Jak získat 3 sekundy, aby zjistili, zda je vejce čerstvé


Jak získat 3 sekundy, aby zjistili, zda je vejce čerstvé

Není nic lepšího, než jíst čerstvé vejce na snídani nebo večeři. Jedná se o velmi užitečné jídlo, které byste často měli přidávat do své stravy, protože má mnoho výhod.

I když vejce mohou ležet v chladničce po dlouhou dobu, je nejlepší je koupit čerstvé a jíst hned, protože to bude maximální užitek.

Nejčerstvější a nejkvalitnější vejce lze bez pochyby koupit na farmě nebo babičky v bazaru. I když je snadné je najít v obchodě, obvykle nejsou tak čerstvé. V komerční produkci projíždí vajíčka určitými stupni, jejichž cílem je udržet jejich čerstvost co nejdéle a prodloužit skladovatelnost.

Například některé vejce jsou částečně zmrazené a uchovávány v chladných místech týdny před dodávkou do obchodů a supermarketů.

Ačkoli se mohou jíst, taková vejce už nemají dobrou chuť čerstvosti a při vaření někdy jídlo není takový, jaký byste chtěli. Jak zjistit čerstvé vejce nebo ne?

Julian datum

Producenti vajec na celém světě by měli uvést na lepenkové balení vejce tištěnou sekvenci čísel od 000 do 365. Toto číslo je známé jako Julian datum. Poukazuje na to, kdy byly vajíčka vyčištěny a zabaleny. Například pokud balení obsahuje 000, vejce jsou baleny 1. ledna. Ale číslo 213 odpovídá 2. srpnu.

Vedle tohoto data je další den, který udává datum vypršení prodeje spotřebitele. Například, pokud byla krabice očíslovaná 015 a datum 28.02, vejce byla balena 15. ledna a mohla být prodána do 28. února (1,5 měsíce od data balení).

A kdo chce koupit vejce, což je více než měsíc a půl, pokud si můžete koupit čerstvé? Samozřejmě, nikdo. Buoyancy test pro kontrolu čerstvosti vajec

Není vždy po ruce je box pro kontrolu data vypršení platnosti, tak tam je alternativní metoda,

, která ukáže, jak čerstvé vajíčko máte v plánu jíst. Stačí jen opatrně dát vejce do sklenice vody. Je-li čerstvá, utopí se a zůstane na dně nádoby.

Starší vejce, tím více se bude vylézt. Důvodem je to, že v průběhu času vejce ztrácí kapalinu skrze póry ve skořápce, v důsledku toho jeho hmotnost klesá a vzduch uvnitř se zvětší.

Proč je tak důležité jíst čerstvé vejce?

Stejně jako u jiných produktů, svěžest je nejlepší chuť a více živin.

Když lidé kupují vejce, většina z nich nemůže na první pohled zjistit jejich čerstvost. Ve skutečnosti mohou být čerstvé ve vzhledu procesy skladování, zejména vliv chladných teplot. Výsledky se projeví při přípravě starých vajec doma a zjistíte, že mají jinou barvu a chuť než čerstvé. Čerstvá vejce mají vždy příjemnou chuť, tmavší žloutek a bílkovina je snadněji oddělena od

žloutek , a není převedena do směsi.Vejce obsahují rozpuštěnou kyselinu uhličitou, jak v žloutku, tak v proteinu. Časem se vylučuje póry skořápky, takže se zvyšuje hodnota pH a způsobuje následující účinky:

ztráta homogenity;

  • Žloutek již není umístěn uprostřed;
  • protein se stává méně transparentní a postupně ztrácí barvu.
  • Musím umýt vajíčka?

Mytí vajec není velmi dobrý nápad, protože může oslabit nebo poškodit skořápku, což je ochranná bariéra proti mikroorganismům. Pod vlivem vody je kůžička oslabena, částice je připojena k plášti, což zabraňuje vstupu bakterií do vajíčka. Pokud umyjete vajíčka, riziko nákazy se zvýší.


Micra - světově nejmenší kardiostimulátor

Micra - světově nejmenší kardiostimulátor

Zajímavosti název Micra popisuje tuto úžasnou technologii revoluční kardiostimulátor, který rychle mění životy tisíců lidí, kteří mají přístup k tomuto zařízení. Do nedávné doby byly kardiostimulátory prováděny složitým chirurgickým zákrokem na otevřeném srdci. Následně se velikost těchto zařízení snížila, aby se kontrolovala srdeční rytmus pacienta.

(Zajímavosti)

Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi

Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi

Zajímavosti Tento příběh se stalo v nedávné devatenáctého století, kdy otroctví převládaly ve světě, jsou děsivé příběhy o únos a obchodování čteme dnes. Mnoho lidí bylo zraňováno otroky vlastníky otroků. V tomto článku chceme říci smutný příběh Saarty Bartman, mladou ženu přivedl ze severní Afriky do Evropy a dal na displeji pro veřejnost v aktu za zázrak, protože její velké hýždě, jsou příliš vypyraly a vzhledem k jeho výraznými genitáliemi.

(Zajímavosti)