Jak ovlivňuje štítná žláza tělo?


Jak ovlivňuje štítná žláza tělo?

Zajímavosti Štítná žláza je tvaru malých motýla a je umístěn v krku, těsně nad průdušnice. Tato žláza hraje velmi důležitou roli v těle odpovědné za regulaci metabolismu. To produkuje hormony, které kontrolují srdeční frekvenci a rychlost, s jakou se spálených kalorií. Také produkuje bílkoviny a reguluje citlivost těla na jiné hormony.

Pracovní štítné žlázy mohou být ovlivněny mnoha faktory, které mohou změnit její funkce a způsobovat zdravotní problémy. dva hlavní typy onemocnění štítné žlázy - hypotyreóza a hypertyreóza. Oba působí na tělo různými způsoby, a proto je důležité, aby jim pod kontrolou, než se změní kvalitu vašeho života.

hypotyreóza hypotyreóza - typ onemocnění štítné žlázy, která se vyskytuje, když je žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů. Výsledkem je, že metabolismus se zpomaluje, a člověk začne trpět mnoho zdravotních problémů, které mají vliv na kvalitu života.

Vliv hypotyreózy na těle se liší v závislosti na konkrétní situaci a rozsahu onemocnění. Zde jsou změny:

  • únava nebo slabost přírůstek hmotnosti, nebo obezita, nechutenství
  • Změny v menstruačním nedostatek sexuální touhy
  • Zácpa Pocit chladu Bolest ve svalech
  • otoky kolem očí křehké nehty

Vypadávání vlasů Hypothyroidism je nejvíce rozsáhlé onemocnění štítné žlázy a nejčastěji postihuje ženy. Kromě těchto příznaků, ale také může způsobit suchou kůži, studený intolerance, špatnou paměť, nebo problémy s pozornost. V těžkých případech může vést ke zhoršení srdeční činnosti, ledvin, jater, atd. V každém případě je důležité konzultovat specialisty na léčbu.

hypertyreóza hypertyreóza je opačný porucha. To nastane, když štítná žláza produkuje nadbytek hormonů a zvyšuje rychlost metabolismu. I když myšlenka rychlejším metabolismem by se mohlo zdát atraktivní pro ty, kteří chtějí zhubnout, porucha může způsobit vážné zdravotní problémy.

Stejně jako u hypotyreózy a jeho účinky na tělo závisí na individuálním případu a symptomy, které se objevují v různých stadiích onemocnění. Příznaky hypertyreóza:

  • vyčerpávání hubnutí
  • nervozita zrychlená tepová frekvence
  • Zvýšené pocení pocit dušení
  • Změny v menstruačním cyklu
  • Rychlejší vyprazdňování
  • třes

V některých případech člověk trpí hypertyreózou všimnout příznaky jako je horečka , zrychlený srdeční tep, změny v mozku, jako jsou: zmatenost, křeče, kóma a obav.

onemocnění štítné žlázy a kvalita života

V případěonemocnění štítné žlázy, je důležité navštívit lékaře pro diagnostiku a léčbu. onemocnění štítné žlázy může postupně zhoršovat kvalitu života, vážný dopad na zdraví, a ne aby se zapojily do běžných denních aktivit.

Pokud hypotyreóza je nesmírně důležité, aby zcela změnit své návyky a vést zdravý životní styl pro tlumení této nákazy, zejména přibývání na váze. Správná a zdravá výživa hraje důležitou roli. Hyperthyroidism vyžaduje speciální dietu pod dohledem dietologa, omezující příjem jódu, který používá štítnou žlázu k vylučování hormonů.

Odborníci varují, že neexistuje žádný konkrétní způsob, jak zabránit onemocnění štítné žlázy. Nicméně, oni trvají na tom, že

vyváženou stravu, cvičení a zdravého životního stylu může být důležitým faktorem při snižování rizika nádorových onemocnění v budoucnu. Po diagnostikován s poruchou štítné žlázy, důležité dodržovat doporučení lékaře, aby se zabránilo významné změny v těle.


Příznaky rakoviny děložního čípku, který by měl vědět

Příznaky rakoviny děložního čípku, který by měl vědět

Zajímavých informací rakovina děložního čípku - jeden z těch nádorů, které nejvíce bojí vzhledem k vysoké procento úmrtnosti. Podle americké Cancer Society letos zemře 4120 žen z rakoviny děložního hrdla. Tyto údaje mohou být šokující, ale pravda je, že úmrtnost této choroby za posledních 30 let klesla o 50%.

(Zajímavosti)

Jak vědět, pokud máte žlučové kameny

Jak vědět, pokud máte žlučové kameny

Jak bylo zmíněno výše, žlučových kamenů může nastat bez důkazů o znatelných příznaků, takže pacienti někdy nemusí všimnout, že jeho tělo je něco v nepořádku, a pak je normální způsob života. Jedním z hlavních důvodů této příčiny může být podvýživa, takže se podívejme blíže na tento problém, abychom zjistili, jak je informovat nebo včas.

(Zajímavosti)