Pravidelné užívání vody ovlivňuje mozek


Pravidelné užívání vody ovlivňuje mozek

užitečné návyky Mnoho lidí ví, že pravidelná konzumace vody má pozitivní vliv na játra, ledviny a srdce. Nicméně, voda má schopnost zlepšit mozkovou aktivitu a mnohem silnější, než si dokážete představit.

Brain je tělo, které potřebuje nejvíce energie k plnění svých funkcí. Lidský mozek je 75% na bázi vody, a proto vyžaduje, aby tato jednoduchá a přístupná tekutina fungovala správně.

Chcete-li udržovat tělo práce je nutné pít až 7-8 sklenic vody denně. Avšak neměli bychom dali tohoto cíle a síly tlačit na jiné sklo, protože každý orgán má své vlastní potřeby, a někdo může potřebovat méně likvidní.

Nejdůležitější je zabránit dehydratace. K tomu musíte pít malou vodu každých několik hodin s malými dýkami. Takže se nebudete cítit odporný vůči vodě a rád ji použijete.

Pravidelné používání vody - to je první krok k obnovení vnitřní rovnováhy a dosažení harmonie.

V tomto článku vám řekneme o hlavních pozitivních změnách v mozkové aktivitě, které vedou k pravidelnému příjmu vody. 1. Brain

mozek pracovat rychleji čistá voda potřebovala plnit své základní funkce, protože mozkové buňky vyžadují pečlivě vyrovnávací obsah vody a další důležité prvky, které zvyšují mozkovou aktivitu.

Pamatujte si, že ráno po probuzení potřebujete pít sklenici čisté pitné vody, abyste mohli začít tělo.

Je ráno, že mozkové buňky nikdy nevyžadují hydrataci, což může dát tělu čistou vodu.

V průměru osoba spí 7 až 9 hodin. Dokonce i když se nepokojíte během spánku, neznamená to, že neztrácíte tekutinu.

Během každého hlubokého dechu ztrácí člověk vlhkost. Během noci takových dechů děláte hodně, takže ráno se tělo probudí zcela dehydratované.

Chcete-li zvýšit aktivitu mozku na maximální úroveň, měli byste pít sklenici čisté vody ráno a snídani s čerstvým ovocem.

2. Lepší soustředění a pozornost

Obvykle lidé nedávají pozor na to, co tělo postrádá vodu a znepokojeni začnou teprve tehdy, když první známky dehydratace (závratě, suchá kůže).

První, která trpí nedostatkem tekutiny v těle, je samotný mozek. Muž těžší se soustředit, to se stávárychlým úbytkem paměti. Je tedy, že mozek začne šetřit zdroje a pracovat mnohem pomaleji. V tomto případě, člověk se obtížně zaostřuje na konkrétní úkoly a rychle reagovat na vnější podněty.

samozřejmě rychle způsobí, že tělo na pomoc si šálek čaje nebo kávy. Nicméně, ne zneužívat tyto nápoje a pití je ve velkém množství po celý den.

nejlepší udělat několik doušků čaje nebo kávy za 45 minut,, protože to je přes takovou dobu koncentrace začne klesat.

Nicméně, nejlepší způsob, jak rozveselit rychle - je pít malé množství čisté vody.

3. Voda reguluje náladu a emoce

To je pravda! Divné, jak to může znít, ale voda má mít schopnost ovlivnit duševní zdraví.

Všichni víme, že prodloužené rozjímání moře relaxační a uklidňující. Pokud je člověk unavený, dýchá mořský vánek, vůně slaného vzduchu a zvuk vln pomáhá zmírnit stres v krátkém časovém období.

Avšak nejen vzhled vody má vliv na emoční stav. Při pravidelném příjmu vody můžete zlepšit své duševní zdraví.

Když pijete teplota vody roste v mozku a těla z toxinů a mrtvých buněk. Voda může regulovat vnitřní chemické procesy, čímž napomáhá k restartování tělo.

Samozřejmě, neberou tato slova k srdci a taky litrů pitné vody. Pro efektivní výsledky raději nemělo trvat déle než dvě sklenice pitné vody každý přístup.

Pokud nemůžete vypít až dva litry vody denně, nezoufejte. Hlavní věc je udržení rovnováhy vody v těle. Chcete-li to čas od času k pití malého množství vody v malých doušcích. To vám pomůže udržet vnitřní rovnováhu a aktivovat buňky. Kromě toho voda má schopnost snižovat stres a pomoci překonat stres.

4. Pravidelné užívání vody zlepšuje spánek

Samozřejmě, pokud budete pít sklenici vody před spaním, můžete mít určité problémy, protože budete muset vstávat v noci z důvodu naléhavosti do záchodu.

Doporučujeme však totéž zvyku pít malé množství čisté vody před spaním. Dokonce i půl sklenice vody opilého, pomůže vám zůstat silnější a klidnější.

Voda zlepšuje průtok krve do mozku,tak saturuje tento orgán s kyslíkem a vlhkostí. Navíc, voda má schopnost tlumit nadměrnou mozkovou aktivitu během stresující situace.

Nezapomeňte, že voda má schopnost odstraňovat škodlivé látky a toxiny z těla. To je důvod, proč, pokud pravidelně používáte vodu, můžete zlepšit tělo a obnovit vnitřní rovnováhu.

Take zvyk pití malého množství vody, v noci a velmi brzy si všimnete, jak moc lepší kvalitu spánku. 5. Voda

zlepšuje paměť Nezapomeňte, že i dočasné dehydratace vede k homeostatické nerovnováze v těle. V důsledku toho interní orgány a systémy přestanou fungovat správně a kvalita života je výrazně snížena.

Jedním z nejzávažnějších negativních důsledků, které vede k dehydrataci - zhoršení kognitivních funkcí. To vede k tomu, co je horší člověk začne vnímat a zpracovávat informace, aby závěry a pamatovat si nové skutečnosti.

Take zvyk jedno jednoduché pravidlo: dát do batohu láhev vody a pít po malých doušcích po celý den. Nenuťte vypít 8 sklenic vody denně, je-li tato částka je příliš mnoho pro vás, stačí dávat pozor, aby tělo nebylo trpí dehydratací.

Tyto jednoduché tipy jsou velmi rychle zjistíte, pozitivní změny v těle, takže se ujistěte, to z vlastní zkušenosti!

voda se skořicí, jablkem a citronovou pomůže zhubnout

připravit vodu s skořice, jablka a citronu trvá méně než 20 minut, takže neberte tento čas každý den pro své zdraví.


Měl bych přidávat led v nápoji?

Měl bych přidávat led v nápoji?

Někdy jsme žízniví a nechceme pít kávu nebo čaj, a to osvěžující nápoj. Pokud v ledničce není láhev studené sody, přidáme led v nápoji - a vše, problém je vyřešen! A stojí za to dělat? Dnes řekneme proč rozhodnutí přidávat led v nápoji není tak dobrý nápad, jaký se může zdát na první pohled. Nefiltrované kostky ledu jsou škodlivé Vědci opakovaně provádějí výzkum, zda pravidelné přidávání kostky ledu k nápojům na lidské zdraví.

(Užitečné návyky)

5 Faktory, které způsobují předčasné stárnutí ženy

5 Faktory, které způsobují předčasné stárnutí ženy

Užitečné návyky dnes ani věda, ani zázraky nemůže zabránit neúprosné plynutí času . Stárnutí je přirozený proces, který musíme všichni čelit optimismu a síle mysli. Toto právo však je skutečnost, že naše návyky a životní styl určit ve větší či menší míře, vrásky, povislá svaly ... to faktory spojené s předčasným stárnutím, můžeme snížit zpoždění, a to i za použití vhodné strategie a především s řadou chyb, které si obvykle nevšimujeme.

(Užitečné návyky)