Jak identifikovat falešný med? Zajímavosti


Jak identifikovat falešný med? Zajímavosti

Med je dobře známý pro své blahodárné vlastnosti díky obsahu minerálů a vitamínů.Bohužel, ne všechny med prodávané v supermarketech je originální.Med je často padělané, který se smísí s roztokem glukózy nebo medu špatnou kvalitou s vysokým obsahem vody, protože je med užíván s buňkami, které nejsou plně pokryté voskem.Zde je několik jednoduchých testů, kterou si můžete určit, zda kvality domácího medu a čisté, nebo je to nízká kvalita a s vysokým obsahem vody.

čtěte etikety první věc, kterou byste měli udělat při nákupu banky medu v supermarketu - topřečíst etiketu a zkontrolujte, zda jsou na seznamu složek „kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy“ nebo obchodní glukózy.Jedná se o dvě aplikace, které se často používají pro ředění medu. Kalení

Med Med je vždy vzácné, ale nakonec ztvrdne, nebo „krystalický“ se podstatně podobá čočky cukru.Pokud si koupíte banku již vykrystalizovaného medu, je to čisté. Pokud si koupíte tekutý med může počkat pár dní a uvidíme, jestli to tverdishaty vlastní nebo dát do lednice, aby urychlily proces.Pokud med neprochází, existuje velké riziko, že med je padlý.

Metody pro určování kvality medu

Zde je několik jednoduchých způsobů, které vám pomohou určit, zda skutečný med jste si koupili nebo zfalšované, nebo obsahuje velké množství vody.

  • Položte lžíci medu a vložte do sklenice vody.Pokud se med rozpustí, není to pravé. Pravý med by se měl po ponoření do vody udržet jedenkrát.
  • Smíchejte malé množství medu s vodou.Přidejte do tohoto roztoku čtyři až pět kapek octa. Pokud je med pěny, pravděpodobně se ředí sádrou.
  • Nakrájejte trochu medu s lžící a nechte ho spadnout z lžíce.Med s vysokým obsahem vody rychle klesne. Zralý med vysoká jakost zůstane na lžíci nebo velmi pomalu klesá.
  • Osvětlete zápas a pokuste se vypálit med.Pokud svítí a spaluje, je to pravé. Plněný nebo špatně kvalitní med může způsobit přebytečnou vodu, která zabraňuje hoření.
  • Pokud je váš domov je jód, můžete si vzít med, smíchat s vodou a přidejte několik kapek jódu.Pokud je směs modrastá, pak se tento med smíchá s nějakým škrobem nebo moukou.
  • Vezměte si plátek chleba a ponořte ho do medu.Pokud je po 10 minutách chléb stále zastaralý, pak med - čistý. Pokud je med v medu, bude chléb brzy mírný.

Jak můžete vidět, budou tyto jednoduché techniky, které vám pomohou zajistit kvalitu medu, který si koupíte a zvolit nejvyšší kvalitu, čistý med. To vám pomůže maximálně využít spotřebu medu.


Biologické změny v těle způsobených nedostatkem spánku

Biologické změny v těle způsobených nedostatkem spánku

Zajímavá fakta Bohužel, nedostatek spánku velmi rychle ovlivnit pohodu a daří se jí. Samozřejmě, že jsme se všichni občas nedostává dostatečné množství nočního klidu prostřednictvím stresu a dalších negativních externalit . Nicméně, pokud se to stane jen zřídka, když spánku, je mnohem menší hrozbu než chronickou nespavostí.

(Zajímavosti)

Co je zánět pánve?

Co je zánět pánve?

Zábavná fakta Po celá staletí, tato porucha byla známá jako zánětlivé onemocnění. Tato infekce je zpravidla způsobena bakteriemi nebo sexuálně přenosnými nemocemi (STD). Hlavním příznakem je konstantní bolest v dolní části břicha. V tomto článku se dozvíte odpovědi na otázky týkající se zánětu pánevního těla a také získáte důležité informace o jeho včasném zjištění.

(Zajímavosti)