Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky


Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Máte někdy nad tím, kdy, jak se vaše babička stále cviy dům v čistotě a je schopen se vyrovnat s různými znečištění, aniž by při volbě čištění a mytí, které máme dnes? Odpověď je více než jednoduchá: bylo možné udělat domácí a přírodní čistící prostředky. To však nutně neznamenalo, že jsou méně efektivní, ale spíše opak. V tomto článku se dozvíte, jak samostatně připravit čisticí prostředky pro čištění vašeho domu.

Univerzální organické čistič

Jedná se o roztomilý ruční výrobek, který lze použít k různým účelům. Jinými slovy můžete jej použít k čištění různých povrchů: od podlahových rohoží až po kuchyňské desky a koupelny. Složení je třeba ji vařit:

  • 30% alkoholu se čistí
  • ocet 20% 50% destilované vody
  • 20 kapek esenciálního oleje citronu

počtu složek zcela závisí na objemu nádoby, ve které vařit směsi. Je velmi výhodné, aby výsledný prací prostředek dlouho nezkazoval, takže ho můžete dlouho skladovat v lahvičce nebo ve sklenici. Při péči o čištění přidejte čisticí prostředek do vodního kbelíku a aplikujte ho na kontaminovaný povrch.

domácí lék pro čištění dlaždic a porcelánu

Tento přírodní čistící prostředek má také různé aplikace, ale především, bude to váš věrný a nepostradatelný při čištění koupelny. Pomůže vám zbavit se přetrvávající nečistoty a vyčistit dlaždice a domácí spotřebiče, vařit a umyt. Kromě toho může být použita jako lesk na vaše dekorace stříbra a porcelánu.

Stačí smíchat citrónovou šťávu a vodu.V této kapalině namočte čistou houbu nebo kus látky a naneste ji na kontaminovaný povrch. Pokud byly skvrny dostatečně stabilní, ponechte čisticí prostředek na chvíli a opláchněte ho teplou vodou.

Dalším z nejznámějších přírodních čistících produktů je ocet. Pomůže vám také v boji proti přetrvávajícím zastaralým místům. Pokud potřebujete odstranit skvrny v koupelně, namočte ocot vodou a naneste na znečištěné povrchy. Roztok nechte přes noc a druhý den ráno ho opláchněte teplou vodou.

Odmašťovací prostředek pro trouby a sporáky

Snad nic není těžší než vidchyctyty varné desky nebo trouby sušených mastnoty a skvrn. Ano, samozřejmě, můžete použít tradiční odmašťovadla pro zpracování plechů, které se vyrovnat s ohledem na tuto chvíli, ale jen přemýšlet, kolik toxických a chemických prvků svých složek (ropa, hydroxidu draselného a methylenchlorid) a škod, které mohou způsobit, aby vaše zdraví u, kůži, oči a dýchací cesty!

jsme učinit volbu ve prospěch přirozeného saponátu a čištění nástrojů a doporučí, aby přijala následující praktická trik:

skvrny na sporáku a trouby lze snadno odstranit sody. nemusí zmishyty pouze s vodou a aby se hustou kaši, naneste směs na znečištěný povrch, nechte ji přes noc a omyjte teplou vodou příští ráno.

Natural čistící tekutý mycí

jsme našli perfektní mycí prostředek, a to zejména pro ty, kteří mají ve svém domovském myčce. Umožňuje vám udržet pokrmy a příbory čisté as příjemnou vůní citronu. Navíc je cenově dostupnější než detergenty, které nabízíte v obchodech. Bude nutné: 3

  • citron 200 gram tlustý sůl
  • 100 ml ocet 200 ml vody

umýt a plátek neloupaných citrony, pak je porazit v mixéru se solí. Přidejte ocot a vodu a směs promíchejte vysokou rychlostí. Směs vložíme do kastrolu a vaříme 15 minut při středním ohřevu a mícháme občas dřevěnou lžící. Buďte opatrní, protože směs se může držet na dně. Po 15 minutách vylijte výslednou směs do nádoby a nechte ji vychladnout. Uchovávejte jej v chladničce v těsně uzavřeném obalu. Výslednou směs použijte jako myčku přidáním dvou polévkových lžů do myčky nádobí.

Organické Ash Ash Cleaner

Ash Cleaner je extrémně snadné vařit, protože můžete použít zbytky popela z komína nebo sporáku.Ale věnujte pozornost skutečnosti, že nejvhodnější je jen popel z dřeva a papíru. Čím tvrdší bude dřevo, tím lepší čistící účinek bude mít váš mycí prostředek. Nezapomeňte použít rukavice a ochranné brýle, pokud máte velmi citlivou pokožku. Při přípravě čisticího prostředku se vyhněte styku s pokožkou.

Přejeďte popel a oddělte kusy uhlí. Umístěte jej do kontejneru pro 5: 1. Obalte ubrouskem po dobu 1-2 dnů, míchání směsi příležitostně. Potom filtr čistou gázou.

Výsledkem je kluzká kapalina, ale extrémně silná jako detergent. Pokud dáte brambory nebo vejce do hrnce se směsí a vylézou se na povrch, znamená to, že váš prací prostředek je připraven. Jinak přidávejte další popel. Můžete jej použít jako tekutý prací prostředek a během používání ho míchat s vodou. ☞ Ujistěte se, že jste mycí prostředek uložili v těsně uzavřené lahvičce. Domácnosti a volném vzduchu osvěžovač

Jak se zbavit zápachu ve vaší domácnosti a vždy udržet ji svěží a příjemné na dlouhou dobu, a ve skutečnosti nepoužívejte spreje nebo jiné chemikálie, které mohou poškodit zdraví, zkuste si připravit vlastní osvěžovač vzduchu. Budete potřebovat skleněnou lahvičku s kovovým povlakem. Naplňte čtvrtý šálek sodou a přidejte 8 kapek esenciálního oleje. Uzavřete víčko a dobře promíchejte obě složky. Proveďte díru ve víku hřebíkem a umístěte osvěžovač kamkoli, jakmile vůně není, zopakujte tento proces znovu.


Měl jsi někdy čelist?

Měl jsi někdy čelist?

Bolest v čelisti je nejčastěji úzkost. Je však také třeba říci, že to je velmi nepříjemné onemocnění, které může dojít v důsledku jiných onemocnění, jako bruxismem nebo dokonce problémy s klouby. Pokud jste někdy trpěl bolestí, je pravděpodobné, že zmizí v průběhu času, a to zejména v případě, že problém byl důsledkem emocionálního patogenu jako nervozita kvůli stresu.

(Užitečné návyky)

Jak negativní emoce poškozují tělo

Jak negativní emoce poškozují tělo

Přemýšleli jste někdy o tom, jak může vaše myšlení ovlivnit vaše zdraví a tělo? Často si ani neumíme představit, kolik takový dopad může být vážný. Někdy necháme stresující situace, stres, úzkost, deprese, zmatek a jiné negativní pocity držet nás a ani za to, že to může mít vliv na naši fyzickou i duševní zdraví, což snižuje kvalitu života.

(Užitečné návyky)