Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti


Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti

Pokud jsou zraněni, budete muset zvládnoutpoškozené místo, aby se zabránilo infekci nebo jiným závažným následkům.Naše kůže působí jako druh bariéry, která neumožňuje vnikání virů a jiných cizích bakterií do našeho těla. Pokud jste poranytes ushkodyte nebo jakoukoliv část těla, bakterie mohou dostat do rány a začnou tam množit. To může vést k šíření infekce po celém těle. Proto je tak důležité vědět, jak zvládnout zranění správně, aby se předešlo negativním účinkům. Jak zacházet s

  • ránu před dotykem rány a začne kultivovat, je třeba si umýt ruce mýdlem a vodou.
  • vařit vodu sterilizovat nástroje, které potřebují zvládnout rány (kleště, nůžky, atd).
  • Wear latexové rukavice, aby se ujistili, že ruce nejsou v kontaktu s ránou, jakékoliv, i ty nejmenší, kontakt může způsobit infekci.
  • Pokud rána není příliš hluboká, stačí umýt mýdlem (mýdlo na to musí být antibakteriální). Pokud je rána stále hluboká, použijte jiný dezinfekční prostředek: například peroxid vodíku nebo chlorhexidin.
  • -li ruka nenašel jakýkoli dezinfikuvalnoho znamená, že můžete snadno udělat sám: stačí vařit vodu a přidejte sůl. Kromě toho můžete jód nebo alkohol vyčistit zranění. Mějte na paměti, že žádný z těchto prostředků nemůže být nality přímo na ránu, protože by mohlo dojít k poškození kůže a dále komplikovat proces hojení.
  • Pokud je ovlivněn kůže pokryta střepinami nebo jinými nebezpečnými zbytky předmětů, nejprve odstraňte jejich pinzetu a vyčistit ránu později.
  • Po ošetření rány, platí to žádné zánětlivé (dezinfikuvalnyy, antiseptické), nástroj, který pomůže vysušení postižené oblasti a obnovit poškozenou tkáň. Pokud ne, léčba může trvat déle.
  • Mějte na paměti, že zranění se hojí lépe, když jsou vystaveny vzduchu, ale občas potřebují zvláštní ochranu, aby mohly rychle ukončit a začít léčit. V tomto případě můžete použít gázu nebo jakoukoli jinou hypoalergenní měkkou látku, která pomůže chránit ránu. Změňte obvaz denně. To vám umožní sledovat ránu a zjistit, zda potřebuje více vlhkosti, nebo je třeba trochu uschnout. Pokud posloucháte tyto tipy, budete schopni udržet tělo a pokožku v bezpečí.


Výstražné znamení hypotyreóza

Výstražné znamení hypotyreóza

Zajímavých informací sníženou aktivitu hypotyreóza nebo štítné žlázy se vyvíjí, když štítná žláza začíná ne, jak je požadováno. Je důležité si uvědomit, že je nejdůležitější žláza celého těla. Protože štítná žláza vliv na různé tělesné funkce ovlivnit jeho výkon může ohrožovat zdraví. Bohužel, je velmi snadné přijít o první známky toho, že něco takového jde.

(Zajímavosti)

Srdeční onemocnění postihuje nejen srdce

Srdeční onemocnění postihuje nejen srdce

Zajímavá fakta Cévní chirurgie Society v Chicagu, vysvětluje, že srdeční onemocnění je obvykle spojován s aterosklerózou. Tato onemocnění postihují nejen srdce. Mohou dosáhnout nohou, nohou, ledvinami a dokonce i mozkem. Navíc postupují, když se plaky hromadí v tepnách. To vše vede k tomu, co se nazývá onemocnění periferních tepen.

(Zajímavosti)