Jak vařit šampon doma


Jak vařit šampon doma

Dnes většina produktů osobní hygieny obsahuje chemikálie a syntetické látky. Proto nejsou pro tělo, vlasy nebo nehty prospěšné. Mnoho z těchto produktů se může dostat přes póry v krvi. Pokud hledáte přírodní alternativu k šampónu, přečtěte si naše tipy, jak připravit šampon doma.

Přírodní šampon s octem a Soda na pečení

"Organické šampony" jsou vyrobeny z rostlin a přírodních složek. Jejich aroma pochází z esenciálních olejů, ale mohou být drahé. Nemusíte se však obávat, protože máme jiné řešení. Musíme vrátit recepty, které naši předkové používali pro hygienu a zdraví.

Například s jablečným jablečným octem a sóda na pečení, můžete vyčistit pokožku hlavy a vlasy za pár minut s vynikajícími výsledky. Můžete také přidat některé esenciální oleje, aby se skrýval silný zápach z octa. Každý z těchto přírodních šamponových receptur pracuje podle vašich potřeb: olej z čajovníku dobře funguje proti lupům; Rosemary olej má dobrý účinek na vypadávání vlasů; a levandulový olej uvolňuje pokožku hlavy dobře.

Smíchejte polévkovou lžíci sódy na pečení se sklenicí teplé vody, dokud se nerozpustí. Naplňte plastovou lahvičku touto směsí (může to být prázdná láhev šamponu). Pokud máte husté vlasy, přidáme do směsi ještě trochu sódy. V samostatném kontejneru promíchejte šálek octového jablečného octa s šálkem vody a naplňte další láhev. Tato směs bude fungovat jako klimatizace. Pokud máte suché vlasy, přidejte další ocot.

Chcete-li použít tento šampon a kondicionér, musíte namočit a jemně vyživit vlasy masírováním první směsi. Pak opláchněte vlasy teplou vodou. Možná si všimnete, že vaše vlasy jsou trochu suché. Nebojte se, protože kondicionér pomůže vyvážit pH. Aplikujte klimatizátor stejným způsobem a opláchněte jej.

Vezměte prosím na vědomí, že během několika prvních dnů po použití tohoto šamponu a kondicionéru se musí vlasy přizpůsobit této nové prací metodě a vytvořit svůj přirozený ochranný štít. Během několika týdnů se může zdát, že vaše vlasy jsou tlustší nebo mají více lupin. Buďte trpěliví a samozřejmě zdraví se vrátí do vlasů.

Recept domů

šampon s aloe Aloe - neuvěřitelné rostlina s zvláčňující vlastnostmi pro pokožku. To je důvod, proč se často používá jako základ pro přírodní šamponové recepty. Pro přípravu této šampon, je třeba čtyři složky: glycerin (5 ml), aloe gelu (jedna polévková lžíce), Kastilie tekuté mýdlo (60 ml) a rostlinný olej (1 ml).

Tyto ingredience najdete v obchodech s přírodními léky. Aloe lze také získat pomocí lžíce přímo z rostliny. Chcete-li to provést, řezte listy a potom oddělte dva kusy v podélném směru.

Můžete přidat několik kapek šamponu éterických olejů, aby to hezké chuť a které vám pomohou se specifickými problémy, jako je vypadávání vlasů, lupy nebo suchou pokožku hlavy.

Smíchejte všechny ingredience a vložte je do nádoby, promícháním s lžící nebo mixérem. Poté můžete přidat éterický olej podle vlastního výběru. Měli byste dostat asi 120 ml šamponu. Nalijte ji do plastové nebo skleněné lahve. Můžete použít zúžku, která usnadňuje nalévání do lahve. Hlavní věc je, že láhev je dobře uzavřená.

Tuto láhev uložte a použijte ji pokaždé, když si umyjete vlasy. můžete použít šampón každý den, si pamatovat, že se pokožka byla zdravá, měli hydratují vlasy za půl dne. Před použitím aloe šampon láhev trochu třást, protože složky lze rozdělit po několika týdnech.

recept domů s heřmánku šampon

Je pravděpodobné, že jste kdysi heřmánku čistí vlasy. Složení, které je třeba k této nádherné receptu: 1 liter laurylether sodný, 1 šálek destilované vody, 20 g heřmánku (nebo 4 čajové sáčky), 1/4 lžičky olivového oleje, 1/4 lžičky cetylalkoholu, 1 sklo kontejner, který obsahuje 2,5 litru, trychtýř a plastové láhve, které může obsahovat 1 litr.

tepla voda v hrnci, a když se začne vařit, vařit heřmánkový čaj, krytí po dobu pěti minut, aby nastoyavsya (sporák musí být vypnuta). Přidejte cetylalkohol a olej. Otočte troubu na nízké teplotě až do úplného rozpuštění alkoholu.

Síran sodný se nalije do skleněné nádoby a přidá se připravená směs. Třepe se za vzniku homogenní směsi. Přidejte zbývající síran a nalijte směs do plastové lahve pomocí lžíce, pokud je to nutné.

To domácí šampon s heřmánkem má trvanlivost 6 měsíců a musí být skladovány na chladném místě v koupelně. Strávíte 25% nižší, než je šampon, který byste si koupili v obchodě a ve stejnou dobu, můžete použít méně toxických složek, než se používají k výrobě produktů, které můžete najít v obchodě. Recept

Home šampon s medem na domácí šampon, které budete potřebovat tekuté Kastilie mýdlo, čistý med a vodu. Smíchejte půl šálku mýdla a půl šálky vody a 1 šálek medu v uzávěrem. Jemně stlačte směs tak, aby byly složky správně promíchány. Umyjte si vlasy jako obvykle, ponechte směs vlasů po dobu 10 minut, aby to fungovalo. Pak se umyjte. Další možností

: mix 1/4 šálku medu, dvě polévkové lžíce vody, 2 lžíce tekutého mýdla Kastilie, 1 velké vejce, 1 lžíce vilínu, 1 lžička růžové vody a 1 lžíce pšeničných klíčků. Nalijte tuto směs do láhve s víčkem. Aplikujte na vlasy, jako by to byl běžný šampon.


Jak bojovat s celulitidou na stehnech přírodních zdrojů

Jak bojovat s celulitidou na stehnech přírodních zdrojů

Přírodní prostředky Celulitida je obyčejný estetický problém, který postihuje 90% žen na celém světě. Někdy je příčinou tvar boků. Může se však objevit i na hýždích, břichu a rukou. Celulitida se skládá z tukových buněk, které jsou uloženy pod kůží, tvořící malé drobky, jako je pomerančový hrách. Obvykle se jeví pravděpodobnější u lidí s nadváhou a obezitou.

(Lidových opravné)

Jak snížit skvrny na rukou

Jak snížit skvrny na rukou

Přírodní prostředky skvrny na rukou obvykle dochází s věkem. Jeho vzhled je ovšem ovlivněn i jinými faktory, jako je slunce. Často přírodní krásy přitahovat příliš pozornosti, protože někdy jsou lidé ochotni utratit spoustu peněz na produkty, které mohou pomoci odstranit případné závady. Takže pokud chcete vědět o několik nástrojů, které pomáhají snížit skvrny na rukou a na stejný čas je jednoduchá a levná?

(Lidových opravné)