Jak připravit nápravu proti klíšťatům?


Jak připravit nápravu proti klíšťatům?

Alergie prachu je způsobena malými organismy známými jako roztoči prachu. Tento typ alergie má symptomy, jako je ucpaný nos, časté kýchání, rýma, kašel, svědění nosu a očí, a v nejzávažnějších případech dokonce astmatických záchvatů.

Jelikož klíšťata patří velké skupině pavoukovitých, jsou to vzdálení manželé a škorpióny. Tyto stvoření se nacházejí prakticky ve všech koutcích domu a v tomto okamžiku jste jim pravděpodobně obklopeni.

Pravdou však je, že jste neustále pod vlivem obrovského světa mikroorganismů a klíšťat - je to jen jeho malá částice. Proto ne všichni roztoči představují hlavní hrozbu pro lidi. Ve skutečnosti většina klíšťat je bezpečná a dokonce neviditelná pouhým okem.

Druh klíšťat, která se usadí téměř každé domácnosti, provokovat vznik alergií a respiračních onemocnění, nazvaný „roztočů“ nebo „roztoči“. Než začnete bojovat proti těmto organismům, musíte o nich něco víc zjistit.

Kde žijí klíšťata? Xy Pinzety jsou téměř neviditelné organismy (asi 0,3 mm ve velikosti), které se živí mrtvými buňkami, které se odlupují z naší pokožky. Jedná se o malé kousky stolice, které způsobují alergii na prach v hůlkách. Každé klíště se může vyprázdnit 20krát denně. Po celý život, trvající přibližně 10 týdnů, dosahuje počet žaludků 2000 osob na osobu. Na matraci může každý průměrný dům žít několik tisíc nebo dokonce miliony klíšťat.

mužský roztoč žije asi 10 dní, zatímco samice může žít až 70 dní, po dobu 60 až 100 vajec pro toto období.

Takže počet klíšťat ve vašem domě může vzrůst v geometrickém postupu. Kuchyňky se vyhýbávají světlu, takže se často skrývají v textilních vláknech a materiálech, jako jsou čalounictví, matrace, koberce a hračky. Kromě toho se

roztoči aktivně šíří v oblastech s vysokou teplotou a vlhkostí, například v podkroví av suterénech. Prachové alergie a jejich účinky na vaše zdraví

Roztoči prachu jsou považováni za příčinu asi 50% alergických příznaků.

klíšťata Inhalace může způsobit onemocnění dýchacích cest, jako je rýma - porucha, která postihuje nosní sliznice způsobí, kýchání, svědění, těsnění a vypouštění nosní, a někdy ztrátě vůně. Také jsou známy případy astmatických záchvatů.Klíšťata může také způsobit alergické konjunktivitidy - zánět oka, která se projevuje tím, svědění, zčervenání a slzení. Pokud máte zánět spojivek může také narušit nepříjemný pocit v oku, jako kdyby měl něco hrozného.

Navíc dlouhodobého styku s pokožkou roztoči může způsobit podráždění, známý jako „difuzní dermatitida“, který se projevuje příznaky jako je svědění a zánět některých kůže.

Home zacoby proti klíšťatům delší expoziční

Aby se zabránilo příznaky prachové alergie, v první řadě byste se měli zbavit roztočů v domácnosti.

Udržování čistoty v domě za klíčový faktor v boji proti těmto mikroorganismům , nebo chcete-li, aby se dosáhlo maximální účinnosti, pouze několik jednoduchých opatření, která mohou být realizovány jako doma. V důsledku toho není naléhavě nutné zapojit odborníka do boje proti klíšťatům.

Spray od klíšťat Za prvé, můžete si vytvořit svůj vlastní insekticidní nástroj, který vám pomůže zbavit se těchto ošklivé organismy s své věci a všech koutů domu.

V obchodě můžete také koupit podobný nástroj. sprej proti klíšťatům sami, budete potřebovat:

 • spreji s ½ šálku denaturovaného lihu
 • ½ šálku destilované vody
 • 30 kapek esenciálního oleje (citron, eukalyptus, levandule, cypřiš, skořice, atd.)
 • Smíchejte všechny ingredience ve spreji a dostanete hotovou nápravu proti klíšťatům. Tato směs lůžkoviny, polštáře, deky, záclony a okolí z nejvyšších koncentrací prachu posypeme.

Upozorňujeme, že tento přípravek by neměl být používán, pokud máte děti do tří let věku nebo během těhotenství. Pokud stále používáte toto řešení, ujistěte se, že je sprej před jeho použitím dobře absorbován ze všech věcí. První použití spreje výrazně sníží populaci klíšťat během příštích dvou měsíců. Avšak pro trvalou ochranu těchto organismů obydlí, je nutné pravidelně re-řezání (například každé dva až tři měsíce).

Esenciální oleje mohou osvěžit dům a vaše každodenní postřik oblastí esenciální oleje z máty, levandule, máta peprná nebo borové perechnoyi.

Kromě ochrany vašeho domu před roztočemi budete mít stále příjemnou chuť.Pokud léčit postelí a koberec v ložnici se směsí anýzu, hřebíčku, fenyklu, tymiánu a levandule, můžete také snížit klíště populace v této oblasti.

Tento nástroj naplní Váš pokoj příjemnou vůní a dá místnost čistší a čerstvý vzhled. Pamatujte, že esenciální oleje obsahují složité sloučeniny, které mohou mít dráždivý účinek na jedince. Použijte je v mírných množstvích, poté, co se ujistíte, že nikdo ve vašem domě nemá alergie na ně.

Jak zabránit znovuobjevení klíšťat?

Je velmi důležité udržet čistotu vašeho domova v bezpečí, aby se zabránilo vzniku nových roztočů.

Proto je nutné provést některé změny v obvyklém způsobu života a vytvořit nepříznivé podmínky pro jejich reprodukci a přežití. Zde je několik tipů: Udržujte vlhkost uvnitř nízko, pod 50%

 • . Použití odvlhčovače v ložnici může snížit pravděpodobnost vzniku alergie na prach. Můžete také použít vlhkoměr pro pravidelné měření vlhkosti ve svém domě.Ventilátor místnosti
 • . Občas otevřete okna a zapněte ventilátor, aby nedošlo k akumulaci prachových částic a klíšťat. Vezměte zvyk vařit svůj domov 15 minut denně.Pokuste se dostat sluneční světlo do všech místností
 • . Dobře osvětlené byty nejsou ideálním místem pro růst klíšťat.Pečlivě odstraňte plechy a závěsy v horké vodě
 • . To pomůže zbavit klíšťat, které mohou být umístěny mezi textilními vlákny.Je důležité sledovat čistotu matrace, protože to je, kde budete trávit hodně času, i když je v těsném kontaktu s klíšťaty, a už víme, že to je v mnoha matrace roztočů.
 • Ujistěte se, že potřebujete čas na vyčištění matrace: sprejte velké množství spreje, abyste z něj odstranili všechny částice prachu. Postupujte pravidelně, abyste zabránili jejich opětovnému akumulaci v této oblasti. V létě musíte nosit všechny své věci a čalouněný nábytek pod přímým slunečním světlem, protože roztoči nemohou odolat vysokým teplotám.
 • Kromě toho nemohou během zimy tolerovat nízké teploty. Můžete vždy vyměnit koberec a další věci, které slouží jako domácí roztoči
 • . Koberec je oblíbeným místem pro tyto nepříjemné organismy. To platí zejména v případě, že koberec se na povrchu cementu, ne na deskách, protože pak se snadno udržuje vlhkost a poskytuje živnou půdou pro roztoče. Pokud je to možné, vyměňte koberec za dlaždici, dřevěnou nebo jinou tvrdou plochu. Také těžký nábytek můžete vyměnit za nábytek, který bude snadno transportovat a pravidelně vetrat a umývat. Tímto způsobem můžete zabránit akumulaci klíšťat.Čištění dům z klíšťat je výzvou, ale že všechna tato opatření jsou účinná, je třeba důsledně uplatňovala.

Ujistěte se, vyčistit oblíbená místa pro roztoče prováděných v pravidelných intervalech, matrace, lůžkoviny a zejména koberců je třeba často čistit, protože tam je vždy hodně klíšťat. Je velmi důležité vyčistit koberce na jaře a na podzim, protože v těchto ročních obdobích se roztoče nejvíce množí.


Vazelína: využívání zdravotnických a kosmetických produktů

Vazelína: využívání zdravotnických a kosmetických produktů

Natural Vazelína - směs, která se získá z rafinace ropy a je používán jako v kosmetice a ve farmaceutickém průmyslu. Jeho složení se může měnit v závislosti na procesu, ale vazelína, což všichni víme - velmi rafinovaný - používá se pro pleťové vody, hydratační a lubrikační činidla, a jeho složení je přidán do mnoha kosmetických přípravků.

(Lidových opravné)

úžAsné zdravotní přínosy brokolice pro přírodní prostředky

úžAsné zdravotní přínosy brokolice pro přírodní prostředky

Brokolice je jedním z nejznámějších zeleniny po celém světě. Oceňuje se jak pro kulinární účely, tak pro jeho výživové vlastnosti. Navzdory skutečnosti, že ne každý má rád, mnozí lidé se začínají přidávat do své stravy a učí se, jak užitečný je pro tělo. Poskytuje až 150% denního doporučeného množství vitamínu C na 100 gramů.

(Lidových opravné)