Jak přirozeně snížit hladinu kyseliny močové


Jak přirozeně snížit hladinu kyseliny močové

Diety s vysokým obsahem bílkovin se často používají ke snížení hmotnosti, ale mohou vést k nadměrné tvorbě kyseliny močové. Místo toho musíme usilovat o zdravou a vyváženou stravu a cvičení.

Když hladina kyseliny močové v těle stoupá příliš vysoko, může způsobit různé nemoci, jako je dna, kameny v ledvinách a špatná funkce ledvin. Zjistěte trochu víc o tomto problému a některé přírodní opravné prostředky snížení množství kyseliny močové z tohoto článku!

kyselina močová: co potřebujete vědět

Kyselina močová se vyrábí rozkladem třídy chemických látek známých jako puriny, které jsou v takových potravinách jako játra, sleď, ančovičky a sardinky. Některá zelenina a mléko také obsahují puriny. Studie však ukázaly, že neovlivňují zdraví těla a nezvyšují riziko dny.

Močová kyselina se "zpracovává", když buňky umírají, a pomáhají chránit krevní cévy. Ledviny jsou zodpovědné za jejich filtraci z krve a do moči; jeho malé množství také vytéká ve stolici. Když tělo produkuje příliš mnoho této kyseliny, buduje se v kloubech, šlachách a vnitřních orgánech, například v ledvinách.

Zvýšené hladiny kyseliny močové v krvi hraje klíčovou roli v rozvoji dny, ale ne všichni lidé vytvářejí dnu takto (to může být také důsledkem vysokého krevního tlaku, srdce nebo onemocnění ledvin).

Existuje mnoho příčin zvýšené hladiny kyseliny močové, od dědičnosti až po obezitu, nadměrného příjmu alkoholu nebo stravy s vysokou čistotou. Diuretika, radiační terapie, chemoterapie, hypertyreóza, psoriáza a imunosupresiva mohou zvýšit hladinu kyseliny močové.

Je třeba poznamenat, že vysoké hladiny kyseliny močové nejprve nemají žádné zřetelné příznaky.

recepty a domácí opravné prostředky pro snížení nebo odstranění

 • kyseliny močové v krvi jíst jablka (červeně nebo zeleně) po obědě a večeřispolu s kůží (praní je v dostatečném předstihu). Vezměte to zpravidla, aby vaše tělo bylo zdravé. Kůže jablka je bohatá na vitamín C; Jablka také obsahují "zdravé" kyseliny, včetně kyseliny jablečné, které čistí tělo a přirozeně eliminují kyselinu močovou.

 • Pijte dvě lžíce třešňového džusu každý den. Třešeňová šťáva obsahuje flavonoidy, které dodávají třešně červenou barvu a pomáhají odstraňovat kyselinu močovou z těla.
 • Buďte opatrní s potravinami s purinem, mezi nimi červené maso (vepřové a jehněčí), fazole a alkoholické nápoje. Zmenšete jejich příjem jednou týdně a nahradte je nízkotučným a purinovým jídlem, jako je vařená rýže, chléb, sýr nebo přírodní jogurt.
 • Pít alespoň 8 sklenic vody denně, , která poskytuje bohatství potřebných minerálů a eliminace toxinů a bakterií pro zdraví vašeho těla. Vaše ledviny potřebují hodně vody, aby pracovaly efektivně. Příliš mnoho soli a kofeinu vede k opačnému výsledku, a proto je třeba se jim vyhnout.

 • Proveďte celkovou detoxikaci těla jednou za dva měsíce. To pomůže zbavit se krystalů vytvořených kyselinou močovou. Smíchejte poloviční lžíce sody s 1/4 litru vody a pijte 8krát denně. Tento lék se nedoporučuje u pacientů s hypertenzí nebo onemocněním ledvin.
 • Jezte více artičoků! Tato zelenina má vynikající diuretické vlastnosti, eliminuje a snižuje množství kyseliny močové přirozeně. Existují stovky různých receptů, ale je nejlepší je vařit a jíst je, stejně jako pití vody, ve které byly vařené.
 • Mezi nejrůznější produkty pro odstranění kyseliny močové patří hlavní zaměstnání cibule; Čistí tělo a zabraňuje mnoha zdravotním problémům. Čistěte, nakrájejte na velké kousky a opeřte dvě cibule. Přidejte šťávu z jednoho citronu a pijte několik sklenic denně.
 • Jahoda je vynikající lék na léčbu dny a eliminace močových cest. Můžete vyrábět čaj z listů a kořenů nebo jen jíst více jahod denně pro dezert.

 • Nezapomeňte do stravy zahrnout potraviny bohaté na draslík. Draslík zabraňuje vzniku krystalů, které vznikají kvůli vysokým hladinám kyseliny močové a zlepšují funkci ledvin. Přidejte do své stravy banány, zelenou listovou zeleninu (špenát, želéček), rozinky, švestky, brambory, vodní melouny, jahody a meruňky. Měli byste také jíst složitější sacharidy, které jsou obsaženy v ovoci, zelené a celozrnné.
 • Omezte nebo úplně opusťte produkty, které jsou oslazeny fruktózou nebo kukuřičným sirupem; mohou zvýšit hladinu kyseliny močové. Fruktóza se nachází v nealkoholických a jiných nápojích (a dokonce i v některých šťávách). Pít vodu nebo přírodní džusy bez nečistot.
 • Používejte jablečný ocet jako šalátový dresink. Mnoho studií zjistilo, že snižuje množství kyseliny močové kvůli obsahu kyseliny octové a draslíku. Kromě toho, že je používáte s jídlem, můžete dvě polévková lžíce octa rozmíchat ve sklenici studené vody a pít dvakrát denně.
 • Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem bílkovin, zejména těm, které se používají ke snížení hmotnosti; mohou vést ke zvýšení hladiny kyseliny močové. Zdravá strava a cvičení jsou nejlepší pro hubnutí.


Léčba bolesti zad

Léčba bolesti zad

Přírodní prostředky Pokud narazíte na bolest v zádech, když se nedoporučuje, aby jen tak relaxovat. V prvních dvou dnech, měli byste začít cvičit mírnou fyzickou aktivitu bez náhlých pohybů nebo zvedání těžkých předmětů. bolest spojená s určitými vlastnostmi bederních obratlů a okolní měkké tkáně, jako jsou svaly, vazy, nervy a dokonce i mezižeberních disků.

(Lidových opravné)

Med a česnek pro léčbu jater

Med a česnek pro léčbu jater

Tento jednoduchý účinný prostředek s medem a česnekem zlepší zdraví jater. Je to přirozené antibiotikum bohaté na antioxidanty a vitamíny, které mohou regenerovat nezdravé nebo toxické játra. Je velmi důležité používat jako čistý a organický med jako je to možné. Pokud máte pochybnosti o tom, že med je právě tak, pak je nejlepší, abyste ho konzumovali, protože to může způsobit více škody než dobro.

(Lidových opravné)