Jak odstranit přebytečnou kyselinu z těla


Jak odstranit přebytečnou kyselinu z těla

Úroveň kyselosti (pH) těla je klíčovým prvkem udržení zdravého stavu celého těla. To vám umožní zjistit, zda váš normální acidobazická rovnováha, nebo možná jste v nebezpečí, protože nadbytek kyseliny v orhanizmi.Koly mluvíme o úroveň kyselosti v těle, máme na mysli hodnotu pH, která se používá pro stanovení koncentrace iontů vodíku v těle. Pro lepší pochopení tohoto konceptu, je třeba si uvědomit, že úroveň kyselosti se měří na stupnici od 1 do 14, kde 1 - je nejvyšší úroveň pH 7 - střední, a 14 - nejvíce alkalické pH.

Ve zdravém těle by se měla hodnota pH pohybovat mezi 7,3 a 7,45. Nicméně, některé škodlivé látky, nezdravé potraviny a stres mohou ovlivnit kyselost těla a snížit pH, čímž se zvýší jeho kyselost.

Když se změní pH, dochází k reakci, při níž všechny živiny potřebné pro normální fungování jiných orgánů v krvi stagnují. To vede k tomu, že člověk začne trpět bolestmi hlavy, pocit stálou únavu, vyskytují zažívací potíže, a nehty a vlasy bolestně chybí vitamíny.

Proč je důležité regulovat úroveň kyselosti?

Když hladina kyselosti překračuje normu, tj. Je-li hodnota pH vyšší než 7, tělo je stále schopno chránit před různými nemocemi. Na druhou stranu, pokud jste trpí vysokou mírou kyselosti, máte větší pravděpodobnost vzniku chronických onemocnění, jako je cukrovka, obezita, migrény, šedý zákal, rakovina, artritida, alergie, osteoporóza a dalších nemocí.

Výživa a hladiny pH

Vše, co jíte a pijete, ovlivňuje hladinu pH v těle pozitivním nebo negativním způsobem. Některé potraviny zvyšují úroveň kyselosti, zatímco jiné mají schopnost saturovat tělo loukami.

Při uvážení konkrétního příkladu mohou mléčné výrobky a živočišné produkty zvýšit úroveň pH. Naproti tomu ovoce a zelenina přispívají k tomu, aby životní prostředí bylo více alkalické.

Vzhledem k tomu, že je třeba sledovat udržování vyvážené úrovně pH, pak všechny výše uvedené produkty musí být spotřebovány ve stejném množství. Snažte se vyhnout potraviny, které způsobuje nadměrnou kyselost, jako je například rychlé občerstvení a polotovary.

Jak vylučovat kyseliny a pH rovnováhu přebytek?

Kromě dodržování správné výživy by měl také věnovat pozornost jiných vnějších faktorů, které ovlivňují pH v těle. proto by měl vzdát používání vysoce toxických čisticích prostředků ve prospěch přírodně. Navíc, možná budete chtít, aby zvážila, jsou uvedeny níže tipů vyrovnat svůj pH.

 • přidat do svého jídelníčku více zelená listová zelenina a pít alespoň jeden pruh zeleniny denně.
 • Vezměte denní zvyk vypít sklenici teplé vody s citronem na lačný žaludek (kyselina citrus dokonale vyživuje tělo alkalické složky, a to navzdory skutečnosti, že má vysokou kyselost).
 • Jezte více ovoce a zeleniny, zejména zeleninu syrové.
 • Vyhněte se polotovary a smažené potraviny.
 • Jezte méně rafinovaných potravin, jako je cukr a mouku.
 • pití tolik kvalitní vodu, zejména destiluje.
 • Zkuste vyčistit svůj dům s použitím přírodních potravin, prášek do pečiva, citrónovou šťávu a ocet.
 • opatrný vybrat prostředky pro péči o tělo a vlasy, protože mnoho z nich může být docela jedovatý. Také použít přírodní prostředky pro péči o nehty, zuby, atd
 • Jezte hodně zeleniny pokrmů, ale také nezapomeňte jídel z produktů živočišného původu. Především jíst maso zvířat, která jedí trávu.
 • přidat do svého jídelníčku potraviny, jako je pšenice, ječmen trávy, mořské řasy, červené papriky a přírodní řasy s názvem „Spirulina“.
 • denně vypít sklenici vody s jednou lžičkou jedlá soda.

co tedy brání změnit svůj jídelníček a životní styl, aby váš zůstatek na pH? Jak jste si pravděpodobně uvědomil, z tohoto článku, odstoupit přebytečné kyseliny z těla a udržení úrovně kyselosti v rovnováze je snadná, je jen mírně upravit svůj životní styl a stravu. To pomáhá tělu nasychyty louky a zlepšit jejich zdravotní stav.


Vitamíny a minerály pro depresi přírodních prostředků

Vitamíny a minerály pro depresi přírodních prostředků

Pokud chronické deprese nebo příliš hluboko, nebo v případě, že osoba je již užívají některé léky, je velmi obtížné léčit. Tato porucha však může být zastavena v počáteční fázi, kdy začnete cítit zoufalství, smutek, úzkost nebo vstoupit do jiného negativního emočního stavu. V dnešním článku chceme mluvit o vitamíny a minerální látky, které pomáhají v boji proti depresi přirozenou cestou, protože to působí přímo na nervový systém a podporovat pozitivní postoj k životu .

(Lidových opravné)

12 Alternativa využívá cibule, která překvapí

12 Alternativa využívá cibule, která překvapí

Přírodních produktů Díky vlastnostem cibule, je to mnohem víc než jen složky potravin nebo koření. Může pomoci zmírnit mnoho denních věcí. Cibule jsou jednou z nejslavnějších zelenin ve vaření i v alternativní medicíně. Jeho antibiotika, čistící a antioxidační vlastnosti byly používány po stovky let k přirozenému léčení některých poruch.

(Lidových opravné)