplikaci za studena: okamžitě umístěte kotníky do horké vody. Kvůli rozdílům v teplotě se zlepšuje krevní oběh (nejlépe se používá v přítomnosti modřin). Jak se zbavit

Eden kotníky - je lékařský název a otoky mohou být způsobeny tím, co jste dlouhou dobu stání nebo sezení, těhotenství, v důsledku nadváhy nebo sedavý způsob života. Obvykle je příčinou přebytečná tekutina, která se hromadí v dolních částech těla. Je dobré, že se s tímto problémem můžete vypořádat nejrůznějšími způsoby, jako je například hraní sportů a zvedání nohou na několik minut. Pokud však trpíte chronickým zánětem, nebo jinými slovy, často se stane, je lepší kontaktovat specialisty nebo hledat efektivnější prostředky.

První věcí, kterou musíte udělat, je určit příčiny těchto problémů dříve, než začnete léčit příznaky. Příčiny mohou být různé, jako je podvýživa, obezita, artritida, srdeční onemocnění a onemocnění ledvin. Pokud trpíte některým z těchto onemocnění, budete muset neustále sledovat a měnit různé aspekty svého životního stylu.

Pokud užíváte léky, jedním z nežádoucích účinků může být otok kotníku. Hormony (například antikoncepce), antidepresiva a léky proti hypertenzi mohou také způsobit anestetický edém nebo zhoršit jeho stav. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je, pokud je to možné, nepoužívat tyto léky nebo najít méně agresivní alternativy.

Neobsahuje velké množství soli, protože stimuluje udržování tekutiny v těle nejen v kotlících, ale také v jiných částech těla. Fyzické cvičení je také nesmírně důležité pro život, zejména během těhotenství, pokud pracujete dny a pro starší lidi. Můžete si vybrat jakýkoliv sport podle svých schopností. Doporučuje se chodit pěšky třikrát týdně.

Abyste se vyhnuli opuchu kotníku, musíte se vyvarovat prodlouženého pobytu v jedné poloze (stojící nebo sedící). Pokud nemáte při práci volbu, pokuste se čas od času měnit pozici těla. Pokud se dostanete až k oknu, abyste dýchali čerstvý vzduch, bude to mít velký účinek.

Další zajímavý tip - nenosíte kalhoty, ponožky nebo boty, které jsou v oblasti kotníků příliš těsné. Také buďte opatrní se zónou kolem svalů, protože pokud je oblečení příliš těsné, spodní část nohou může zestárnout.

Domácí prostředky pro otok kotníku

  • Sedět na gauči nebo židlí, zvedněte své kotníky a vyrovnat nohy. Zabalte ledový balíček a několik minut zakryjte tkaninu. Další možnost - ležet na posteli, zvednout nohy na zdi, aby se pět dotkl, zkuste udržet nohy co nejpevnější. Budete okamžitě cítit úlevu odtokem krve. Je těžké být v této pozici po dobu delší než 5 minut, ale po pravidelném tréninku jej můžete kdykoli zdržet.
  • Aplikujte studený kompresní stůl (může to být i balení zmrzlé zeleniny), zabalené v látce, aby nedošlo k přímému kontaktu s kůží a komprese vás nepečí. Když se zahřeje, otočte jej zpět do mrazničky, abyste ho znovu zmrazili, abyste ho mohli znovu použít.
  • Pokud máte protahování, dislokaci, tendonitidu, bolest, střídavě zabalte oblast studeným a horkým octem.Ohřívejte ocot a vodu v pánvi po dobu pěti minut. Vlhké v tomto řešení ručník a záclon kotník. Nechte pár minut a poté tento postup opakujte studeným octem. Opakujte třikrát při každé teplotě.
  • S otoky kotníku můžete také dát na ně plátky okurky a zakrýt látkou nebo bandáží. Okurka absorbuje kapalinu a urychlí zotavení.
  • Efektivní cvičení na kotníku: sedněte na podlaze a natahujte nohy dopředu. Otočte kotníky ve směru hodinových ručiček a v opačném směru, pětkrát v každém směru. Také zlepší krevní oběh.


Jak přírodní jogurt Recepty doma

Jak přírodní jogurt Recepty doma

Pokud existuje něco jako vaše střevní flóru, přírodního jogurtu. Tato hladká, čerstvá váha, která je velmi chutná, také poskytuje tělu všechny druhy vitamínů, minerálů a živin. Ale proč byste měli koupit jogurt v obchodě, pokud si můžete vytvořit svůj vlastní přirozený domácí jogurt? Říkají, že pokud chcete, aby bylo vše správně provedeno, musíte to udělat sami.

(Recepty)

Tři zdravou snídani, najdete recepty

Tři zdravou snídani, najdete recepty

I když každý ví, a chápe, že snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel po celý den, mnoho lidí stále nejedí snídani. Nicméně doporučujeme, abyste na to nikdy nezapomněli. Každý chápe, že někdy spěch, dynamické životy a náš závazek k nám zabránit tiše sedět a jíst snídani, takže potřebujeme, protože jeho základních živin a energie, kterou dává naše tělo den.

(Recepty)