Jaká by měla být potraviny se vyhnout, pokud máte zadržování tekutin


Jaká by měla být potraviny se vyhnout, pokud máte zadržování tekutin

užitečné návyky zadržování tekutin nebo otoky - velmi častým problémem, který vzniká kvůli nevyvážená strava, prodloužený pobyt v sedě a nedostatečné spotřeby vody.

Často si lidé myslí, že získala přebytečného tuku, zatímco ve skutečnosti jejich tělo se zastavil recyklovat kapaliny jako předtím.

Dnes vám řekneme, které potraviny se nedoporučují jíst během zadržování tekutin.

Při zpoždění tekutiny?

Za prvé, měli byste vědět, že v případě, že je retence tekutin nerovnováha mezi mechanismy, které regulují průtok kapaliny v různých částech těla. V důsledku toho se hromadí v tkáních těla.

Pokud nemůžete získat vodu, začne se hromadit v určitých oblastech. Zde jsou hlavní faktory, které komplikují problém:

  • vysoký obsah sodíku ve stravě;
  • špatný krevní oběh kvůli příliš dlouhému pobytu v sedě;
  • hormonální nerovnováha;
  • nedostatek cvičení.

Pokud máte problém s zadržování tekutin v těle, můžete snadno najít, protože oznámení přibývání na váze a otoky na různých částech těla (zejména nohou a kotníků je).

Chcete-li otestovat, stačí kliknout na kůži a držet ji na několik vteřin. Pokud po přiložení prstu zůstane bílá skvrna a na chvíli zmizí - máte otok.

Aby se předešlo nerovnováze při tělesné tekutiny nebo snížit svou důležitou dietu s nízkým obsahem sodíku, pít více a jíst potraviny diuretické (voda, džus, zelenina, ovoce, atd.).

Doporučuje sedělat sporty nejméně dvakrát týdně.

jaké potraviny je třeba se vyhnout, pokud máte zadržování tekutin

Pokud máte nějaký problém, nejen cvičení a zastaví přidáním soli do jídla. Je také třeba opustit některé produkty, které mají schopnost zvedat tekutinu v těle.

Zde jsou některé z těchto produktů.

Alkohol I pití několik sklyanochok jste šel na záchod, velká část spotřeby bude i nadále hromadí v těle (například cukr).

Alkohol způsobuje zadržování tekutin v žaludku a nohou.

sklenku vína denně - žádný problém, na rozdíl od koktejly, pivo nebo nápojů s vysokým obsahem alkoholu, pokud jim pít několikrát týdně.

Klobásy

Jsou vyráběny s velmi vysokým obsahem sodíku. Klobásy nejen obsahují hodně tuku, ale také způsobují retenci tekutin. Při konzumaci takových výrobků se "překrývají" stěny arterií a zvyšuje riziko srdečního záchvatu.

Velmi nakládaný sýr může být připsán do stejné kategorie. Obvykle se podává na talíři se studenými řezy, stejně jako klobásy, uzená šunka a slanina.

Populární občerstvení

Bramborové lupínky a další podobné produkty obsahují spoustu soli, která se přidává ke zvýšení jejich chuti.

Navíc, snacks způsobit závislost, protože omezení jedné porce je velmi obtížné... V důsledku toho budete jíst celý balíček.

Pokud jste velmi touží něco sníst, zvolte doporučujeme slunečnicová semena, ořechy (jako jsou vlašské ořechy), ovoce, zelenina nebo zeleninové polévky (například cizrna, lilek, atd.)

Rafinovaný cukr

Mnoho výrobků, které najdete na regálech obchodů dnes, obsahuje spoustu cukru nebo sladidel.

Stejně jako v případě soli, když se tyto složky dostanou do těla, zabraňují tomu, aby normálně odstraňovaly tekutinu a způsobovaly nadýmání.

Doporučuje se proto omezit přísun cukru nebo hledat přírodní alternativy, jako je stevia, med nebo skořice, aby se potraviny osladila. Bílá mouka

Lidé, kteří jedí hlavně těstoviny, pizza, sušenky nebo chleba,

nejvíce náchylná k zadržování tekutin a výskyt nadváhy.Rafinovaná mouka obsahuje sacharidy, které se hromadí v těle a zabraňují tomu, aby ledviny fungovaly tak, jak by měly.

V důsledku toho se množství vody

zvyšuje. Vyměňte bílou mouku za celozrnné nebo jednoduše omezíte její spotřebu.Výsledky budou znatelné téměř okamžitě.

Výrobky, které prošly sofistikovanou úpravou

Příliš mražené potraviny a polotovary přidávají příliš mnoho soli

. Faktem je, že výrobci často používají sodík, aby udržovali potraviny čerstvé a v dobrém stavu.Neuvědomujeme si, že jeme, a přesto,

výběr takových produktů, podporují zadržování tekutin.Zkuste

jíst domácí pěstované potraviny, vařit trochu víc (i když jen několikrát týdně) a vyhnout se výrobků, které prošly obtížným procesem. To nemusí být snadné, protože tento seznam je obvyklé a oblíbené jídlo, nicméně se budete postupně naučit vybrat si užitečnější pokrmy.

Nevarujte jídlo

Nepřidávejte příliš mnoho soli do nádob

během vaření nebo na večeři. Efektivní způsob, jak se ovládat sami sebe -

ani neumírejte na stůl . Pokud to není před vámi, budete schopni snadno uniknout pokušení.Jako možnost, můžete

sezóny s traviny, citronovou šťávou nebo olivovým olejem . Potraviny budou užitečnější a chutnější a snížíte riziko zadržování tekutin a dalších poruch.Doporučujeme číst: 4 přírodní způsoby, jak řídit retenci tekutin

Co mám jíst, pokud mám zadržování tekutin?

Doporučujeme nejen snížit spotřebu výše uvedených výrobků, které způsobují nadýmání a nahromadění sodíku, nebo se jim zcela vyhnout. Je také důležité konzumovat více:

vodu (od 8 do 12 sklenic denně);

  • přírodní sladidla (stevia, agave);
  • plody (meloun, grapefruit);
  • bylinné čaje (heřmánek, zelený čaj, máta).
  • Rozhodně zkuste!


Domácí a přírodní prostředky pro praní prádla

Domácí a přírodní prostředky pro praní prádla

Užitečné návyky Přemýšleli jste někdy, kolik peněz budete trávit na nákup vybavení domácnosti, čisticí prostředky a čisticí prostředky? Obvykle je jen jeden způsob, nemůže dělat, ujistěte se, že koupit bělení, mytí barevné a bílé věci, prostředky pro poskytnutí oblečení a dát příjemnou chuť k věcem měkkosti.

(Užitečné návyky)

Jaká by měla být potraviny se vyhnout, pokud máte zadržování tekutin

Jaká by měla být potraviny se vyhnout, pokud máte zadržování tekutin

Užitečné návyky zadržování tekutin nebo otoky - velmi častým problémem, který vzniká kvůli nevyvážená strava, prodloužený pobyt v sedě a nedostatečné spotřeby vody. Často si lidé myslí, že získala přebytečného tuku, zatímco ve skutečnosti jejich tělo se zastavil recyklovat kapaliny jako předtím. Dnes vám řekneme, které potraviny se nedoporučují jíst během zadržování tekutin.

(Užitečné návyky)