Jak pěstovat rajčata doma Zajímavá fakta


Jak pěstovat rajčata doma Zajímavá fakta

Rajčata jsou důležitou součástí stravy, protože poskytují nejen lahodnou chuť různých pokrmů, ale také mají vysokou nutriční hodnotu, poskytuje značné výhody pro tělo a celkový zdravotní stav.

I když je lze snadno najít v obchodech a trzích, někdy mohou být rajčata drahé a špatné kvality. Naštěstí, stejně jako mnoho jiných potravin, jsou snadno pěstovat doma a můžete pěstovat dostatečné množství, že máte dost, a mít jistotu, že jsou té nejvyšší kvality.

Když pěstujete vlastní rajčata, můžete zaručit, že jsou bez pesticidů a dalších chemikálií, které výrobci používají k udržení čerstvého čerstvého. Kromě toho, je velmi levné, a nakonec dostanete 100% organické, čerstvé, lahodné domácí rajčata.

V dnešním článku bychom se chtěli podělit o několik jednoduchých tipů pro pěstování vlastních bio rajčat doma v hrncích, které už máte. Věnujte pozornost každému detailu, abyste zajistili úspěšné plodiny.

Použijte správný druh hrnců

Výběr hrnce je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěchu. Čím větší je, tím vyšší je pravděpodobnost, že získáte dobrý výsledek.

Samozřejmě, existují výhody při pěstování rajčat v zahradě, na terase nebo ve dvoře, kde se hodně větší prostor, ale i bez toho luxus, můžete použít velké hrnce.

  • Doporučujeme používat hrnce o hloubce nejméně 50 cm s proporcionální šířkou. To dává kořene dostatek prostoru pro růst.
  • Plastové kontejnery se snadněji pohybují.
  • Položte misku nebo mělké nádobí pod hrnce, aby se sbírala veškerá voda, která se vypouští.

Ujistěte se, že hrnce je dobře napojen

Poté kanalizace je dalším důležitým faktorem, který je třeba mít na paměti. Na spodní straně by měly být otvory, aby se usnadnilo odvodnění, a aby se půda nedostala příliš velké vlhkosti.

Aby nedošlo k pádům z těchto otvorů, můžete položit malý gril na dno hrnce.

Správný druh půdy

Nepoužívejte půdu z dvora nebo zahrady, protože může obsahovat škůdce nebo nemoci, které poškozují vaše rostliny.

Nejlepší možnost: mix 60% kokosových vláken s 40% biohumus.

Jak připravit rajčata?

Když jste si koupili semena z rajčat nebo naklíčených rostlin, můžete je připravit v připravených kontejnerech. Nejprve naplňte hrnec doporučenou směsí výše.

  • V rostlinné směsi naklíčené rostliny přidávejte další půdu.
  • Pečlivě zatlačte půdu kolem rostliny, abyste ji udrželi stabilní.
  • Zavlažování

První zalévání rostlin by mělo být velmi důkladné, aby se půda stala velmi vlhkou. Nechladněte listy, stonky a základy rostlin.

Po tomto přidáte do směsi tolik vody, kolik je vlhkost, kterou ukládá.

Je možné, že je nebudete muset vodit každý den. Pečlivě zkontrolujte půdu a ujistěte se, že je mírně vlhká. Neplňte rostliny, protože příliš mnoho vlhkosti může způsobit problémy. Pěstitelé rostlin

Aby se ujistil, že domácí rajčata rostou správně, je velmi důležité jim poskytnout podporu, když se stanou vyššími. Kocky jim pomohou stát vysoko a rovně.

Hnojivo

O dva měsíce později začít používat hnojiva, aby zajistila plnou a bohatou sklizeň.

Můžete si koupit organická hnojiva v každém specializovaném obchodě. Označení udává, kolik musíte aplikovat.

Sklizeň

Rajčata dozrávají pomalu. Některé rajčata však na rostlině úplně nezrají. V tomto případě je nejlepší je nakrájet a skladovat na chladném místě, dokud zrají.


Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence

Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence

ŽEny často trpí zdravotními problémy, jako je společné opotřebení, osteoartróza a další svalové problémy, které ovlivňují celkové zdraví a kvalitu životě obecně. " Opotřebení kyčlí" je jedním z nejčastějších a nebezpečných kloubních problémů, a proto stojí za to bližší pohled na příznaky tohoto nepříjemného jevu.

(Zajímavosti)

5 Nápady ložnici bylo příjemné a podporovat zdraví

5 Nápady ložnici bylo příjemné a podporovat zdraví

Jednou ze zajímavých faktů víme jistě: člověk stráví většinu času v průběhu dne je v ložnici, a ne v jiném místnosti v domě. Dále jsou tyto hodiny jedním z nejdůležitějších faktorů pro dobrý zdravotní stav. Skutečnost, že ložnice je místem, kde si odpočineme, odpočineme si a strávíme čas s naším partnerem.

(Zajímavosti)