Jak rozlišovat diskovou herni od jednoduché bolesti zad


Jak rozlišovat diskovou herni od jednoduché bolesti zad

Bolest zad je jedním z nejběžnějších zdravotních problémů. Podle odborníků 8 z 10 lidí pocítilo bolesti v zádech v určitém okamžiku svého života.

Několik různých faktorů může ovlivnit bolest zad, stejně jako její intenzitu a trvání.

Většina těchto typů bolesti je obvykle špatně definována a po odpočinku nebo zmizení postižené oblasti zmizí. Nicméně, dost často se objevují nepohodlí a mohou se stát chronickým problémem, který vyžaduje zvýšenou pozornost.

Často lidé raději ignorují napětí, myslí si, že je to normální nebo dočasně. Ale ve skutečnosti by to nemělo být. Často to může znamenat, že něco není v pořádku. ○ Hernia intervertebrálního disku je jednou z těch onemocnění, která má mnoho lidí tendenci ignorovat, a myslí si, že jde jenom o normální bolest zad. Situace je však komplikována, když se příznaky během několika dní zhorší a jsou těžší léčit.

Proto je důležité vědět, jak rozlišovat mezi těmito dvěma typy bolesti a pokusit se je léčit odpovídajícím způsobem.

Co je intervertebrální kýla?

Páteř v páteři je od sebe oddělen od polštáře, který slouží k zmírnění možného zranění, který zabraňuje nervovému střetu.

Tyto disky usnadňují pohyb obratlů a umožňují tělu pohybovat se více, například k přilnutí nebo protažení, aby něco chytil.

Nicméně, po mnoho let ztrácejí elasticitu a stávají se méně flexibilní než v mládí. Oslabují a některé pohyby se mohou dostat ven (kýla). Mohou dokonce narušit zranění nebo napětí.

Člověk cítí silnou bolest na jedné straně těla, stejně jako

necitlivost, slabost a potíže s pohybem.Poté diagnostikuje intervertebrální disk hernií. Jaký je rozdíl mezi intervertebrální kýlou a bolestí zad?

Hlavním příznakem spojeným s intervertebrální kýlou je bolest zad, která se pomalu zvyšuje v intenzitě (obvykle zmatená normální bolestí zad).

Abychom ji odlišili od obvyklé bolesti zad, mělo by být zřejmé, že bolest v případě

herniovaného intervertebrálního disku se zvyšuje s kašláním, protahováním nebo sedáním po dlouhou dobu.Zpravidla se postavení s ohnutými nohama nebo chůzí místo dlouhého stání je méně bolestivé. V případě herniated disk je pocit ztráty síly způsobené sevření nervových zakončení. To se neděje při běžné bolesti zad.

Pokud jednáte s chronickým problémem způsobené zlomeniny nebo poranění disku, míchy může být v ohrožení. Osoba může ztratit kontrolu nad močením a pohyby střev.

Jeden z nejvíce zjevných příznaků herniated disk je, že bolest trvá po dobu několika dnů nebo dokonce týdnů, zatímco normální zadní bolest přetrvává několik hodin nebo po odpočinku.

Co když máte herniated disk

První věc, kterou dělat, když tam byly náznaky herniated disk - A

ihned vyhledejte lékaře, který posoudí závažnost tohoto problému. chirurgie může být volba léčbě tohoto onemocnění, i když to nezaručuje 100% úlevu od bolesti.

To je důvod, proč mnoho pacientů, kteří jsou diagnostikovány s herniated disk, se obrátit na alternativní medicína

postupy ke zlepšení tohoto problému a nenechat to mít vliv na kvalitu jejich života. Tyto postupy:

 • elektroléčba termoterapie bederní trakční
 • ortopedické šle vodoléčba masáže
 • přírodní protibolestivý léky Kromě těchto zařízení, nabízíme také několik

tipů k uklidnění bolesti: spát na dobré matraci s prkna pod ním.

 • Spánek v poloze embrya s polštářem mezi nohama.
 • To neumožňuje otáčení kyčlí. Vyvarujte se spánku na břiše.
 • Zůstaňte několik hodin, ale ne déle.
 • Mírný pohyb je velmi důležitý pro vaše zotavení.Nepoužívejte nevhodné sílu, například, něco velmi zvedání těžkých břemen.
 • Procházka nebo plavání po dobu 30 minut denně
 • i po zmizení bolesti.


  Příčiny a léčba břišní dutiny

  Příčiny a léčba břišní dutiny

  Mnoho lidí rád bojovat ploché ploché břicho. abnormální abnormální problémy jsou nejen z estetického hlediska, ale mohou také znamenat vážné poruchy v těle. S největší pravděpodobností existuje nějaká hrozba pro vaše zdraví - to je důvod, proč břicho reaguje s nadýmáním. Břišní zánět nejen nepříjemné, ale může být také příznakem vážnější problémy, jako je syndrom dráždivého tračníku .

  (Zajímavosti)

  ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

  ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

  Je to všechno přirozené: když děti žijí déle než jejich rodiče. Ale to neznamená, že je snadné přijmout ztrátu nejstarších lidí, kteří nám v životě dali vše. Pokud máte dobrý a teplý rodinný vztah, jakákoliv ztráta se stane nesmírně bolestivá. Smrt rodičů je prázdnota, kterou nikdy nezhojíme. Můžete se však naučit žít s ním a ulehčit své utrpení s příjemnými vzpomínkami, fotografiemi a vzpomínkami na rodiče, které budeme vždy držet v našich srdcích.

  (Zajímavosti)