Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti


Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti

Pokud jsou zraněni, budete muset zvládnoutpoškozené místo, aby se zabránilo infekci nebo jiným závažným následkům.Naše kůže působí jako druh bariéry, která neumožňuje vnikání virů a jiných cizích bakterií do našeho těla. Pokud jste poranytes ushkodyte nebo jakoukoliv část těla, bakterie mohou dostat do rány a začnou tam množit. To může vést k šíření infekce po celém těle. Proto je tak důležité vědět, jak zvládnout zranění správně, aby se předešlo negativním účinkům. Jak zacházet s

  • ránu před dotykem rány a začne kultivovat, je třeba si umýt ruce mýdlem a vodou.
  • vařit vodu sterilizovat nástroje, které potřebují zvládnout rány (kleště, nůžky, atd).
  • Wear latexové rukavice, aby se ujistili, že ruce nejsou v kontaktu s ránou, jakékoliv, i ty nejmenší, kontakt může způsobit infekci.
  • Pokud rána není příliš hluboká, stačí umýt mýdlem (mýdlo na to musí být antibakteriální). Pokud je rána stále hluboká, použijte jiný dezinfekční prostředek: například peroxid vodíku nebo chlorhexidin.
  • -li ruka nenašel jakýkoli dezinfikuvalnoho znamená, že můžete snadno udělat sám: stačí vařit vodu a přidejte sůl. Kromě toho můžete jód nebo alkohol vyčistit zranění. Mějte na paměti, že žádný z těchto prostředků nemůže být nality přímo na ránu, protože by mohlo dojít k poškození kůže a dále komplikovat proces hojení.
  • Pokud je ovlivněn kůže pokryta střepinami nebo jinými nebezpečnými zbytky předmětů, nejprve odstraňte jejich pinzetu a vyčistit ránu později.
  • Po ošetření rány, platí to žádné zánětlivé (dezinfikuvalnyy, antiseptické), nástroj, který pomůže vysušení postižené oblasti a obnovit poškozenou tkáň. Pokud ne, léčba může trvat déle.
  • Mějte na paměti, že zranění se hojí lépe, když jsou vystaveny vzduchu, ale občas potřebují zvláštní ochranu, aby mohly rychle ukončit a začít léčit. V tomto případě můžete použít gázu nebo jakoukoli jinou hypoalergenní měkkou látku, která pomůže chránit ránu. Změňte obvaz denně. To vám umožní sledovat ránu a zjistit, zda potřebuje více vlhkosti, nebo je třeba trochu uschnout. Pokud posloucháte tyto tipy, budete schopni udržet tělo a pokožku v bezpečí.


Je mnohem hrozivější pro ženy

Je mnohem hrozivější pro ženy

Zajímavá fakta Rakovina plic je jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen dnes. Ve skutečnosti je ještě smrtelnější než rakovina prsu nebo dělohy. Ženy jsou stále více vystavovány toxickým látkám v životním prostředí. Tragicky se výrazně zvýšil také kouření. Statistiky ukazují, že ženy, které kouří více než 10 let, mají více než 50% riziko vzniku onemocnění.

(Zajímavosti)

Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Zajímavá fakta bolesti hlavy nebo migrény nepohodlných kdykoliv během dne. Důvod může záviset na tom, kdy nejprve pocítíte nepohodlí a intenzitu. Pokud máte pocit, bubnování v chrámu, když probudit v mé hlavě je předení, nebo nejste schopni otevřít oči, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku budeme diskutovat některé z důvodů, proč se bolení hlavy objeví ráno.

(Zajímavosti)