Jak správně jít na toaletu?


Jak správně jít na toaletu?

Historicky, lidé, stejně jako ostatní savci, sedí v klidu odpočívat, pracovat a chodit na toaletu.

Jak však toaleta dnes nesplňuje naše potřeby?

Toaleta: předmět "luxusu"

Toaleta se mnohokrát změnila od doby, co ji Sir John Harington vynalezl v roce 1591. Nejprve to bylo považováno za předmět "luxusu". Ne každý měl přístup na toaletu - jen královské osoby. Byla přístupná také osobám se zdravotním postižením, ale pouze případ od případu.

S rozvojem instalatérských prací se toaleta dostala do hromadné výroby a dala jednoduchým lidem stejné "výsady", které kdysi sloužily pouze bohatým. Navíc tekoucí voda nahradila staré návyky a v důsledku toho i cesta ke toaletu.

Ještě aromatické vlastním WC tablety domácí

vědecké argumenty: squat lepší

V „gastroenterologie“ v roce 1964 Henry L. Baucus lékaři k závěru, že dřepy při stisknutí dolů do žaludku, je nutné pozice pro perfektní pohyb střev.

Podobně lékař Alexander Kira argumentoval v jeho knize „koupelny“ (1966), že lidská povaha spočívá v podřepu jít na záchod, protože snižuje úsilí potřebné k defekaci.

Kromě toho v roce 2003 vydal doktor Dov Sikirov studii, která srovnávala posezení a dřepy během pohybů střev. Výsledky ukázaly, že vyprázdnění střeva je uspokojivé během dřepů. Sedící pozice vyžadovala nadměrné úsilí a více času než klečet.

"Ideální pozice pro pohyby střev - je to stlačení" - Henry L. Boxes. Doktor lékařských věd

Co se stane, když jdeme na záchod?

Výraz "defekace" může být definován jako proces, při kterém je eliminován konečný produkt štěpení.

Během tohoto procesu dávají enterální nervový systém a parasympatický systém nějaký účinek. Taková opatření mohou například zahrnovat kontrolu hromadění fekální hmoty v tlustém střevě nebo relaxaci vnějšího svěrače a svalové tkáně.

Druhý způsob umožňuje rektální zarovnání s vytvářet intraabdominální tlak, čímž se eliminuje odpad.

Nenechte si ujít: 4 tipy ke snížení příznaků syndromu dráždivého tračníku

Squat

důležité si uvědomit, že v zájmu jít na záchod v poloze vsedě nohy by měla být pod úhlem 35 ° k tělu. Tímto způsobem, vaše svaly jsou tlačeny do žaludku.

To vytváří tlak uvnitř dutiny ostění tračníku a uvolnění řitního otvoru, což vede k stolice. Umožňuje rychlejší, snazší a důkladnější čištění střev.

Sedadla

Sedadla naproti squatu. V této poloze se vaše nohy jsou v úhlu 90 stupňů, a žaludek tlačí na stehna. Tento postoj není zajištěno řádné vyrovnání konečníku a řitního otvoru.

Navíc neexistuje žádný tlak na tlustého střeva a žaludku. V důsledku toho je zapotřebí vynaložit úsilí na vyčištění střeva.

Tato pozice vede k různým komplikacím, jako je zácpa, syndrom dráždivého tračníku, hemoroidy a kýl. V závažných případech může také vést k rakovině střeva nebo tlustého střeva. Výhody

záchod v této poloze:

  • umožní rychleji a snadněji, aby výkaly.
  • zabraňuje pronikání výkalů mezi tlustého střeva a tenkého střeva. Tím se snižuje riziko kontaminace tenkého střeva.
  • Odstraňuje napětí v oblasti, která zabraňuje kýly, divertikulóza a další problémy.
  • Part of non-invazivní léčbu hemoroidů.
  • U těhotných žen, tato poloha zabraňuje tlaku na dělohu. Ve skutečnosti pomáhá při přípravě na přirozené narození.
  • Zabraňuje akumulaci výkalů. Tento stav je jedním z hlavních rizikových faktorů pro slepého střeva a zánětlivé onemocnění střev.
  • také důležité poznamenat, že poloha 90 ° je spojeno s rizikem rakoviny tlustého střeva. Nicméně, tato hypotéza vyvrácena studie Sahand Sohrab.

Jak správně jít na toaletu?

Ve světě koupelnového nábytku nejsou tolik možností, které berou v úvahu pozici dřepu. Nicméně, my můžeme umístit záchod, použitím podnožky. Mělo by být dostatečně vysoká, aby svírají úhel 35 stupňů.

Někteří lidé dávají přednost vylézt na toaletu, aby se požadované polohy. Nicméně, to může být nebezpečné, protože WC může zlomit, nebo osoba může spadnout. Samozřejmě nedoporučujeme tom, ale spíše se snaží opravit záchod.

věci, které nemohou být uchovávány v koupelně

Zvykli jsme si myslet, že televize je ideálním místem pro mnoho věcí, ale oni mohou hromadit nebezpečné bakterie, takže nemohou udržet v koupelně.


Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí

Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí

Zajímavá fakta Všichni víme, že správná výživa je nezbytná pro zajištění všech tělesných orgánů. Výživa poskytuje tělu energii nezbytnou pro život. Podvýživa vede k mnoha chorob způsobených snižuje ochranné vlastnosti těla, zasahuje do metabolismu, což způsobuje předčasné stárnutí, snížený výkon, může přispět ke vzniku mnoha nemocí.

(Zajímavosti)

Jak dešifrovat signály kůže

Jak dešifrovat signály kůže

Kožní problémy - to není jen věc estetiky. Oni také často ukazují další zdravotní problémy. Existují různé nemoci, které postihují kůži, a některé z jejích signálů si zaslouží zvláštní pozornost. Naučte se, jak dešifrovat signály, které nám v tomto článku dáváme kůži. Nemoci kůže: typy a příznaky Jsou to onemocnění související s kůží.

(Zajímavosti)