Pokud vinu lidem, to není o nich, ale o sobě


Pokud vinu lidem, to není o nich, ale o sobě

Sex a Vztah ohodnotí ostatní - skoro jako sport, ale jisté míry my všichni, dokonce i nevědomě. Děláme soudy o všem kolem nás, protože udržujeme určitou úroveň kontroly nad tím, co hodnotíme.

"Je to dobré, ale je to špatné. Mohu důvěřovat této osobě, ale je to lepší, aby zůstali daleko od toho ... „

může snadno spadnout do stereotypů a klišé, spíše než vynaložit úsilí přiblížit se k někomu.

Je zřejmé, že to není všechno. Někteří lidé se vyhýbají odsouzení ostatním, protože nechtějí být odsouzeni. Všichni bychom měli zacházet s našimi životy tak, abychom vytvořili tolerantní a harmonickou společnost.

Zveme vás, abyste o tom dnes uvažovali s námi.

Soudce ostatních: Vyhněte se tohoto meče se dvěma ostny

Jen dnes neodsuzujte. Podívejte se na dnešní svět bez předsudků a omezte se na "být a nechte to být."

Bezpochyby by bylo skvělé, kdyby se každý pokusil každodenně tuto jednoduchou radu praktikovat. Vztahy mohou být zdvořilejší, méně konfliktů.

Problém spočívá v tom, že náš společenský mozek je veden tím, že dělá rychlé soudy o věcech a lidem.

Kategorizuje všechny informace a podněty do kategorií, které se pak porovnávají s naší osobností a předchozími zkušenostmi.

  • Zde je příklad. Předpokládejme, že jste chodil na vysokou školu, a tam byl profesor, který byl špatně zacházel a transformoval vaše studentské roky do pevného pekla. Dnes si stále pamatujete na jeho výraz tváře a hlasu, takže kdykoli potkáte někoho, kdo má některou z těchto charakteristik, projevíte tomuto člověku své odmítnutí.
  • Často naše předchozí zkušenosti a dokonce i aspekty osobnosti způsobují, že rozdělujeme lidi do kategorií na základě těch myšlenek, které vždy neodpovídají realitě.

Takže, stojí za to pokusit se uskutečnit "nesoudit", když jiní dělají urychlené úsudky.

Dává nám kontrolu nad "automatickým" procesem, který mozog používá, aby klasifikoval vše, co vidíme na základě našich předchozích zkušeností. Buďte chytří, když se soudit ostatní, budete soudit sami Pokud nechcete komunikovat se svými sousedy, protože jsou jiné rasy či kultury do druhé, každý rozsudek uděláte z nich ve skutečnosti určuje na vás. Jste omezený rasista.

Muž, který soudí ženu za velikost podprsenky, také soudí o sobě a její mužské podstatě.

Pokaždé, když děláme soudy ohledně někoho, musíme se pokusit přemýšlet: proč to myslím? Proč si myslím, že se ten chlápek pokusí oloupit mě jen proto, že má tetování a jeho kalhoty jsou roztrhané?

Buďte chytří, uklidněte se, vezměte si ruce a snažte se objektivně hledět na život, dokud nezačnete analyzovat všechny detaily a aspekty, abyste získali přesnější úsudek. Teprve tehdy.

  • nezaložil své úsudky na klišé vytvořit jim ve skutečnosti
  • Je třeba vyjasnit, že my všichni máme právo ponechat si a obhájit tvrzení, že my. Soudy by však měly být založeny na realitě, ne na klišé.

Když znáte někoho dobře, budete mít tu moudrost, která vám může nabídnout jen zkušenost, abyste se rozhodli, zda se vám tato osoba líbí nebo ne, nebo zda splňuje vaše očekávání.

Mějte na paměti, že ti, kteří založí své úsudky na drobnosti,

zbavit se

některé z úžasných věcí v životě.Pokud se domníváte, že váš kolega je nepřátelský, protože je vždy sám o sobě, možná vám chybí příležitost setkat se s někým opravdu výjimečným.Myšlenka, že některé země nebo města jsou špinavé, nebezpečné nebo příliš progresivní můžete udržet na vrcholu dění ve vašem životě, takže budete prostě jít na určité místo. Možná je to opravdu nádherné místo, kdybychom si mohli dovolit cestovat s otevřenou myslí a bez pověr.

Nejlépe lidé a události často nedávají pozor, protože staré rozsudky nás zavádějí.

Jen lidé s otevřenou myslí a srdcem mohou skutečně zažít všechny rozkoše, které život nabízí.


Jak vyhrát argument: 5 užitečné tipy Sex a vztahy

Jak vyhrát argument: 5 užitečné tipy Sex a vztahy

I když nikdo nás učí argumentovat, aby se dosáhlo vzájemného souhlasu, existuje několik klíčových faktorů, které nám mohou pomoci vyhrát sporu. Především musíme pochopit, že hlavní nepřátelé úctyhodných a konstruktivních sporů jsou negativní emoce. Rozdíl mezi párem, nedorozumění s kolegou nebo úřady často způsobuje pocit nepohodlí, podráždění, zklamání nebo dokonce hněvu.

(Sex a vztahy)

8 Faktorů, které činí ženu atraktivní

8 Faktorů, které činí ženu atraktivní

S největší pravděpodobností čtete spoustu článků, které říkají, že muži jsou atraktivní pro ženy. V dnešním světě se mnozí z nás mylně domnívají, že , aby uspěli v datování, musíte mít sexy účes a krásné tělo. Samozřejmě, že tyto faktory mohou být lákavé pro mnoho lidí, ale musíte mít na paměti, že vzhled není všechno.

(Sex a vztahy)