Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky


Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Máte někdy nad tím, kdy, jak se vaše babička stále cviy dům v čistotě a je schopen se vyrovnat s různými znečištění, aniž by při volbě čištění a mytí, které máme dnes? Odpověď je více než jednoduchá: bylo možné udělat domácí a přírodní čistící prostředky. To však nutně neznamenalo, že jsou méně efektivní, ale spíše opak. V tomto článku se dozvíte, jak samostatně připravit čisticí prostředky pro čištění vašeho domu.

Univerzální organické čistič

Jedná se o roztomilý ruční výrobek, který lze použít k různým účelům. Jinými slovy můžete jej použít k čištění různých povrchů: od podlahových rohoží až po kuchyňské desky a koupelny. Složení je třeba ji vařit:

  • 30% alkoholu se čistí
  • ocet 20% 50% destilované vody
  • 20 kapek esenciálního oleje citronu

počtu složek zcela závisí na objemu nádoby, ve které vařit směsi. Je velmi výhodné, aby výsledný prací prostředek dlouho nezkazoval, takže ho můžete dlouho skladovat v lahvičce nebo ve sklenici. Při péči o čištění přidejte čisticí prostředek do vodního kbelíku a aplikujte ho na kontaminovaný povrch.

domácí lék pro čištění dlaždic a porcelánu

Tento přírodní čistící prostředek má také různé aplikace, ale především, bude to váš věrný a nepostradatelný při čištění koupelny. Pomůže vám zbavit se přetrvávající nečistoty a vyčistit dlaždice a domácí spotřebiče, vařit a umyt. Kromě toho může být použita jako lesk na vaše dekorace stříbra a porcelánu.

Stačí smíchat citrónovou šťávu a vodu.V této kapalině namočte čistou houbu nebo kus látky a naneste ji na kontaminovaný povrch. Pokud byly skvrny dostatečně stabilní, ponechte čisticí prostředek na chvíli a opláchněte ho teplou vodou.

Dalším z nejznámějších přírodních čistících produktů je ocet. Pomůže vám také v boji proti přetrvávajícím zastaralým místům. Pokud potřebujete odstranit skvrny v koupelně, namočte ocot vodou a naneste na znečištěné povrchy. Roztok nechte přes noc a druhý den ráno ho opláchněte teplou vodou.

Odmašťovací prostředek pro trouby a sporáky

Snad nic není těžší než vidchyctyty varné desky nebo trouby sušených mastnoty a skvrn. Ano, samozřejmě, můžete použít tradiční odmašťovadla pro zpracování plechů, které se vyrovnat s ohledem na tuto chvíli, ale jen přemýšlet, kolik toxických a chemických prvků svých složek (ropa, hydroxidu draselného a methylenchlorid) a škod, které mohou způsobit, aby vaše zdraví u, kůži, oči a dýchací cesty!

jsme učinit volbu ve prospěch přirozeného saponátu a čištění nástrojů a doporučí, aby přijala následující praktická trik:

skvrny na sporáku a trouby lze snadno odstranit sody. nemusí zmishyty pouze s vodou a aby se hustou kaši, naneste směs na znečištěný povrch, nechte ji přes noc a omyjte teplou vodou příští ráno.

Natural čistící tekutý mycí

jsme našli perfektní mycí prostředek, a to zejména pro ty, kteří mají ve svém domovském myčce. Umožňuje vám udržet pokrmy a příbory čisté as příjemnou vůní citronu. Navíc je cenově dostupnější než detergenty, které nabízíte v obchodech. Bude nutné: 3

  • citron 200 gram tlustý sůl
  • 100 ml ocet 200 ml vody

umýt a plátek neloupaných citrony, pak je porazit v mixéru se solí. Přidejte ocot a vodu a směs promíchejte vysokou rychlostí. Směs vložíme do kastrolu a vaříme 15 minut při středním ohřevu a mícháme občas dřevěnou lžící. Buďte opatrní, protože směs se může držet na dně. Po 15 minutách vylijte výslednou směs do nádoby a nechte ji vychladnout. Uchovávejte jej v chladničce v těsně uzavřeném obalu. Výslednou směs použijte jako myčku přidáním dvou polévkových lžů do myčky nádobí.

Organické Ash Ash Cleaner

Ash Cleaner je extrémně snadné vařit, protože můžete použít zbytky popela z komína nebo sporáku.Ale věnujte pozornost skutečnosti, že nejvhodnější je jen popel z dřeva a papíru. Čím tvrdší bude dřevo, tím lepší čistící účinek bude mít váš mycí prostředek. Nezapomeňte použít rukavice a ochranné brýle, pokud máte velmi citlivou pokožku. Při přípravě čisticího prostředku se vyhněte styku s pokožkou.

Přejeďte popel a oddělte kusy uhlí. Umístěte jej do kontejneru pro 5: 1. Obalte ubrouskem po dobu 1-2 dnů, míchání směsi příležitostně. Potom filtr čistou gázou.

Výsledkem je kluzká kapalina, ale extrémně silná jako detergent. Pokud dáte brambory nebo vejce do hrnce se směsí a vylézou se na povrch, znamená to, že váš prací prostředek je připraven. Jinak přidávejte další popel. Můžete jej použít jako tekutý prací prostředek a během používání ho míchat s vodou. ☞ Ujistěte se, že jste mycí prostředek uložili v těsně uzavřené lahvičce. Domácnosti a volném vzduchu osvěžovač

Jak se zbavit zápachu ve vaší domácnosti a vždy udržet ji svěží a příjemné na dlouhou dobu, a ve skutečnosti nepoužívejte spreje nebo jiné chemikálie, které mohou poškodit zdraví, zkuste si připravit vlastní osvěžovač vzduchu. Budete potřebovat skleněnou lahvičku s kovovým povlakem. Naplňte čtvrtý šálek sodou a přidejte 8 kapek esenciálního oleje. Uzavřete víčko a dobře promíchejte obě složky. Proveďte díru ve víku hřebíkem a umístěte osvěžovač kamkoli, jakmile vůně není, zopakujte tento proces znovu.


5 Strategií pro úlevu od úzkosti 15 dní

5 Strategií pro úlevu od úzkosti 15 dní

Užitečné návyky Úzkost v jakékoliv formě, je intenzivní, nepředvídatelný a zničující pocit, a proto je nutné se naučit o možném uvolnění úzkosti. Někteří lidé jí říkají monstrum. Je to nevítaný host, který čas od času navštěvuje naši mysl, aby nás zahanbil a převzal kontrolu nad naší realitou. V Kromě toho může vzít dech, naši schopnost k rovnováze a cítit jistotu, že se snažíme dělat.

(Užitečné návyky)

Proč jíst vajíčka několikrát týdně

Proč jíst vajíčka několikrát týdně

Dobré nebo špatné jíst vejce? Kolik bych měla jíst? Jsou to stejné? Pokud jde o stravování, vždy najdete různé teorie. Některé se dokonce mění s let. Dnes vám řekneme, proč doporučujeme jíst vajíčka několikrát týdně pro vyváženou výživu a optimální zdraví. Ne všechny vejce jsou stejné Za prvé, musíte zdůraznit význam organických vajec.

(Užitečné návyky)