Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti


Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti

Mold ... Nic není odpornější a další zdraví škodlivé než houba, která roste na vlhkých místech ve vašem domě, v kuchyni, dlažba, koberec, a někdy to může být nalezen v poměrně nečekaných zákoutí.

Každý rok přicházejí miliony lidí do zdravotních středisek, stěžují si na astmatické záchvaty a alergické reakce, které také potřebují léčbu. Kromě toho, pokud neprovedete okamžitou akci, forma může také poškodit různé povrchy, včetně podlahy, tkaniny a dřeva.

Proto je velmi důležité nezapomínejte na pravidelné čištění mokrých míst pomocí nejúčinnějších metod, jak se zbavit tohoto frustrujícího nepřítele. Chcete vědět, jak? Řekneme vám to!

Co je to forma a proč se to objevuje?

Forma je druh hub, který nepatří k rostlině, ani k živočišnému království. Rostou kolonie buněk v přítomnosti následujících podmínek:

  • Dostatečné množství kyslíku.
  • Vysoká vlhkost.
  • Vysoká teplota.

Samozřejmě, nemůžeme žít v zimě po celý rok a nezapínáme baterie. Všechno, co může udělat každý, je kontrola vlhkosti a jeho čištění čas od času. Je také třeba připomenout, že existují různé typy plísní a některé z nich jsou opravdu toxické, jako jeAspergillus. Lidé s onemocněním dýchacích cest v kontaktu s plísní mohou trpět různými reakcemi.

Jak mohu zabránit vzhledu plísní a odstranit ji?

Docela často koupil v obchodě chemikálie neoprávňují naše naděje a mají více rizik než výhody. Existuje mnoho praktických a levných způsobů, jak se účinně zbavit plísní. Podívejte se:

1. Ovládejte vlhkost.

Jak jsme již zmínili, je nemožné udržovat vnitřní teplotu v průběhu celého roku nízké, aby se zabránilo přítomnosti škodlivé houby. Můžeme však udělat něco pro kontrolu vlhkosti:

  • Forma má rád místnosti s nedostatečnou ventilací a vysokou teplotou. To je důvod, proč to může být často vidět ve sklepě, kuchyňské kabiny, skříňky, sklady, atd. Jednoduché řešení - pravidelně ventilaci těchto prostor.
  • Otevřete okna a nechte čerstvý vzduch naplnit váš domov. Stejně jako u postele. Není moc dobré ji fascinovat, jakmile se probudíte. Dejte prádlo trochu času, aby nedošlo k roztočům.
  • Pokud máte vážné problémy s plísní a zaplaví celý dům, můžete vždy použít malý čistič vzduchu. Ano, bude to vyžadovat nějaké výdaje, ale pokud s vámi žije někdo s dýchacími problémy - to je doporučené rozhodnutí.

2. Čajový olej

Máme opakovaně a příležitostně mluvil o úžasné výhody používání čajového oleje. To je nejlepší ze všech dostupných dezinfekčních přípravků, které vás učiní svým vlastností. Může být zakoupen v každém obchodě s přírodními produkty nebo lékárnou. Má mnoho aplikací a je mimořádně účinný při odstraňování forem. Zde je návod, jak ji používat:

  • Složení: 2 lžíce tea tree olej
  • 2 šálky vody láhve ze spreje Rukavice

Metoda:

Než začnete, ujistěte se, že nosit rukavice pro ochranu.Plody mohou způsobit neočekávané reakce, proto je nejlepší, abyste se s holými rukama nedotkli. Jak přidat, přidávejte vodu a olej z čajovníku ve spreji a dobře promíchejte.

Použijte láhev k aplikaci směsi na místa postižená plísní. Nechte půl hodiny a uvidíte, jak to samo o sobě zmizí.

3. Bílý ocet

Jednoduché a efektivní prostředky. bílý ocet pomáhá zbavit se 90% formy, která se usadila v našich domovech. Navíc je to jedna z nejlevnějších řešení. Je to skvělá pro těžko přístupné koupelny (skříňky, toalety a dveře) a další buňky.

Jak používat ocet pro odstranění plísně? Přečtěte si dál!

  • Složení 1/2 šálku octa lahví
  • ze stříkací

Jak vařit takto:

Jde o to, že budete muset nalít ocet v malé plastové lahvičce spreje, takže to bylo vždy po ruce pro každodenní úklid.

Postupujte takto dvakrát týdně, věnovat zvláštní pozornost na místech s vysokou vlhkostí a špatnou ventilací, kde je vysoká pravděpodobnost, že tyto hrozné a potenciálně nebezpečných mikroorganismů. Jste připraveni začít dnes život bez formy?


11 úžAsné způsoby, jak používat mast Vicks VapoRub

11 úžAsné způsoby, jak používat mast Vicks VapoRub

Zajímavá fakta Mast Vicks VapoRub - výrobek, který se používá především k léčbě kašle a zduření nosní sliznice problémy, ale ve skutečnosti tento nástroj má širokou škálu aplikací. Mezi hlavní složky masti patří gáfor, mentol a eukalyptus, které poskytují řadu všestranných způsobů použití. V tomto článku budeme hovořit o úžasných způsobech, jak používat Vicks VapoRub, které vás mohou zajímat.

(Zajímavosti)

Tipy pro boj s žaludečních šťáv

Tipy pro boj s žaludečních šťáv

Zajímavosti Věděli jste, že US tablety určené k léčbě žaludečních šťáv prodal nejvíce mezi ? Problém spalování žaludku po jídle se však netýká pouze Američanů. Pokud jste mezi těmi, které ona bolí, tento článek s tipy pro boj s kyselinou reflux je pro vás to pravé. několik slov o kyseliny zpětným chladičem zpětného toku kyseliny a pálení žáhy - nejběžnějších poruch gastrointestinálního traktu.

(Zajímavosti)