Jak ovlivňuje štítná žláza tělo?


Jak ovlivňuje štítná žláza tělo?

Zajímavosti Štítná žláza je tvaru malých motýla a je umístěn v krku, těsně nad průdušnice. Tato žláza hraje velmi důležitou roli v těle odpovědné za regulaci metabolismu. To produkuje hormony, které kontrolují srdeční frekvenci a rychlost, s jakou se spálených kalorií. Také produkuje bílkoviny a reguluje citlivost těla na jiné hormony.

Pracovní štítné žlázy mohou být ovlivněny mnoha faktory, které mohou změnit její funkce a způsobovat zdravotní problémy. dva hlavní typy onemocnění štítné žlázy - hypotyreóza a hypertyreóza. Oba působí na tělo různými způsoby, a proto je důležité, aby jim pod kontrolou, než se změní kvalitu vašeho života.

hypotyreóza hypotyreóza - typ onemocnění štítné žlázy, která se vyskytuje, když je žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů. Výsledkem je, že metabolismus se zpomaluje, a člověk začne trpět mnoho zdravotních problémů, které mají vliv na kvalitu života.

Vliv hypotyreózy na těle se liší v závislosti na konkrétní situaci a rozsahu onemocnění. Zde jsou změny:

  • únava nebo slabost přírůstek hmotnosti, nebo obezita, nechutenství
  • Změny v menstruačním nedostatek sexuální touhy
  • Zácpa Pocit chladu Bolest ve svalech
  • otoky kolem očí křehké nehty

Vypadávání vlasů Hypothyroidism je nejvíce rozsáhlé onemocnění štítné žlázy a nejčastěji postihuje ženy. Kromě těchto příznaků, ale také může způsobit suchou kůži, studený intolerance, špatnou paměť, nebo problémy s pozornost. V těžkých případech může vést ke zhoršení srdeční činnosti, ledvin, jater, atd. V každém případě je důležité konzultovat specialisty na léčbu.

hypertyreóza hypertyreóza je opačný porucha. To nastane, když štítná žláza produkuje nadbytek hormonů a zvyšuje rychlost metabolismu. I když myšlenka rychlejším metabolismem by se mohlo zdát atraktivní pro ty, kteří chtějí zhubnout, porucha může způsobit vážné zdravotní problémy.

Stejně jako u hypotyreózy a jeho účinky na tělo závisí na individuálním případu a symptomy, které se objevují v různých stadiích onemocnění. Příznaky hypertyreóza:

  • vyčerpávání hubnutí
  • nervozita zrychlená tepová frekvence
  • Zvýšené pocení pocit dušení
  • Změny v menstruačním cyklu
  • Rychlejší vyprazdňování
  • třes

V některých případech člověk trpí hypertyreózou všimnout příznaky jako je horečka , zrychlený srdeční tep, změny v mozku, jako jsou: zmatenost, křeče, kóma a obav.

onemocnění štítné žlázy a kvalita života

V případěonemocnění štítné žlázy, je důležité navštívit lékaře pro diagnostiku a léčbu. onemocnění štítné žlázy může postupně zhoršovat kvalitu života, vážný dopad na zdraví, a ne aby se zapojily do běžných denních aktivit.

Pokud hypotyreóza je nesmírně důležité, aby zcela změnit své návyky a vést zdravý životní styl pro tlumení této nákazy, zejména přibývání na váze. Správná a zdravá výživa hraje důležitou roli. Hyperthyroidism vyžaduje speciální dietu pod dohledem dietologa, omezující příjem jódu, který používá štítnou žlázu k vylučování hormonů.

Odborníci varují, že neexistuje žádný konkrétní způsob, jak zabránit onemocnění štítné žlázy. Nicméně, oni trvají na tom, že

vyváženou stravu, cvičení a zdravého životního stylu může být důležitým faktorem při snižování rizika nádorových onemocnění v budoucnu. Po diagnostikován s poruchou štítné žlázy, důležité dodržovat doporučení lékaře, aby se zabránilo významné změny v těle.


Nízké serotonin: 9 neočekávané účinky

Nízké serotonin: 9 neočekávané účinky

Serotonin je chemikálie, která nás dělá šťastná. Obecně nám dává pocit obecného blahobytu. Nízké hladiny serotoninu mohou významně ovlivnit vaše zdraví. Jeho funkce jde daleko za emocionální stav. Kromě skutečnosti, že serotonin působí jako neurotransmiter v mozku, je také znám jako 5-hydroxytryptamin, který může působit jako hormon při vstupu do krevního řečiště.

(Zajímavosti)

14 Způsoby, jak používat zubní pasta

14 Způsoby, jak používat zubní pasta

Zajímavá fakta Věděli jste, že kromě čištění a bělení, zubní pasta lze provést mnoho dalších Funk a mohou být užitečné v každodenním životě? Poskytli jsme 14 neobvyklé způsoby, jak používat zubní pastu, že budete určitě překvapí! Gel na vlasy Zubní pasty obsahující gel lze použít jako gumu na úpravu vlasů .

(Zajímavosti)