Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti


Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti

Pokud jsou zraněni, budete muset zvládnoutpoškozené místo, aby se zabránilo infekci nebo jiným závažným následkům.Naše kůže působí jako druh bariéry, která neumožňuje vnikání virů a jiných cizích bakterií do našeho těla. Pokud jste poranytes ushkodyte nebo jakoukoliv část těla, bakterie mohou dostat do rány a začnou tam množit. To může vést k šíření infekce po celém těle. Proto je tak důležité vědět, jak zvládnout zranění správně, aby se předešlo negativním účinkům. Jak zacházet s

  • ránu před dotykem rány a začne kultivovat, je třeba si umýt ruce mýdlem a vodou.
  • vařit vodu sterilizovat nástroje, které potřebují zvládnout rány (kleště, nůžky, atd).
  • Wear latexové rukavice, aby se ujistili, že ruce nejsou v kontaktu s ránou, jakékoliv, i ty nejmenší, kontakt může způsobit infekci.
  • Pokud rána není příliš hluboká, stačí umýt mýdlem (mýdlo na to musí být antibakteriální). Pokud je rána stále hluboká, použijte jiný dezinfekční prostředek: například peroxid vodíku nebo chlorhexidin.
  • -li ruka nenašel jakýkoli dezinfikuvalnoho znamená, že můžete snadno udělat sám: stačí vařit vodu a přidejte sůl. Kromě toho můžete jód nebo alkohol vyčistit zranění. Mějte na paměti, že žádný z těchto prostředků nemůže být nality přímo na ránu, protože by mohlo dojít k poškození kůže a dále komplikovat proces hojení.
  • Pokud je ovlivněn kůže pokryta střepinami nebo jinými nebezpečnými zbytky předmětů, nejprve odstraňte jejich pinzetu a vyčistit ránu později.
  • Po ošetření rány, platí to žádné zánětlivé (dezinfikuvalnyy, antiseptické), nástroj, který pomůže vysušení postižené oblasti a obnovit poškozenou tkáň. Pokud ne, léčba může trvat déle.
  • Mějte na paměti, že zranění se hojí lépe, když jsou vystaveny vzduchu, ale občas potřebují zvláštní ochranu, aby mohly rychle ukončit a začít léčit. V tomto případě můžete použít gázu nebo jakoukoli jinou hypoalergenní měkkou látku, která pomůže chránit ránu. Změňte obvaz denně. To vám umožní sledovat ránu a zjistit, zda potřebuje více vlhkosti, nebo je třeba trochu uschnout. Pokud posloucháte tyto tipy, budete schopni udržet tělo a pokožku v bezpečí.


4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

Každý, kdo měl malé dítě ví, že kolik je jedním z největších problémů. Prostřednictvím nich děti křičí po celé hodiny, i když se zdá, že je s nimi dobré. Nemají žádnou horečku, plena je suchá, právě jíst, a přesto stále plakaly. A nemůžeš dělat nic jiného, ​​než se ptát, co je s nimi špatné. Cítíte spoustu stresu, dokonce si myslíte, že z vás jsou špatní rodiče.

(Zajímavosti)

Kolik vajíček bych měl každý týden jíst?

Kolik vajíček bych měl každý týden jíst?

Je bezpečné konzumovat vejce? Kolik vajíček můžeme jíst? Každý den? Každý týden? V tomto článku zodpovíme několik otázek týkajících se vajec. Navzdory skutečnosti, že jsou přirozené, výživné a zdravé, musíme se naučit jíst tak, aby bylo dosaženo maximální užitek ze všech vlastností. Home vejce podmínky, za nichž jsou kuřata žijí dnes je dost špatné, a to má vliv na kvalitu vajec, které kupujeme.

(Zajímavosti)