Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti


Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti

Mold ... Nic není odpornější a další zdraví škodlivé než houba, která roste na vlhkých místech ve vašem domě, v kuchyni, dlažba, koberec, a někdy to může být nalezen v poměrně nečekaných zákoutí.

Každý rok přicházejí miliony lidí do zdravotních středisek, stěžují si na astmatické záchvaty a alergické reakce, které také potřebují léčbu. Kromě toho, pokud neprovedete okamžitou akci, forma může také poškodit různé povrchy, včetně podlahy, tkaniny a dřeva.

Proto je velmi důležité nezapomínejte na pravidelné čištění mokrých míst pomocí nejúčinnějších metod, jak se zbavit tohoto frustrujícího nepřítele. Chcete vědět, jak? Řekneme vám to!

Co je to forma a proč se to objevuje?

Forma je druh hub, který nepatří k rostlině, ani k živočišnému království. Rostou kolonie buněk v přítomnosti následujících podmínek:

  • Dostatečné množství kyslíku.
  • Vysoká vlhkost.
  • Vysoká teplota.

Samozřejmě, nemůžeme žít v zimě po celý rok a nezapínáme baterie. Všechno, co může udělat každý, je kontrola vlhkosti a jeho čištění čas od času. Je také třeba připomenout, že existují různé typy plísní a některé z nich jsou opravdu toxické, jako jeAspergillus. Lidé s onemocněním dýchacích cest v kontaktu s plísní mohou trpět různými reakcemi.

Jak mohu zabránit vzhledu plísní a odstranit ji?

Docela často koupil v obchodě chemikálie neoprávňují naše naděje a mají více rizik než výhody. Existuje mnoho praktických a levných způsobů, jak se účinně zbavit plísní. Podívejte se:

1. Ovládejte vlhkost.

Jak jsme již zmínili, je nemožné udržovat vnitřní teplotu v průběhu celého roku nízké, aby se zabránilo přítomnosti škodlivé houby. Můžeme však udělat něco pro kontrolu vlhkosti:

  • Forma má rád místnosti s nedostatečnou ventilací a vysokou teplotou. To je důvod, proč to může být často vidět ve sklepě, kuchyňské kabiny, skříňky, sklady, atd. Jednoduché řešení - pravidelně ventilaci těchto prostor.
  • Otevřete okna a nechte čerstvý vzduch naplnit váš domov. Stejně jako u postele. Není moc dobré ji fascinovat, jakmile se probudíte. Dejte prádlo trochu času, aby nedošlo k roztočům.
  • Pokud máte vážné problémy s plísní a zaplaví celý dům, můžete vždy použít malý čistič vzduchu. Ano, bude to vyžadovat nějaké výdaje, ale pokud s vámi žije někdo s dýchacími problémy - to je doporučené rozhodnutí.

2. Čajový olej

Máme opakovaně a příležitostně mluvil o úžasné výhody používání čajového oleje. To je nejlepší ze všech dostupných dezinfekčních přípravků, které vás učiní svým vlastností. Může být zakoupen v každém obchodě s přírodními produkty nebo lékárnou. Má mnoho aplikací a je mimořádně účinný při odstraňování forem. Zde je návod, jak ji používat:

  • Složení: 2 lžíce tea tree olej
  • 2 šálky vody láhve ze spreje Rukavice

Metoda:

Než začnete, ujistěte se, že nosit rukavice pro ochranu.Plody mohou způsobit neočekávané reakce, proto je nejlepší, abyste se s holými rukama nedotkli. Jak přidat, přidávejte vodu a olej z čajovníku ve spreji a dobře promíchejte.

Použijte láhev k aplikaci směsi na místa postižená plísní. Nechte půl hodiny a uvidíte, jak to samo o sobě zmizí.

3. Bílý ocet

Jednoduché a efektivní prostředky. bílý ocet pomáhá zbavit se 90% formy, která se usadila v našich domovech. Navíc je to jedna z nejlevnějších řešení. Je to skvělá pro těžko přístupné koupelny (skříňky, toalety a dveře) a další buňky.

Jak používat ocet pro odstranění plísně? Přečtěte si dál!

  • Složení 1/2 šálku octa lahví
  • ze stříkací

Jak vařit takto:

Jde o to, že budete muset nalít ocet v malé plastové lahvičce spreje, takže to bylo vždy po ruce pro každodenní úklid.

Postupujte takto dvakrát týdně, věnovat zvláštní pozornost na místech s vysokou vlhkostí a špatnou ventilací, kde je vysoká pravděpodobnost, že tyto hrozné a potenciálně nebezpečných mikroorganismů. Jste připraveni začít dnes život bez formy?Zajímavé Články

Populární Příspěvky