Jak určit čerstvost vajec


Jak určit čerstvost vajec

Zajímavé fakty Jak určit čerstvost vajec o jejich vzhled?

Všimněte si, že když se skladují při vysokých teplotách nejen vajíčka, ale i jiné potraviny kazí rychleji.

Pokud chcete vědět, nebo použitelná ta vajíčka nejsou první den, ležící na polici v chladničce, Použijte naše jednoduché, ale přesto neuvěřitelně efektivní tipy.

Vejce patří mezi produkty, jejichž svěžest je velmi důležité, protože spotřeba ze zkažených vajec může vést k vážným následkům.

Před kuchař míchaná vejce, ujistěte se, že žádná vejce a ne žluklé již není možné použít.

Jak zjistit čerstvost vajec?

Existuje několik jednoduchých způsobů, kterými si můžete určit, zda můžete jíst vejce, či spíše jen házet je do koše. Například, když se otřásla vejce a slyšet žloutku boje proti vnitřní stěně pláště, což znamená, že vajíčko je použitelný.

Nicméně, toto není jediná metoda pro určení čerstvosti vajíček. Nabízíme vám některé efektivnější testy, které můžete provést doma.

1. Throw vejce ve vodě

Tato metoda kontroluje vajíčka budete potřebovat jasnou obal nebo nádobu, není to bude jednodušší rozeznat experiment. Nalijte čistou vodu do průhledné misky a přikládat vajíčka.

  • Pokud je vajíčko se potápí rychle a zůstává ležet ve vodorovné poloze, lze jej považovat za čerstvé a snadné k jídlu.
  • Pokud vejce pomalu klesá a je na dně v diagonální poloze, hledá se na jednom konci, to je zastaralá.

Můžete se mylně domnívají, že Čím větší je úhel mezi jedním koncem a dolní části vejce, starší seproduktu. To je částečně, ale takové vejce nejsou nebezpečné pro zdraví a mohou se jíst.

  • Pokud vejce nepotopí, a je uprostřed mezi hladinou vody a ve spodní části nádoby, je to známkou toho, že vejce jsou zkažené a nemohou být konzumovány.
  • Pokud vejce nespadají do vody a plave na hladině, můžeme konstatovat, že vajíčko je zcela zatuchlý a nebezpečné konzumovat.

zkažené vejce držet na vodě z důvodu vysokého obsahu plynů, organická sloučenina, identifikuje kaz. Taková vejce jsou nejen čerstvá, lze je považovat za jedovatou. Samozřejmě, že použití zkažených vajec vést k otravě jídlem, takže je lepší jen hodit do koše.

2. Obalte vejce

  • Zabalte vejce a nakrájejte na polovinu. Pokud je žloutek umístěn přesně uprostřed a tam je jen malý otvor vyplněný vzduchem, vejce může být jedena.
  • Pokud je žloutek přemístěn blíže k plášti a jamka se vzduchem je docela velká, je vejce již rozmazané. Jíst takové vejce nestojí za to.

3. Rozbít vejce

Další skvělý způsob, jak určit čerstvost vajec - zlomit je v surové formě na talíř (jeden po druhém).

  • Pokud se téměř nerozšíří na talíři a žloutky zůstávají celé, může být považováno za čerstvé.
  • V případě, že se žloutkový protein smíchá a silně se rozptýlí po povrchu destičky, je vajíčko již rozmazané.

4. Podívejte se na konečné datum spotřeby - to pomůže určit čerstvost vajíček

Je také nutné vzít v úvahu dobu, kdy kuře porazila vejce. Nazývá se "týden 0". Počínaje týdnem 3 jsou vejce považovány za zastaralé a nedoporučujeme je používat.

Obvykle výrobci uvádějí koncové datum spotřeby vajec jako "týden 4". Po skončení čtvrtého týdne po datu výskytu vejce na světě by neměly být používány, protože mohou mít vážné negativní důsledky.

Důvody, proč byste měli být opatrní s nedostatkem čerstvých vajec. Po skončení "týdne 4" vejce ztrácejí své organoleptické vlastnosti, to znamená, že je mnohem obtížnější určit jejich čerstvost. Pokud se rozhodnete konzumovat vejce po dobu 4 až 6 týdnů, máte velké riziko pro vaše zdraví.

Většina výrobců tvrdí, že prodloužení čerstvosti vajec může za předpokladu, že produkt je skladován v původním kartonovém obalu na suchém a chladném místě.

Takže zůstávají čerstvé a vhodné do tří týdnů.

Vařené vajíčka by měly být skladovány pouze v chladničce a umístěny v uzavřené nádobě. Nicméně, i za takových podmínek je možné je skladovat maximálně 3-4 dny. Před konzumací vajec se doporučuje nejprve ujistit, že nemají nepříjemný zápach a nezměnili barvu.

Nezapomeňte, že v teplé místnosti se trvanlivost výrobků sníží. Za takových okolností vám doporučujeme, abyste vajíčka drželi na otevřeném místě nejvýše dva dny.

Jak vařit vejce ve formě srdce?

Vejce - to je extrémně všestranný produkt, který lze použít k přípravě mnoha různých pokrmů.


Zánět jater. Příčiny a příznaky

Zánět jater. Příčiny a příznaky

Zajímavá fakta Játra jsou orgán, který trpí nezdravým tučných jídel, špatné návyky, stres, potlačovaných emocí ze znečištění životního prostředí atd To se projevuje v těle kvůli problémům s viděním, vrána k nohám kolem očí, špatný krevní oběh, zažívací potíže, a Dalším rysem je sezónní únava. Máte zánět jater ?

(Zajímavosti)

Příznaky leukémie, která se obvykle ignorovat

Příznaky leukémie, která se obvykle ignorovat

Zajímavých informací leukémie - termín označující rakoviny, která má vliv na tkáně, které tvoří krev v těle. Přímo postihuje bílé krvinky, neboť příznaky leukémie jsou charakterizovány nedostatečnou tvorbou bílých krvinek. Krevní buňky jsou důležitou součástí mechanismu ochrany těla. Rostou a jsou rozděleny podle potřeb organismu.

(Zajímavosti)