4 Fakta kolena lze říci zdraví


4 Fakta kolena lze říci zdraví

Zajímavosti před přijetím nějaké léky proti bolesti v kolenou, aby se lépe naplánovat schůzku s odborníkem, který vám předepisuje vhodnou léčbu.

Bez ohledu na to, jak je starý člověk, Pokud dojde k bolesti kolena, měla by být ostražitá. Mohlo by to být způsobeno nejen kostí nebo svalu, ale skutečné kloubu, který spojuje kosti čéšky.

Důvod není tak důležitý jako skutečnost, že vaše tělo vysílá signál. Něco se nestane svým zdravím a projevuje se v této části těla.

Nepokládejte masku bolesti s léky proti bolesti, přestat chodit v tělocvičně a vyhnout se schodech. Ačkoli tyto strategie mohou pomoci předejít nebo snížit bolest, jejich činnost je pouze dočasná.

Jakmile se vrátíte do normálního života, znovu se ozve bolesti kolena.

Pokud vaše kolena mluvit, pak se obvykle cry:

1. Nechoďte po schodech!

Když vám kolena signalizují takové fráze, je to proto, že jsou velmi bolestivé. Bolest, která nastane při stoupání po schodech, může znamenat znehodnocení kolena. Zde

dalších možných příčin bolestivé pocity:

 • trauma vrozené metabolické poruchy

Tato bolest při zvedání ze schodů může být časnou známkou onemocnění zvané artróza kolenního, který primárně postihuje chrupavku.

Osteoartritida - chronická kloubní onemocnění. To znamená, že bolest kloubů nesmí zmizet po dlouhou dobu. Onemocnění se také projevuje otokem, zvýšenou teplotou a omezenou pohyblivostí.

Aby osteoartróza nepokročila, je důležité, aby nedošlo k ostrým a monotónním pohybům.

Zde jsou některé důvody, které mohou vést k rozvoji onemocnění:

 • věk: osteoartróza často vyskytuje u osob středního věku a starší generaci stejně;
 • dědičnost: dědičnost také projevy jsou zakřivení nohy (kolena nebo nohy oblouk, který navzájem dotýkají);
 • hmotnost: kvůli obezitě, klouby dokážou odolat větší hmotnosti;
 • zranění, jako například sportovních úrazů mohou být příčinou osteoartrózy v budoucnu;
 • nadměrné užití: při práci vždy ohýbáte kolena, ohneme nebo zvedáte těžké předměty, takže se klouby opotřebují.

2. Slyšeli jste o této prasknutí?

Při čéšky zvuk, jako praskání, je možné, že jsou roztrhané meniskus. Jedná se o společný zranění u sportovců, kteří se podílejí na kontaktních sportů jako je ragby a fotbal.

Pokud je koleno zkreslené, přestane normálně fungovat. Pro vyřešení tohoto problému může být nutná chirurgická intervence.

menisku chrupavka se skládá ze dvou kotoučů ve tvaru písmene C. Jsou umístěné mezi stehenní a holenní a čéšku (centrální, kulaté kosti v koleně). ⁰ Menisk pomáhá stabilizovat koleno. Je to on, který zjemňuje různé účinky na kosti.

Pokud má člověk zlomený meniskus, musíte okamžitě imobilizovat koleno.

Přiložte k němu desku a zaujměte ji, abyste ji stabilizovali. Takže osoba nebude provádět další pohyby, které mohou dále poškodit tkáně a svaly. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili, jaké metody imobilizace jsou pro vás nejvhodnější. 3. Colin necitlivé

Ischias způsobuje necitlivost a brnění na kolena. I když nemoc nerozvíjí pravé koleno, poškození sedacího nervu, který začíná v oblasti bederní páteře se prodlužuje dole na zadní straně každé nohavice. Když k tomu dojde, je bolest tak silná, že se člověk prostě nemůže pohybovat.

Pokud jdete na konzultaci s lékařem poradí použití tepla nebo ledu na problémové oblasti ke zmírnění zánětu.

První 48-72 hodin musíte použít studené, a pak posaďte něco teplého. Ale nebojte se! Ve většině případů, ischias projde, stačí dodržovat doporučení svého fyzioterapeuta. Tento zdravotní problém se však může vrátit, proto byste měli být opatrní. 4. Kolena

Horké Stejně jako v případě ischias,

krevních sraženin, které způsobují bolest kolena, spolu s teplem. Tyto krevní sraženiny (nebo trombů) může být způsobeno:

obezitou, pokud máte nadváhu a začaly bolet koleno,

 • je důležité snažit se provádět jednoduché tělesná cvičení, takový chodit menopauze
 • zlomeninu kosti
 • pokles
 • úrazové
 • těhotenství
 • pilulku
 • nedostatek pohybu, pokud máte práci, která dělá sedět celé hodiny (stisknutí sedacího nervu), je třeba čas od času se dostat do chodit trochu. Můžete také dělat
 • cvičení pro strečink. Pokud plánujete cestovat letadlem a cesta slibuje, že bude dlouhá, je důležité pokusit se pohybovat svaly na nohou.

Pokud cítíte bolest a nadměrné teplo na kolena, je varovným signálem, že může tvořit sraženinu.

V některých případech mohou tromby vést k smrtelným následkům. Pokud je osoba ohrožena, musí přijmout opatření k zředění krve.

Ale

takové léky by měly být vždy pod dohledem lékaře. V žádném případě se nesnažte léčit sami sebe. Nyní, když znáte několik onemocnění, které mohou způsobit bolesti kolene, hledání léčení bude jednodušší.

Kdyby vám koleno mohlo s vámi mluvit, varovali byste vás o těchto onemocněních? Pokud ano, můžete již vědět, jaký druh onemocnění způsobuje bolest a nepohodlí.

I když už víte, co dělat, určitě jděte na lékařskou recenzi. To je jediný způsob, jak zjistit přesnou diagnózu a získat odbornou pomoc.


Máte dnu? Vyhněte se těchto 7 výrobků

Máte dnu? Vyhněte se těchto 7 výrobků

Dna je jednou z nejvíce bolestivých forem artritidy. Jeho příčinou je akumulace mikroskopických krystalů kyseliny močové v těle. Obvykle postihuje kolena, kotníky a další části těla, které jsou náchylné k akumulaci látky. Často postihuje klouby a také ovlivňuje měkké tkáně v těle a ledvinách. Tento stav obvykle trápí v noci, když pacient cítí silnou bolest a palec je zčervenal.

(Zajímavosti)

Dieta pro slabé kosti a klouby

Dieta pro slabé kosti a klouby

Vaše kosti a klouby bolesti konce? A kolena, když půjdete nahoru? Nepríjemné pocity jsou mnohem silnější v noci nebo když je zima? Pak byste měli vědět, že 20% populace trpí stejným problémem: artritida, eroze nebo dokonce osteoporóza. Co dělat? Za prvé, musíte se připravit morálně. Problémy s klouby obtížné řešit.

(Zajímavosti)