Jak růst cibule v domácnosti


Jak růst cibule v domácnosti

Není pochyb o tom, že každý v kuchyni bude mít vždy alespoň jednu cibule. Dodává výraznou chuť vašim pokrmům a je k dispozici v nespočetných kulinářských receptech. Cibule mají také mnoho dobrých vlastností pro zdraví. Naučte se růst cibule v místnosti v tomto článku.

Technické údaje o pěstování cibule

Spolu s mrkev, brambory a zelí, cibule je nejoblíbenější zelenina, že všude lidé používají více než pět tisíc let. Je velmi univerzální a užitečné pro lidské tělo.

Léčivé vlastnosti cibule jsou uznávány všemi národy na světě, a proto se často používají v lidové medicíně k přípravě různých léků, stejně jako v kosmetickém průmyslu. Pěstování cibule na zemědělské půdě pravděpodobně provádí každý zahradník.

Nejsnazší způsob, jak růst cibule je používat sazenice - malé žárovky, které rostou v prvním roce po zasetí. Můžete si je také koupit jako sazenice na specializovaných trzích nebo prodejnách.

Je možné vysadit sazenice nebo na vyhrazeném pozemku na zahradě nebo v hrnci, ale pamatujte na následující doporučení:

 • Nakrájejte cibuli přímo do země.
 • Příznivý čas k výrobě cibule - to je jaro, léto a zima (to není chyba, opravdu, i v zimě, oni rostou cibule).
 • Doba růstu - čtyři měsíce (od dne výsadby až do sklizně).
 • Chcete-li pěstovat mísu v hrnci, měla by se vejít alespoň tři litry nebo mít minimální hloubku 20 centimetrů.
 • Pokud zasadit cibule v této oblasti, je vzdálenost mezi jednotlivými rostliny by neměla přesáhnout 15 cm a mezi řádky -. 40 cm
 • Pokud jde o typ půdy, to je důležité vědět, že cibule potřebují půdu bohatou na živiny a hnojiva. To je předpokladem dobrého růstu a rozvoje rostlin. Cibule je velmi oblíbená půda s přídavkem rašeliny, bahna a trochu písku a nemá rád příliš písčité a jílovité půdy.
 • Prvky, které si cibulí od země, jsou draslík a fosfor, ale nikoliv dusík. Doporučuje se proto dát dobrou kompostovou vrstvu před zasazením misky do hrnce nebo na plot.
 • Cibule vyžadují slunečné místo, zvláště během prvních několika týdnů, kdy se cibule tvoří.

 • Během celého vývoje a růstu cibule vyžaduje velmi málo vody, s výjimkou období vegetativního stavu, tj. Když se cibulová hlava tvoří. Je vhodné, aby nebyla rostlina na vodu 20 dní před sklizní.
 • Můžete sbírat cibuli ze spiknutí nebo z hrnce, když zelené výhony křičí, otáčejí a suší. V této době je cibule považována za zralá. Vytrhnout žárovky ze země může být použit vidlemi nebo lopatou nebo ruku a aby nedošlo k poškození kůže folikulů. Po rozbití cibule nechte ji vyschnout na slunci po dobu dvou týdnů.
 • Je velmi důležité vyhnout se plevelům v oblasti, kde rostou cibule, a vyhnout se náhlé změně vlhkosti, která by mohla poškodit.
 • Ideální teplota pro pěstování cibule - mezi 15 a 25 ° C cibule roste velmi dobře, když se spolu s rostoucí rostliny, jako jsou jahody, mrkev, okurky a rajčata. Nedoporučujeme plantovat fazole společně s cibulí.

Tři sezóny pro výsadbu cibule jsou následující:

 • na konci léta.Pokud rostou cibule v řadách, je třeba si uvědomit, že každá rostlina by měla být ve vzdálenosti přibližně 10 cm od sebe. Pokud se rozhodnete plantovat cibuli v květináčích, pak v tomto případě semena mohou být zasazena chaoticky. Je nutné vzít semena cibule, ponořit se trochu do půdy a zakrýt 1,5 cm kompostu.
 • zimě.Před zasazením cibule na zimu začala zahradníci projevit zájem relativně nedávno. Předtím byl takový způsob výsadby v literatuře zřídkakdy psán, a pokud byly zmíněny, nepoužili na detaily. V regionech, kde zimy jsou obvykle velmi silná a zasněžené Doporučujeme vám rostou sazenice (malá cibule rostlin) a nechat je ve sklenících, vnitřní terase nebo uvnitř domu.

Takže budete mít malé žárovky připravené na jaro. Pak by měly být umístěny v suché půdě. Cibule jsou vysazeny před nástupem neustálých mrazů, například na začátku října. Někteří "zkušení" zahradníci doporučují, aby rostl cibule na zimu na konci listopadu, tato metoda je špatná.

způsob, jak pro zimní výsadbu vhodných odrůd cibule, které spočívají období druhé poloviny prosince - v druhé polovině ledna. Pažitka průměr by měl být menší než 1 cm. Půda se připravují v předem hlubokého výkopu, aby hnojivo vhodné formě, a pokud ne, lze použít hnojiva, jako je například superfosfát nebo draselné soli.

 • JaroDoporučujeme cibuli na jaro, pokud je příští léto mokré a studené nebo pokud nemáte místo pro uložení cibule. Vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami by měla být 10 cm. Jaro je nejvhodnější doba k vysazování sazenic, ne semen. Připravte si lůžko, připravte si řady, nechte otvory každých 15 cm. Umístěte cibulí semeno, doplňte půdu a vytlačte ji dobře.

Jak rostlina cibule v hrncích

O výhodách cibule ví všichni. Dokonce i když nemáte zahradní prostor, můžete plně rozmazlovat cibuli ve svém bytě nebo na balkoně.

Je to jednodušší, než si myslíte, že nepotřebujete dokončit žádné zahradnické práce ani se stát farmářem. Musíte prostě připravit půdu, umístění a vybrat hrnce.

První věc, kterou potřebujete, je dobrá organická půda, kterou je nalijte do hrnců. Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách (je lepší vybrat černou půdu, protože má nejvíce hnojiva v ní).

V žádném případě byste neměli používat umělá hnojiva, protože i když přispívají k rychlejšímu růstu rostlin, ale na druhé straně jsou škodlivá pro vaše zdraví. Kromě toho, pokud rostíte rostliny v domě, pak je to pravděpodobně proto, že chcete jíst zdravé potraviny.

Pokud je půda suchá, hlína nebo velmi světlá, je nutné ji smíchat s hnojem, který obohacuje půdu živinami a dá jí dobrou tmavočernou barvu. Pouze o dva týdny později, když je půda dobře kombinována s humusem, můžete cibuli zasadit.

Jak již bylo řečeno, hrnce by měly být alespoň 20 cm široké a 30 cm široké. Je třeba také vzít na vědomí, že když se rostlina vyvíjí, stane se větší, proto při výsadbě sazenic, do výsadby mezi 15 cm. Pokud používáte sazenice, je lepší připravit.

Během prvních dvou měsíců budete muset cibuli každý den napouštět a držet ji na slunném místě. Věnujte pozornost růstu rostlin, abyste si všimli, co potřebuje. Experimentujte a poté se stává odborníkem v oblasti pěstování rostlin. Zelená cibule v květináčích není vůbec náročná úloha, ale vždy budete mít vůně vonné vitamínové zelené cibule!

Zdravím vám!


7 Návyků lidí, kteří vypadají mladší, než ve skutečnosti

7 Návyků lidí, kteří vypadají mladší, než ve skutečnosti

Zajímavá fakta Naše společnost obsedantně vzhled, proto je důležité, aby vypadat mladě. Existují miliony anti-vrásky krémy a tisíce plastických chirurgů, které slibují omladit tvář a tělo osoby po dobu několika let. Ačkoli někdy položit všichni doufáme, tyto zázračné prostředky, pravdou je, že v mnoha případech nedávají slibované účinky .

(Zajímavosti)

Příčiny a léčba tinnitus

Příčiny a léčba tinnitus

Zajímavé skutečnosti důležité vědět, že zvuk, který slyší a vy prostě nevidíte ostatní lidi ve skutečnosti způsobené vnějšími faktory a nazývá tinnitus . S tímto jevem se alespoň jednou v životě setkali téměř 90% světové populace. U některých lidí se tento specifický jev může stát skutečným problémem, zvláště pokud se stane chronickým a začne nepříznivě ovlivňovat jejich každodenní život.

(Zajímavosti)