Jak léčit rány bez výskytu jizvy


Jak léčit rány bez výskytu jizvy

Existuje několik takových šťastných, kteří nemají jizvy vůbec.Velmi často, v důsledku nedostatečné nebo špatné péče o rány, hojivý proces trvá více času, je těžký a vaše kůže zůstává znatelnými neestetickými stopami.

Je důležité si uvědomit, že léčivý proces u různých lidí je jiný a rány se také léčí různými způsoby. Často nemůžeme zabránit tvorbě jizev , protože jsou výsledkem normálního procesu hojení kůže. Vše závisí na tom, jaký typ kůže máte, stejně jako na velikosti a hloubce rány.Ale můžeme zasáhnout a učinit je tak esteticky, jak je to možné a nakonec méně znatelné.

Pokud je rána velmi vážná, kontaktujte zdravotní středisko. Okamžitá péče je nezbytná pro prevenci infekcí ve zranění. Pokud je rána nakažená, zjizvení může být mnohem horší. Zvažte tipy uvedené v tomto článku, abyste mohli účinně léčit rany a zabránit vzniku jizev

. Tipy ...Čisté rány jsou nesmírně důležité.

Po oblékání rány čistým ručníkem zastavte krvácení a opláchněte ránu. Ujistěte se, že vaše ruce jsou čisté, použijte dezinfekční prostředek pro tyto účely, který lze zakoupit v libovolné lékárně. Pokud nemáte dezinfekční prostředky, můžete si připravit vlastní vodou a jemným mýdlem, nikdy nepoužívejte alkohol až do rány.

  • Vysušte ranu suchým obvazem a opatrně se jí dotýkejte. Vyvarujte se použití bavlny
  • , protože malé kusy mohou uvíznout v ráně, což zabrání hojení. Nevystavujte ránu působení slunečního záření, dokud se nezahojí.Rádu zakryjte obvazem, ani příliš silným, ani příliš volným. Měli byste chránit zranění před jakýmikoli infekcemi v přímém kontaktu s prostředím. Nezapomeňte ho denně měnit. Pokud zjistíte, že obvaz je vlhký, změňte jej.
  • Nebylo by špatné masírovat kulaté kruhy kolem rány, což by zvýšilo tok krve do této oblasti. To umožní užitečným látkám dosáhnout toho a urychlit proces hojení. Když se vytvoří svrab, neodtrhněte ji. To může vést k viditelnější jizvě, a tak nechte zmizet sama. Olej z maliny je velmi užitečný pro léčebný proces.
  • Aplikujte ji na ránu denně. Buďte konzistentní, pokud chcete vidět výsledky.
  • V lékárně můžete také najít širokou škálu terapeutických krémů, které mohou být také užitečné.
  • Dieta také hraje důležitou roli při správném hojení ran. Pokud ve stravě chybí něco, nepotřebujete živiny pro hojivý proces. Pamatujte si, že tato doporučení jsou užitečná pouze v malých případech.
  • Pokud máte hluboké nebo vážné zranění nebo pokud se krvácení nezastaví na několik minut, neodkládejte svou návštěvu do zdravotnického zařízení.
  • Další důležité objasnění - malé rány nesmí opustit jizvu, ale to vše závisí na typu kůže.

Pro některé lidi je hojivý proces složitější, ať už je zranění zanedbatelná nebo významná. Výše ​​uvedená péče nejen pomůže zamezit vzniku výrazných jizev, ale také zabránit infekci rány. Čím déle se rána léčí, tím výraznější je od ní.

Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se na odborníka. K dnešnímu dni existuje mnoho způsobů, jak můžete snížit zjizvení na kůži. Pokud již máte staré jizvy, můžete najít způsob, jak je méně otravovat. V některých případech může být chirurgická intervence použita k vytvoření nové jizvy, která se lépe léčí v důsledku lepší péče.


Co akné mluví o vašem zdraví?

Co akné mluví o vašem zdraví?

Zdraví Akné dochází, když mazové žlázy produkují více ropy, než je obvyklé, ucpávání pórů a odchyt odumřelých kožních buněk a kožního mazu. Když se to stane, vytvoří se pupeny a akné, jejichž intenzita projevu se může měnit. Akné je obvykle spojeno s hormonálními změnami, které se vyskytují během puberty, menstruace, těhotenství, porodnosti a zvládání stresu.

(Krása)

5 Recepty na vlasy domácí

5 Recepty na vlasy domácí

Krása vlasy suché a lámavé? Pokud ano, možná to naléhavě potřebuje vaši péči a pozornost. S cílem usnadnit proces pro vás péče o vlasy, jsme se shromáždili v tomto článku 5 recepty na vlasy domácí, které jsou jednoduché na přípravu, ale obsahují všechny potřebné vitamíny a minerály. Dozvíte se, jak, aby se vaše vlasy silné a zdravé bez výrazných nákladů a pravidelné návštěvy kosmetických salónů.

(Krása)