Jak rychle léčit modřiny na těle


Jak rychle léčit modřiny na těle

Přírodní produkty modřina, pohmožděniny, hematomy - Účinky na kůži, což vede k krevní sraženinou produkoval. Při poškození malých krevních cév pod kůží může být toto místo velmi bolestivé. Často se pro tento jev používá výraz "hematom", který se může dokonce vyvinout ve svalových tkáních a dokonce i na samotných kostech. Máte o tuto otázku zájem? Tak, abyste zjistili, které jsou nejlepší domácí prostředky k léčit modřiny, pečlivě si přečtěte tento článek.

Charakteristiky "modřin"

Existují lidé, kteří mají tenké stěny kapilár, a proto jsou náchylnější k vzniku modřin v nich. Svrbení samotné mohou po určitém čase (od několika dnů do několika týdnů) úplně zmizet.

V procesu hojení modřiny mění barvu. Za prvé má červenavý nádech, později se stává fialovou nebo modravou, než se změní na zelenou nebo žlutou, a poté zmizí.

V závislosti na věku osoby nebo na citlivosti pokožky se výskyt modřin může lišit. Starší lidé a lidé s velmi světlou kůží, většinou pohmožděniny objevovat častěji, protože jejich krevní cévy jsou křehčí a pokožka citlivější vůči nárazům a poškrábání.

Příznaky typických modřin - bolestivé pocity na těle (zvláště při kontaktu nebo dotyku) a otoky. Nejsou vážným problémem, pokud jsou malé, nebo vás dlouho netrápí.

Pokud existují závažnější příznaky, jako je nevolnost nebo závratě, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře. Nemusíte se zdržovat lékařským vyšetřením zranění nebo úrazu do hlavy nebo oblasti oka.

Brušování se objeví, když narazíme na něco pevného, ​​když padáme během procházky nebo klepáme na okraj nábytku (což se nejčastěji děje). Ale jak jsme již uvedli dříve, sytost barev modřina závisí na věku osoby, protože kůže se mění s věkem a stavem pokožky - jak křehká je to.

Během života může dojít k vzniku modřin bez poškození kůže nebo kůže. Příležitostně se tak stane sportovci, kteří zvedají svou váhu kvůli intenzivnímu namáhání svalů.

modřiny mohou být výraznější barvu, než je obvyklé, protože léky, které na ředění krve (jako je například aspirin, ibuprofen, léčit artritidu nebo protizánětlivé léky), a tak se může zabránit přirozený proces srážení krve. Lidé, kteří dostávají modřiny, mohou často mít hemofilii nebo cirhózu.

Ženy mohou být náchylnější k tvorbě modřin než muži, protože většina z nich je nižší ochranný oděv, pomocí vosku metody depilace a více zapojit do aktivní sport.

přírodní prostředky, aby se zabránilo modřiny

 • Co nejdříve po nárazu by se měla vztahovat studené obklady na postiženou oblast. Některá místa musí dát ledu přímo do zranění. Můžete také použít balení zmrazeného hrášku z mrazáku.
 • Namočte vatový tampon do studené jablečným octem a aplikovat ho na modřinu, lisování lehce (ne příliš mnoho, pokud jste opravdu ublížit).
 • Mash čerstvé listy a mandle přidat trochu vody, aby pastu - to může někdy zabránit vzhled modřiny. Připojte vytvořenou pastu k poškozenému místu.

 • Ihned po nárazu aplikovat studený kus červeného masa spokožky, k úlevě od bolesti a snížení pravděpodobnosti modřiny.
 • Make pasta pomocí pereterte petrželovou nať a trochou másla. Zabijte a zbavíte se bolesti.
 • Arnika - vytrvalá bylina. To dělá tinktury, nádherný mast, která pomáhá s otlaky, podvrtnutí, bolesti svalů. Vložte kompresi z arniky na modřinu. mast je připravena lze nalézt v lékárnách. Ale můžete si doma vytvořit arzenu doma nezávisle. Vezměte hrst listí arniky a vaříme ve vodě po dobu 15 minut. Při zasažení se můžete dotknout postižené oblasti. Studený obklad nebude vytvořena modřin a pomůže snížit otok.
 • Očistěte kůži jablek a nastrouháme ji a pak aplikovat obklad z strouhaným buničiny přímo na kůži. Nebo nakrájíme na tenké plátky jablek a zabalit do tenká před aplikované na postiženou oblast.
 • Fry několik plátků cibuli na pánvi, pak zabalte je do tenká. Vložte komprese na holou desku a nechte ji několik hodin.

 • Přidá se 20 g drceného měsíčku plátky v půl litru vody, vaří se po dobu několika minut a nechat po dobu patnácti minut. Vezměte kus tkaniny nebo tkaniny (nejlépe něco s bavlnou) a namočit ho do připravené kapaliny. Vložte modřinu ve formě komprese.
 • Witch Hazel (populární jméno vilín) - jedna z nejúžasnějších závodů na světě, který dokonale léčit modřiny a je to výborný způsob, jak venku na tažných a povrchových ran. Připravte infuzi hamamelis. Vezměte 25 gramů listů hamamelis a vařte v pol litru vody po dobu 15 minut a nechte tento vývar vychladnout. Namočte látku do kapaliny a aplikujte na modřinu a nechte kompresi, dokud nebude suchá látka.
 • bezmotorná - tráva, která je velmi častá ve všech oblastech naší země. Jeho hlavní součástí je esenciální olej. Tento olej je mazán údery a modřinami. K léčení modřin, rozpusťte 10 kapek nesmrtelného esenciálního oleje v lžičce mandlového oleje. Aplikujte formovanou směs na modřinu pomocí bavlněného tampónu namočeného v horké vodě a nechte ji přes noc.
 • Vložte tři lžíce soli do bavlněné tkaniny, poté pevně utáhněte sůl a ponořte ji do misky s teplou vodou. Aplikujte tento kompres na postiženou oblast po dobu 8 hodin bezprostředně po nárazu.
 • Směs šťávy z jednoho citronu se lžící soli. Namočte látku do této směsi a v průběhu několika minut ji utřete na kůži.

 • Přidejte hrst listů anýzu do sklenice vařené vody. Zakryjte víko. Když je trochu chladné, udělejte pleťové mléko, namočte do bavlněné tkaniny a naložte na porážku. Často měňte bandáž.
 • Do hrnečku vložte hrst sušeného citrónového balzám a smícháme s 250 ml mandlového oleje. Ponechte směs těsně po dobu patnácti dnů. Ujistěte se, že se mísí jednou denně a poté po uplynutí výše uvedeného času napněte kapalinu. přidáno 25 g směsi včelího vosku a gelu ze dvou kapslí vitaminu E. směs Udržujte v chladničce, dokud potřeby a pak jej aplikovat přímo na modřiny.

Doufáme, že tento článek o tom, jak vyléčit modřiny, které se vám líbí, a informace, které jste obdrželi, jsou pro vás užitečné a užitečné.


5 Způsobů pro úpravu pH pomocí jedlé sody

5 Způsobů pro úpravu pH pomocí jedlé sody

Přírodní produkty na člověka žili neuvěřitelně velké množství mikroorganismů, které normálně reprodukují a jsou v harmonii, když jsme zdravý životní styl. Mohou však být velmi škodlivé, pokud dojde ke změnám pod vlivem nevhodných potravin, používání určitých léků nebo kvůli znečištění životního prostředí.

(Lidových opravné)

5 účInných technik dýchání pro snížení tlaku

5 účInných technik dýchání pro snížení tlaku

Chtěli byste zapomenout na změny krevního tlaku navždy? Vysoký krevní tlak - Jedná se o jednu z nejoblíbenějších "tichých" onemocnění na světě. Za zmínku stojí, že většina lidí nerozumí, jak důležité je, aby bylo toto číslo vždy pod kontrolou. Konstantní rovnováha systolického a diastolického tlaku zajišťuje stabilní práci srdce a dalších vnitřních orgánů.

(Lidových opravné)