Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti


Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti

Mold ... Nic není odpornější a další zdraví škodlivé než houba, která roste na vlhkých místech ve vašem domě, v kuchyni, dlažba, koberec, a někdy to může být nalezen v poměrně nečekaných zákoutí.

Každý rok přicházejí miliony lidí do zdravotních středisek, stěžují si na astmatické záchvaty a alergické reakce, které také potřebují léčbu. Kromě toho, pokud neprovedete okamžitou akci, forma může také poškodit různé povrchy, včetně podlahy, tkaniny a dřeva.

Proto je velmi důležité nezapomínejte na pravidelné čištění mokrých míst pomocí nejúčinnějších metod, jak se zbavit tohoto frustrujícího nepřítele. Chcete vědět, jak? Řekneme vám to!

Co je to forma a proč se to objevuje?

Forma je druh hub, který nepatří k rostlině, ani k živočišnému království. Rostou kolonie buněk v přítomnosti následujících podmínek:

  • Dostatečné množství kyslíku.
  • Vysoká vlhkost.
  • Vysoká teplota.

Samozřejmě, nemůžeme žít v zimě po celý rok a nezapínáme baterie. Všechno, co může udělat každý, je kontrola vlhkosti a jeho čištění čas od času. Je také třeba připomenout, že existují různé typy plísní a některé z nich jsou opravdu toxické, jako jeAspergillus. Lidé s onemocněním dýchacích cest v kontaktu s plísní mohou trpět různými reakcemi.

Jak mohu zabránit vzhledu plísní a odstranit ji?

Docela často koupil v obchodě chemikálie neoprávňují naše naděje a mají více rizik než výhody. Existuje mnoho praktických a levných způsobů, jak se účinně zbavit plísní. Podívejte se:

1. Ovládejte vlhkost.

Jak jsme již zmínili, je nemožné udržovat vnitřní teplotu v průběhu celého roku nízké, aby se zabránilo přítomnosti škodlivé houby. Můžeme však udělat něco pro kontrolu vlhkosti:

  • Forma má rád místnosti s nedostatečnou ventilací a vysokou teplotou. To je důvod, proč to může být často vidět ve sklepě, kuchyňské kabiny, skříňky, sklady, atd. Jednoduché řešení - pravidelně ventilaci těchto prostor.
  • Otevřete okna a nechte čerstvý vzduch naplnit váš domov. Stejně jako u postele. Není moc dobré ji fascinovat, jakmile se probudíte. Dejte prádlo trochu času, aby nedošlo k roztočům.
  • Pokud máte vážné problémy s plísní a zaplaví celý dům, můžete vždy použít malý čistič vzduchu. Ano, bude to vyžadovat nějaké výdaje, ale pokud s vámi žije někdo s dýchacími problémy - to je doporučené rozhodnutí.

2. Čajový olej

Máme opakovaně a příležitostně mluvil o úžasné výhody používání čajového oleje. To je nejlepší ze všech dostupných dezinfekčních přípravků, které vás učiní svým vlastností. Může být zakoupen v každém obchodě s přírodními produkty nebo lékárnou. Má mnoho aplikací a je mimořádně účinný při odstraňování forem. Zde je návod, jak ji používat:

  • Složení: 2 lžíce tea tree olej
  • 2 šálky vody láhve ze spreje Rukavice

Metoda:

Než začnete, ujistěte se, že nosit rukavice pro ochranu.Plody mohou způsobit neočekávané reakce, proto je nejlepší, abyste se s holými rukama nedotkli. Jak přidat, přidávejte vodu a olej z čajovníku ve spreji a dobře promíchejte.

Použijte láhev k aplikaci směsi na místa postižená plísní. Nechte půl hodiny a uvidíte, jak to samo o sobě zmizí.

3. Bílý ocet

Jednoduché a efektivní prostředky. bílý ocet pomáhá zbavit se 90% formy, která se usadila v našich domovech. Navíc je to jedna z nejlevnějších řešení. Je to skvělá pro těžko přístupné koupelny (skříňky, toalety a dveře) a další buňky.

Jak používat ocet pro odstranění plísně? Přečtěte si dál!

  • Složení 1/2 šálku octa lahví
  • ze stříkací

Jak vařit takto:

Jde o to, že budete muset nalít ocet v malé plastové lahvičce spreje, takže to bylo vždy po ruce pro každodenní úklid.

Postupujte takto dvakrát týdně, věnovat zvláštní pozornost na místech s vysokou vlhkostí a špatnou ventilací, kde je vysoká pravděpodobnost, že tyto hrozné a potenciálně nebezpečných mikroorganismů. Jste připraveni začít dnes život bez formy?


Proč stojí za to dát cibuli na nohu na noc

Proč stojí za to dát cibuli na nohu na noc

Stali jste někdy nakrájenou cibuli blízko, aby se zabránilo nachlazení? Pokud ne, možná alespoň o tom slyšeli? Každý je překvapen a dokonce se zasmál, když o tomhle poprvé slyšel poprvé. Jsou také překvapeni, když zjistili, co skutečně je. Léky jsou povinny úspěšně vyčistit účinek cibule na vzduchu, což usnadňuje dýchání.

(Zajímavosti)

Co můžeš říct o barvě očí kolem tebe? Zajímavosti

Co můžeš říct o barvě očí kolem tebe? Zajímavosti

Iridology - věda, která se zabývá studiem duhovky. V závislosti na barvě oka, duhovka oka může vykorstovuvaty určit náchylnost člověka k některým chorobám, a zdravotních problémů. Irydodiahnosty - lékaři, kteří podrobně prozkoumat všechny signály z oka, nicméně barva očí sama o sobě může hovořit o některých podezřelých příznaků nebo dokonce odstranit neočekávané zdravotní poruchy.

(Zajímavosti)