Jak odstranit alergeny z domova při čištění


Jak odstranit alergeny z domova při čištění

užitečné návyky Protože většina bakterie množit v kuchyni v závislosti na tom, jak čistá je velmi důležité dělat každodenní úklid všech povrchů.

I když si toho nevšimnete, každý den podáváte illion milionů klíšťat, které se skrývají v různých koutcích vašeho domova. Vyvolávají mnoho alergických reakcí, které mohou ovlivnit zdraví. To vysvětluje skutečnost, proč

mnoho rodin dnes pravidelně trpí rinitidou, dermatitidou nebo alergickým astmatem. Pokud se budete jíst v posteli, rozptýlit věci a otřít prach jednou za pár týdnů, budete krmit vlastní drobný hmyz, který se může snadno množit v různých prostředích.

Proto je tak důležité věnovat pozornost čistotě celého domu a najít protialergické způsoby prevence nemocí.

Víte, jak to udělat? Čištění v ložnici Lůžka jsou jedním z oblíbených míst pro klíšťata,

proto, že mají všechny podmínky k přežití a snadno se množí.

Pete, teplo a malé kožní váhy vytvářejí ideální prostředí pro nejčastější typy alergií. Chcete-li snížit toto riziko,

to stojí za použití 100% bavlněné prádlo.

Je třeba je umýt týdenně v horké vodě (60 ° C). Polštáře, přikrývky a přikrývky je možné umývat každých 6 měsíců, ale doporučujeme je třást denně a zavěsit do dobře větrané místnosti. Nedovolte zvířatům, aby šli do ložnice. Přenášejí roztoči a opouští vlnu, což může také způsobit alergie.

Čištění v kuchyni

Tento pokoj vyžaduje zvláštní pozornost, protože kromě roztočů se mohou objevit i jiné patogeny.

Existuje tu koncentrace vlhkosti, tepla a jídla,

díky čemuž se kuchyně stává ideálním místem pro chov těchto zvířat. Abyste předešli hromadění tepla a vlhkosti během vaření, zakryjte pánvi víko. Tím se sníží pár. Pro každou příležitost dobře větrat prostor, aby umožnil průchod vzduchu a omezil tvorbu kondenzace z akumulace různých látek.

Po umytí nádobí nezapomeňte je vysušit, než je odložíte stranou.

Navíc je důležité skladovat všechny potraviny v hermeticky uzavřených plechovkách, nejlépe ve skle.

Desky, podlahy, stěny, stejně jako jakýkoli jiný kuchyňský povrch musí být dezinfikován denně, aby se zbavili bakterií a zabránili vzniku švábů nebo mravenců.

KoupelnaA sprcha a toaleta hromadí vlhkost, která je kontaminována za pár dní a tvoří ideální prostředí pro mikroby.

Chcete-li zabránit šíření této vlhkosti do jiných částí domu, držte dveře v koupelně uzavřené a používejte rohože.

Utírejte tyto rohože pravidelně,

protože když absorbují vodu, z pochopitelných důvodů také vytvářejí špatné prostředí. Po koupeli je nutné všechny plochy vysušit. Tím zabráníte vzhledu plísní a švábů. Chcete-li vyčistit tento pokoj stojí za to používat přírodní složky, jako je ocet a citrón,

spíše než běžné prací prostředky.Obývací pokoj Pokud nečistíte obývací pokoj pravidelně, aby se zabránilo akumulaci prachu a jiným negativním faktorům prostředí, může se tato místnost stát místem pro koncentraci klíšťat a dalších mikroorganismů.

Zde je to, co byste měli věnovat zvláštní pozornost:

typu podlahových přikrývek a polštářů Závěsy

  • Domácí Decor
  • Podlaha by se měly mýt každý den,
  • protože existuje velké množství nashromážděných nečistot.

Polštáře mohou být pokryté bavlněnými polštářky, které lze snadno umýt, nebo můžete také použít speciální deku. Jednou z nejlepších možností je kožený nábytek, protože jsou velmi snadno čistitelné.

Všechny interiérové ​​předměty v obývacím pokoji je třeba otřít nejméně třikrát týdně,

k odstranění prachu.

Nedovolte zvířatům vylézt na nábytek. Pokud je to možné, držte je od obývacího pokoje. Pokud často trpíte alergiemi, měli byste kontaktovat svého lékaře dříve, než začnete své zvíře.


17 Tipů pro správné uspořádání skříněk a prostorově úsporný návyky

17 Tipů pro správné uspořádání skříněk a prostorově úsporný návyky

Užitečné hodně práce a nedostatek času dělají lidé hromadí příliš mnoho druhů oblečení a doplňky ve skříni . To vypadá nejen neatraktivní, ale také znemožňuje najít to, co chcete nosit přesně, když ji potřebujete. Někdy jsou skříňky vyplněny tolik, že se zdá, že jen je nemožné dát něco jiného tam . Ve skutečnosti to znamená, že nejste schopni správně uspořádat prostor, takže každý volný centimetr bude ztracen.

(Užitečné návyky)

Proč ruční dobré pro mozek

Proč ruční dobré pro mozek

Užitečné návyky Řemeslný - velmi zajímavý koníček, , kteří mohou trénovat mozek, a celou řadu dovedností, jsou důležité věci, které děláme každý den. Bylo prokázáno, že je skvělou antistresovou a depresivní terapií, která zvyšuje hladinu pozitivních hormonů a podporuje relaxaci. Pravidelná praxe stimuluje drobné motorické dovednosti, tvůrčí schopnosti a dokonce sebevědomí a sebeúctu.

(Užitečné návyky)