Jak vyléčit špatný tělesný pach pomocí přírodních prostředků


Jak vyléčit špatný tělesný pach pomocí přírodních prostředků

tepla, pocení, šaty nejsou pro počasí, konstantní ruch po celý den, syntetické ponožky ... To vše (a více) může způsobit zápach z jakékoliv části těla . Dobrou zprávou je, že existují přírodní prostředky pro léčbu špatného tělesného zápachu, který by měl být vyzkoušen. Informace o nich naleznete v tomto článku.

Vůně těla: kde, jak a proč?

Přestože nepříjemný zápach může objevit na jakékoliv části těla, existují určité kritické oblasti, kde je více koncentrovaná, podpaží, nohy a genitálie. To je způsobeno reakcí některých mikroorganismů, které "milují" žít na vlhkém místě. Když se vybrané místo pojí, teplota stoupá a mohou se množit. V tomto okamžiku existuje špatná vůně těla, protože tyto bakterie vypouštějí určité plyny.

Navíc právě v těchto oblastech (zejména na podpaží a nohách) se nachází největší počet potních žláz. Když je horko, nebo když cvičíte, Činnost těchto žláz je produkovat vodu (pot) ke snížení teplotya vyhnout se dalším problémům. Z tohoto důvodu, když máme horečku, obvykle se potíme.

Mějte však na paměti, že pocení má také jinou funkci: odstranění toxinů z těla. Jedná se o přirozený proces, kdy malé kapky slané vody procházejí póry kůže, nesoucí všechny "špatné", které se nahromadily v těle. Lze říci, že tímto způsobem může tělo a kůže "dýchat".

Pete a špatný zápach těla

Když se poteme, je nepříjemný zápach. Neexistuje žádné jiné možné řešení, jak již bylo vysvětleno. Za prvé, jsme pot, když je horko, nebo z důvodu hormonálních změn (u žen, například během menopauzy nebo v určitých fázích menstruačního cyklu a puberty chlapců a dívek).

Můžeme se potnout, když cítíme nadměrný stres, tlak nebo úzkost, strach, úzkost nebo nervozitu. Nadměrná hmotnost je další příčinou nadměrného pocení.

Použití nekvalitní obuvi, která má dobré větrání nebo vyrobené ze syntetických materiálů se zhoršuje jen situaci, nedovolují pot odpařovat nohy, ale místo toho se stává ideální živnou půdou pro plísně a bakterie.

Přidáme-li k této syntetické ponožky (například z lycry nebo elastanu), které neabsorbují pot, je zřejmé, proč je nepříjemný zápach nohou tak silný.


Situace s ponožkami se může objevit i u jiných oděvů. Je-li vyrobena ze syntetických materiálů, může se zvýšit pocení v oblasti podpaží a genitálií. Proto se vždy snažte vybrat oblečení z bavlny nebo jiných typů přírodních vláken.

Věděli jste, že výživa má také vliv na vůni těla?Je to opravdu tak. Pokud konzumujeme spoustu rafinovaného cukru, smažených potravin, živočišných tuků, zpracovaného masa a potravinářských výrobků, snaží se organismus eliminovat mnohem více nahromaděných toxinů (včetně těchto produktů). Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je udržet zdravou výživu se spoustou zeleniny, ovoce (surového), celých zrn, ořechů a luštěnin a pít nejméně dva litry vody denně.

Přírodní roztok pro snížení špatného zápachu v těle - sledujte osobní hygienu. Například, pokud se užíváte jednou denně, zkuste to udělat dvakrát v létě. Také,

můžete umýt problémové oblasti s mýdlem a vodou , nejprve s neutrálním mýdlem, a pak voňavé (pokud to nezpůsobuje podráždění kůže).Zkuste nepoužívat aerosol nebo antiperspiranty v axilárních dutinách, protože jsou schopni zavřít póry v této oblasti a způsobit nejhorší zápach. Tímto způsobem pokaždé, když vznikne začarovaný kruh, když používáte deodorant, ucpáváte póry, zvyšuje se špatná vůně a přidáte další deodorant atd.

Vyberte si přírodní nebo domácí dezodoranty. Zde je recept, který nikdy neuspěje. Jednoduše mix: máta peprná listy 5

  • 5 rozmarýn listy 1 šálek vařící vody (250 ml)
  • Let it vařit, kmen a dát do banky. Navlhčete bavlněný tampón denně v této tekutině a utřete podpaží a nohy.

Můžete si také vzít další oblečení, abyste si mohli vyměnit oblečení, pokud budete venku po celý den. Esenciální oleje (jako levandule) mohou také pomoci vyhnout se nepříjemnému zápachu těla.

Dvě domácí prostředky, které jsou vždy účinné proti špatnému tělesnému zápachu - chlorofylu a zelenému čaji. První, chlorofyl, podporuje detoxikaci těla a eliminaci toxinů. Najdete ji ve formě tobolek v lékárně. Přírodnější možností: dát pšenici do hrnce, nechat ji růst, vytlačit trávu a pak z ní udělat koktejl.

Druhá možnost, zelený čaj, je skvělý prostředek k detoxikaci, který nejen pomáhá zvýšit tělesnou teplotu spalovat tuky, ale také eliminuje všechny přebytečné toxiny. Pijte jeden nebo dva šálky zeleného čaje každý den.

Pokud příčinou zápachu pod podpaží je použití příliš mnoho deodorantu, můžete vyčistit ze směsi hydrogenuhličitanu sodného a citronu.

Dávejte pozor, abyste neopustili dům okamžitě, protože pod vlivem slunečního záření může kyselina citrónová zbarvit kůži. Soda můžete také míchat s vodou, abyste připravili pastu, a použijte ji jako přírodní a efektivní antiperspirant. Je také účinný pro nohy.


Jaká kokosový olej může udělat pro vaše vlasy znamená

Jaká kokosový olej může udělat pro vaše vlasy znamená

Přírodní kokosový olej je bohatý na sacharidy, minerály a vitamíny, které přinášejí velký přínos k tělu, takže je velmi dobře známá po celém světě. Dnes kokosový olej lze nalézt mezi hlavními složkami při výrobě nástrojů, jako jsou mýdla, kosmetiky a tělový krém. Výhody kokosového oleje jsou známy již po staletí, když přišlo na vlasy.

(Lidových opravné)

Odstranění kuřích ok na nohou s využitím přírodních léčiv přírodní prostředky

Odstranění kuřích ok na nohou s využitím přírodních léčiv přírodní prostředky

Mozoly - hrubé, žlutavých oblastí, které jsou vytvořeny na nohou v důsledku nadměrného tření nebo tlaku. Oni jsou považováni za estetický problém, ale mohou někdy způsobit bolest kvůli tomu, že kůže je popraskaná a tam je infekce. Obvykle se objeví ve stopách, ale může být také na rukou a jiných částech těla prostřednictvím konstantního tření.

(Lidových opravné)