Jak se vyhnout problémům s roztoči domácího


Jak se vyhnout problémům s roztoči domácího

Zajímavé skutečnosti Roztoči jsou jednou z nejčastějších příčin alergií, z nichž trpí každý den více a více lidí. Klíšťata žijí převážně ve vlhkých oblastech a na podzim se obzvlášť obtěžují.

V tomto článku vám nabízíme několik tipů, které vám při správném použití pomohou vyhnout se chybným problémům . Lidé, kteří jsou alergičtí na klíšťata, jsou již obeznámeni s některými způsoby, jak bojovat s klíšťaty, ale pro ostatní se mohou stát překvapením. Hlavní věc je, že určitě pomohou zlepšit vaši pohodu.

vypouštění objektů Jak již bylo zmíněno výše, roztoči milují vlhké prostředí, proto v první řadě budete muset zhodnotit, není příliš vlhké je vaše obydlí (To může být klima ani jejich přesné umístění, atd.). Pokud zjistíte, že k tomuto problému došlo, začněte používat odvlhčovače

(přírodní nebo elektrické), které by měly být umístěny v různých částech vašeho domova. Denně větrat vaše domácí

kleště nejlepší plemeno ve vlhkých a teplých prostředích, jako jsou

prostěradla, deky, sedací soupravy, okenní závěsy, přikrývky, matrace, polštáře, koberce, atd D. U některých jedinců toto prostředí je prostě nepostradatelná a současně s ostatními nemusí být tak nutná. Proto doporučujeme denně vysílat ložnici. Pokud je taková příležitost, pokuste se získat tolik světla, jak je to možné, zejména v těch oblastech, kde je největší pravděpodobnost existence klíšťat.

Vyčistěte pokoj s rozmarýnem

Rozmarýnek se velmi snadno připraví. Jen dát pár snítek čerstvého rozmarýnu vařit obvyklým octa po dobu jednoho týdne a pak budou moci použít tento extrakt jako přírodní lék

dezinfikuvalnyy dělal jeho vlastní čistícím prostředkem. Chcete-li vyčistit pokoj s takovým nástrojem, jen jej otřete hadříkem a otřete nábytek a podlahu.

použijte sprej éterických olejů

Osvěžovače vzduchu s vůní nejen zaplnit prostor příjemnou vůni, ale také vám pomůže zbavit se roztočů. Pokud hodláte použít takové stříkací pistole, doporučujeme Vám následující vůně:

Lemon Cinnamon

  • lemongrass Peppermint tea tree
  • Lavender Rosemary
  • Pokud nemáte sprej připraven, stačí smíchat několik kapek esenciálního oleje s vodou ve spreji nastříkat

, což znamená v domácnosti několikrát denně.Pokud bude kupovat éterické oleje, ujistěte se, že jsou kvalitní, obsahují přírodní rostlinné výtažky, nikoliv umělé chuťové esence, které nemají nic užitečného.

Čistý vzduch s rostlinami

dražší, ale přírodní čistič vzduchu v domácnosti je umístit některé rostliny. Každá rostlina se nehodí, protože někteří mohou naopak "ukrást" kyslík. Namísto toho nechte rostliny, které jsou schopné obnovit kyslík. Patří mezi ně:

Hryzalidokarpus žlutá (Areca, bambus home):

  • tuto rostlinu ochyschuvatyme vzduch po celý den. Nezapomeňte vyčistit listy rostlin jako kontaminované. Tento závod nevyžaduje zvláštní péči, ale také se dobře přizpůsobuje místnostem se špatným osvětlením a vysokou vlhkostí. Sanseviyeriya třícestný (Snake závod Teschin jazyk, meč svatého Jiří):
  • Tato rostlina je schopná přeměnit oxid uhličitý na kyslík jen za jednu noc, což je důvod, proč je to jen ideální pro ložnice.Epiprepnum zlato (Stsyndapsus):
  • stsyndapsus - je rozšířený pokojová rostlina, která je uvedena na silný odpor. Hlavním důvodem je vyhnout se přímému slunečnímu záření. jiné rostliny, které mohou být i vaše pomocníky v boji proti roztočům -
  • Chlorophytum, břečťan, fíkus nebo Dieffenbachia. může zajistit týdenní mytí

služeb uvedených týdenních praní tkanin, které jsou s největší pravděpodobností k šíření roztočů. Použijte teplou vodu na mytí a přidat trochu stranou od běžného změkčovačrozmarýnu octa. Nejlepší je sušit prádlo v sušičce, nebo dokonce lépe, jen na slunci. Kromě toho se snaží pravidelně čistit své pohovky, židle a koberce, ačkoliv tento postup může provádět méně než změnu spodního prádla.

Použití repelenty hmyzu (insekticidy)

výrobky na trhu v současné době existuje mnoho repelenty hmyzu, což znamená, že byly vytvořeny

zejména s přídavkem určitých látek, které brání roztočů. Často cena je trochu sousto, ale pokud jste alergičtí na roztoče, musíte si koupit i ty nejnutnější. Můžete například nosit matrace a polštáře v krytech proti přiskření. Také nezapomeňte, že i nyní na prodej, a tam je spousta anti-roztoče, ne všechny z nich jsou stejně účinné, v závislosti na výrobci. Musíte se rozhodnout pro sebe, měli byste se pokusit některé z nich, nebo ne (antimykotické barva, antistatické filtry apod.)


Jak se vyhnout chemikálií v každodenním životě

Jak se vyhnout chemikálií v každodenním životě

Curiosity Kdybychom měli dokonce na okamžik hlavy mnoha chemických látek, které používáme každý den, my bychom byli v šoku! Na druhou stranu by nás přemýšleli, jaké přírodní prostředky bychom mohli nahradit chemikáliemi, aby se zabránilo poškození našeho zdraví a životního prostředí. V tomto článku budeme hovořit o tom, co alternativy lze nalézt chemické látky s cílem zlepšit stav našeho zdraví a celá planeta.

(Zajímavosti)

11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu

11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu

Možná nechcete pochopit, co to je jako jména, ale nyní silikagel je téměř všude . Například, to může být často nalezené v malých sáčcích pro nákup nebo v boxech bot. Pokud nevíte, na co je ta taška, pak ji možná nebudete věnovat pozornost a prostě ji odhodíte. Silikagel je zrnitá a porézní forma oxidu křemičitého, který je synteticky odvozen od křemičitanu sodného, ​​vody a skelných směsí.

(Zajímavosti)