Jak odstranit přebytečnou kyselinu z těla


Jak odstranit přebytečnou kyselinu z těla

Úroveň kyselosti (pH) těla je klíčovým prvkem udržení zdravého stavu celého těla. To vám umožní zjistit, zda váš normální acidobazická rovnováha, nebo možná jste v nebezpečí, protože nadbytek kyseliny v orhanizmi.Koly mluvíme o úroveň kyselosti v těle, máme na mysli hodnotu pH, která se používá pro stanovení koncentrace iontů vodíku v těle. Pro lepší pochopení tohoto konceptu, je třeba si uvědomit, že úroveň kyselosti se měří na stupnici od 1 do 14, kde 1 - je nejvyšší úroveň pH 7 - střední, a 14 - nejvíce alkalické pH.

Ve zdravém těle by se měla hodnota pH pohybovat mezi 7,3 a 7,45. Nicméně, některé škodlivé látky, nezdravé potraviny a stres mohou ovlivnit kyselost těla a snížit pH, čímž se zvýší jeho kyselost.

Když se změní pH, dochází k reakci, při níž všechny živiny potřebné pro normální fungování jiných orgánů v krvi stagnují. To vede k tomu, že člověk začne trpět bolestmi hlavy, pocit stálou únavu, vyskytují zažívací potíže, a nehty a vlasy bolestně chybí vitamíny.

Proč je důležité regulovat úroveň kyselosti?

Když hladina kyselosti překračuje normu, tj. Je-li hodnota pH vyšší než 7, tělo je stále schopno chránit před různými nemocemi. Na druhou stranu, pokud jste trpí vysokou mírou kyselosti, máte větší pravděpodobnost vzniku chronických onemocnění, jako je cukrovka, obezita, migrény, šedý zákal, rakovina, artritida, alergie, osteoporóza a dalších nemocí.

Výživa a hladiny pH

Vše, co jíte a pijete, ovlivňuje hladinu pH v těle pozitivním nebo negativním způsobem. Některé potraviny zvyšují úroveň kyselosti, zatímco jiné mají schopnost saturovat tělo loukami.

Při uvážení konkrétního příkladu mohou mléčné výrobky a živočišné produkty zvýšit úroveň pH. Naproti tomu ovoce a zelenina přispívají k tomu, aby životní prostředí bylo více alkalické.

Vzhledem k tomu, že je třeba sledovat udržování vyvážené úrovně pH, pak všechny výše uvedené produkty musí být spotřebovány ve stejném množství. Snažte se vyhnout potraviny, které způsobuje nadměrnou kyselost, jako je například rychlé občerstvení a polotovary.

Jak vylučovat kyseliny a pH rovnováhu přebytek?

Kromě dodržování správné výživy by měl také věnovat pozornost jiných vnějších faktorů, které ovlivňují pH v těle. proto by měl vzdát používání vysoce toxických čisticích prostředků ve prospěch přírodně. Navíc, možná budete chtít, aby zvážila, jsou uvedeny níže tipů vyrovnat svůj pH.

 • přidat do svého jídelníčku více zelená listová zelenina a pít alespoň jeden pruh zeleniny denně.
 • Vezměte denní zvyk vypít sklenici teplé vody s citronem na lačný žaludek (kyselina citrus dokonale vyživuje tělo alkalické složky, a to navzdory skutečnosti, že má vysokou kyselost).
 • Jezte více ovoce a zeleniny, zejména zeleninu syrové.
 • Vyhněte se polotovary a smažené potraviny.
 • Jezte méně rafinovaných potravin, jako je cukr a mouku.
 • pití tolik kvalitní vodu, zejména destiluje.
 • Zkuste vyčistit svůj dům s použitím přírodních potravin, prášek do pečiva, citrónovou šťávu a ocet.
 • opatrný vybrat prostředky pro péči o tělo a vlasy, protože mnoho z nich může být docela jedovatý. Také použít přírodní prostředky pro péči o nehty, zuby, atd
 • Jezte hodně zeleniny pokrmů, ale také nezapomeňte jídel z produktů živočišného původu. Především jíst maso zvířat, která jedí trávu.
 • přidat do svého jídelníčku potraviny, jako je pšenice, ječmen trávy, mořské řasy, červené papriky a přírodní řasy s názvem „Spirulina“.
 • denně vypít sklenici vody s jednou lžičkou jedlá soda.

co tedy brání změnit svůj jídelníček a životní styl, aby váš zůstatek na pH? Jak jste si pravděpodobně uvědomil, z tohoto článku, odstoupit přebytečné kyseliny z těla a udržení úrovně kyselosti v rovnováze je snadná, je jen mírně upravit svůj životní styl a stravu. To pomáhá tělu nasychyty louky a zlepšit jejich zdravotní stav.


Zapal krk? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky!

Zapal krk? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky!

Měl jste někdy krk? Chcete se naučit, jak se s touto běžnou poruchou zabývat? Přečtěte si více o tomto článku. Když je krk propuštěn, existují potíže při pohybu nebo krčení krku kvůli bolesti a nepohodlí. To může být doprovázeny dalšími příznaky, včetně bolesti hlavy, nepříjemné pocity v ramenou a pažích, silnou a nesnesitelnou bolest v krku, ztráta spánku kvůli nepohodlí, a tak dále.

(Lidových opravné)

Neobvyklé způsoby, jak využít jablečného octa nástroje

Neobvyklé způsoby, jak využít jablečného octa nástroje

Přírodní jablečného octa je hlavní složkou v mnoha domácnostech. To bylo používáno po staletí jako přírodní lék v kuchyni a ekologicky čistší. Konečně, tam jsou některé neobvyklé způsoby použití jablečného octa! To je známé pro vysoké množství organických kyselin a antioxidantů, které společně pomoci zabránit různých onemocnění a jejich vytvrzení.

(Lidových opravné)