Jak čokoláda působí na tělo


Jak čokoláda působí na tělo

Přírodní produkty Hořká čokoláda - jeden z nejoblíbenějších produktů na světě, a to nejen kvůli příjemné vůně a chuti, ale také proto, že již dlouho známo velmi užitečné pro fyzické a psychické zdraví. Někdy lidé nejsou vědomi příznivými účinky čokolády samotných obviněných z nadměrné spotřeby, protože stále věří v mýtu, že to z nich dělá tuk.

však nikdo neměl vyčítat sám pro malé porce hořké čokolády denně, protože místo toho, aby musel přidat kila navíc lidi, čokoládové ve skutečnosti má mnoho výhod pro své zdraví.

Co se děje v těle, když jíte černou čokoládu?

vysoký obsah antioxidantů, hořká čokoláda - produkt, který není nejlepší zabraňuje hromadění volných radikálů a předčasnému stárnutí buněk. To je velmi důležité, protože toxické sloučeniny, které mohou poškodit vaše zdraví různými způsoby se nehromadí v těle.

Čokoláda také podporuje tvorbu nových buněk, takže se často používá jako produkt péče o pokožku. Po chvíli, po konzumaci čokolády, máte více energie, a to vám umožní zaměřit se na každodenní podnikání .Pokud budete jíst malé množství čokolády denně, vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů snižuje riziko srdečního infarktu nebo jiných kardiovaskulárních onemocnění.

Jezte černou čokoládu a brzy si všimnete, že se vaše nálada zlepšila a myšlenky nejsou tak depresivní.

Důvodem je, že tento výrobek obsahuje chemickou látku známou jako anandamide, a přispívá k pocitu radosti a spokojenosti s jejich životy .V době, kdy budete prohánět stres, úzkost, poruchy, nebo jen ve špatné náladě,

čokoláda vám může pomoci jako přírodní sedativum, protože stimuluje produkci serotoninu. Hořká čokoláda obsahuje flavonoidy mnoho , antioxidanty, které chrání pokožku před škodlivým UV zářením (i když to může nechrání před sluncem vnější vrstvy kůže, stejně jako krém, čokoládové paprsky a omezuje vliv vnitřní tkáně).Dalšími významnými důvody jíst čokoládu

Kromě všech užitečných funkcí, které jsme již zmínili, tmavé čokolády v rozumných dávkách má také následující pozitivní vlastnosti:

Pomáhá snižovat únavu, nebo dokonce dát

  • pocit sytosti, takže si nepřejete, aby k jídlu, i když vaše tělo, které opravdu nepotřebuje
  • vysoký obsah hořčíku pomáhá opravy DNA zkonstruovat nové tkáně a uvolňuje svaly stimuluje dobrý krevní oběh, zabrání onemocnění srdce a křečové formace

  • v čokoládě obsahuje vápník, což není dobré jen na nehty a zuby, ale také brání osteoporóze
  • zabraňuje Vzhledem zinku nebo pomáhá při léčbě chudokrevnosti pomáhá podporován
  • muvaty zdravé klouby a šlachy
  • , protože vysoký obsah fosforu, vápníku a přírodních antibiotikHořká čokoláda je bohatá na flavonoidy
  • může pomoci předejít rakovině tlustého střeva
  • , problémy v důsledku vysoké hladiny cholesterolu a dalších chronických onemocněníposkytuje užitečné tuky a obecně zlepšuje činnost nervového systému a zabraňuje
  • zdravotní problémy v důsledku vysokých triglyceridů teobromin, komponenta tmavé čokolády mohou snížit aktivitu nervů hrdla, které yklykayut kašel.
  • Jak konzumovat černou čokoládu, aby to bylo užitečné?

Aby bylo možné použít maximální nutriční hodnotu tmavé čokolády, je důležité vybrat si a jíst čokoládu s nejvyšším obsahem kakaa. Ačkoli to může být trochu hořké a není tak dobré chutnat, jak mléko, tak černá čokoláda jsou mnohem užitečnější.

však můžete zvolit střední cestu: průměrný čokoládovou sladkost, ne tak hořké, ale ne tak vysoký obsah cukru,

jako mléčné čokoládě. Konzumujte šátek s moudrostí a mírou, vždy nakupujte černé. V současné době je obchod najdete mnoho druhů čokolády, které, i když dobrou vůni,

nebudou mít takové výhody jako hořká čokoláda, kromě toho mohou také obsahovat přísady škodlivé pro tělo. Ti, kteří mají dobré zdraví, si mohou dovolit až dvě dávky černých čokolád denně, v závislosti na stravě a fyzické aktivitě.

Ve zvláštních případech, jako je například

pro lidi s cukrovkou nebo obezitou, že je lepší se poradit se svým lékařem, a berou v úvahu jeho doporučení, aby rozhodl, zda jíst čokoládu a v jakém množství.


10 Domácí léky na měkkou špičkou

10 Domácí léky na měkkou špičkou

Přírodní produkty Popraskané pět dokládá nedostatek péče o nohy a dehydratace. Každý chce mít pěkné měkké podpatky. A pokud je ignorujete, může to mít dokonce negativní účinky na zdraví. Měkké pět hygieny, které vám pomohou vyhnout se některým zdravotním problémům v budoucnu. Zlomené a měkké podpatky Zlomené paty způsobují nepohodlí, protože vnější vrstva kůže je poškozena.

(Lidových opravné)

5 Opravné prostředky pro léčbu zácpy přírodní prostředky

5 Opravné prostředky pro léčbu zácpy přírodní prostředky

Zácpa může stát realitou pro každého z nás, může to způsobit lehčí nebo těžší symptomy. Jen pamatujte na mnoho reklam, které nabízejí různé léky, které v některých případech mohou pomoci rychle. Ale s několika jednoduchých kroků, lze překonat zácpu, zbavit se bolesti a nepohodlí spojené s tímto onemocněním.

(Lidových opravné)