4 Nejčastější cerebrovaskulární onemocnění


4 Nejčastější cerebrovaskulární onemocnění

zajímavých informací cerebrovaskulární onemocnění - vnitřní poruchy charakterizované dočasné potíže nebo úplné zastavení toku krve do jedné nebo více částí mozku.

Zdá se, že každý z nás je přítel, který musí přežít mrtvici nebo aneuryzmatu.

Tyto poruchy mají negativní vliv na práci vnitřních orgánů av některých případech mohou dokonce vést k smrtelným účinkům. Dokonce i za nejlepších podmínek, cerebrovaskulární onemocnění to mít důsledky pro organismus, proto důrazně doporučujeme přehodnotit své návyky a pravidelnou péči o své zdraví.

Bohužel, lidé nerozumějí, jak závažné jsou důsledky těchto onemocnění.

Dokud sami, nebo některý z vašich příbuzných jste osobně tváří v tvář nemoci, nemůžete plně pochopit, že strašný vliv, který mají cerebrovaskulární onemocnění v mozku a dalších vnitřních orgánů. Pacienti, kteří přežili cévní mozkovou příhodu nebo aneuryzma, mohou v budoucnosti trpět vysokým krevním tlakem, nadváhou a zvýšeným cholesterolem v těle. ◊ Navzdory skutečnosti, že může být zabráněno rozvoji cerebrovaskulárních onemocnění, stále více lidí umírá každý rok.

Bohužel, vědci a lékaři ještě nebyli schopni identifikovat všechny možné příčiny mozkové mrtvice, protože někdy postihují mladé a zdravé lidi, kteří nemají žádnou logiku.

Pokud chcete udělat pro své tělo, stejně jako je to možné, doporučujeme vzít v úvahu několik faktorů, a klíčových ukazatelů cerebrovaskulárních onemocnění, které vám pomohou nejen pochopit jejich negativní vliv na lidské zdraví, ale také, aby se zabránilo komplikacím.

Věřte mi, tyto informace vám jistě budou užitečné, takže nelitujte čas a úsilí o další prozkoumání tohoto problému.

Čtyři nejčastější cerebrovaskulární nemoci

Jak jsme uvedli výše, cerebrovaskulární onemocnění je narušení průtoku krve do mozku.

Jakékoliv změny v charakteru krevního oběhu mohou vést k dvěma typům poruch: ischemické a hemoragické.

Nepochybně jsou ischemické poruchy častější a u většiny pacientů jsou charakterizovány stejnou nemocí - aterosklerózou.

Na našem blogu jsme opakovaně mluvili o hlavních příznacích této nemoci.

Ateroskleróza se vyskytuje v důsledku zvyšování hladiny cholesterolu a zánět krevních cév v mozku. Jako výsledek, tělo se vyvíjí oslabující nemoci, která pomalu ale jistě postupuje:

hromadění krve plaku na stěnách tepen. Prostřednictvím okluzní tepna zlé krve cirkulující do mozku, což může nakonec vést ke zhoršení kognitivních funkcí a demence.

Neměli byste podceňovat závažnost tohoto problému a myslet si, že se vám to nikdy nestane. Věřte mi, zdravý životní styl a prevence nemocí se bezpochyby ospravedlní v budoucnu.

1. Cerebrální trombóza

Trombóza je jednou z hlavních příčin ischemické mrtvice.

 • V 80% případů vede trombóza krevních cév k mrtvici, takže tento problém nelze podceňovat.
 • Příčinou mozkové trombózy je zúžení tepen v mozku prostřednictvím krevního řečiště je obtížné a přítomnost krevních sraženin, které se zabránilo cévy se volně pohybovat.
 • Obvykle se toto onemocnění známo několika úzkostlivým zvonům,

dokud nejsou mozkové tepny zcela zablokovány. Zde jsou hlavní příznaky mozkové trombózy, která by měla věnovat zvláštní pozornost:

necitlivosti nebo mravenčení na jedné straně těla bolesti hlavy

 • neoznámení a vnímat nové informace
 • závratě a neschopnost se pohybovat
 • prudké zhoršení

2. mozkovou embolií Cerebrální embolie je jedním z typů cerebrovaskulárních onemocnění charakterizovaných ischemickým původem. Dříve byla příčinou embolizace považována za akumulaci krevních sraženin na stěnách nádob. Připomeňme, že sraženinu - krevní sraženinu, která má schopnost usazovat na vnitřních stěnách tepen a vést ke zhoršení průtoku krve.

Nicméně, nedávno vědci k závěru, že embolie, nebo ucpání tepen, dochází v důsledku krevních sraženin, které se odtrhly od stěn tepen. Nyní je možné tvrdit, že cerebrální embolie - proces, při kterém se sraženina oddělena od vnitřní stěny nádoby, a jde do mozku.

embolie mozkové trombózy liší od sraženiny může rozbít kdekoliv, a to nejen pokud je plavidlo je nejvíce ucpané.

Obvykle v cerebrální embolii dochází k oddělení krevních sraženin v srdci. Příznaky embolie a trombózy jsou podobné: pacient cítí necitlivost na jedné straně těla a ztrácí schopnost správně vyjádřit své myšlenky a komunikovat.

Pokud je včas diagnostikována embolie, může být eliminována pomocí léku nazývaného aktivátor tkáňového plazminogenu (TAP). Tento lék má nejen jednorázový účinek, protože pokud se užívá včas, může výrazně zlepšit zdraví a blaho člověka.

3. krvácení do mozku nebo intracerebrální

Už jsme mluvili o dvou nejčastějších ischemických mozkových poruch. Teď chceme zaměřit svou pozornost na ty komplikace, které mohou vést k krvácení.

Nejběžnější z nich je aneuryzma. V tomto případě je aneuryzma abnormální expanzí oslabené části cévy v mozku. Když se aneuryzma rozpadne, v mozku se objeví krvácení.

Navíc k škodlivým účinkům aneuryzmatu bychom neměli zapomenout na ischemickou mrtvici. Právě tento problém vede k závažným komplikacím a každoročně bere v úvahu obrovské množství lidských životů.

 • Bohužel, pro detekci aneurysma je velmi obtížné, protože se jedná o běžný cerebrovaskulární onemocnění je téměř bez příznaků.
 • Někteří lidé žijí s pokročilými cévami v mozku po mnoho let. Nemusí ani hádat o existenci problému, dokud

dokud se aneuryzma za určitých okolností nerozbije. Subarachnoidální krvácení

4. Jedním z hlavních příčin subarachnoidálního krvácení je vysoký krevní tlak, což je důvod, proč jsme důrazně doporučujeme vždy tento ukazatel pod kontrolou.

Stejně jako v předchozím případě, krvácení nastane, když se céva rozpadne. Obvykle je oblastí léze v subarachnoidálním krvácení vnější povrch mozku.

Mezera se vyskytuje v prostoru mezi mozkem a lebkou

, ale nikdy neovlivňuje samotný mozek.

Průměrná délka života těchto pacientů závisí na tom, jak rychle jim byla poskytnuta odborná lékařská péče.Zde jsou hlavní příznaky subarachnoidálního krvácení, vzhled, který je třeba ihned kontaktovat svého lékaře:

Selhání soustředit

vzhled nepříjemné pocity, zatímco ve světlé místnosti nebo na přímém slunečním světle

 • podrážděnost, časté změny nálady a dokonce měnící se povahu
 • bolest v ramenou a krku nevolnost a závratě
 • Záchvaty (křeče)
 • však nejdůležitějším rysem tohoto onemocnění je náhlé problémy se zrakem.
 • Za pár minut můžete zcela ztratit zrak nebo před sebou vidět jen jasné světlo nebo jiné optické iluze.

Pokud vaše tělo bylo opakovaně vysílá ty varovné signály v podobě jedné nebo více z výše uvedených příznaků, neodkládejte - hledat pomoc okamžitě kvalifikováni! 6 cvičení udržet zdravý mozek

Ve skutečnosti se mnoho lidí probudí asi třetí noc nebo o něco později. To je daleko od mystického nebo nadpřirozeného jevu a velmi běžným problémem.


Jak udělat svůj domov ekologicky

Jak udělat svůj domov ekologicky

My všichni chceme opustit naše děti a vnoučata krásnou planetu, svět plný rozmanitosti, který se stane nádherným dědictvím jejich budoucnosti. Čisté místo, aby zelené plíce Země zaručily pokračování života a harmonie. Víte, že k dosažení tohoto cíle a předcházení ekologické katastrofě je třeba změnit právní předpisy a politiku.

(Zajímavosti)

Odstranit bolest v nohou

Odstranit bolest v nohou

Bolest Zajímavá fakta na nohou nebo plantární fastsyyit obvykle lokalizované ve dně p'yatok, i když se může šířit po povrchu nohy nebo se vyskytují v jakékoli jiné části nohy. Tato bolest může být způsobena nadměrným tlakem na nohy, což má za následek přerušení otroctví, silnou bolest a houževnatost v patě.

(Zajímavosti)