Jak zlepšit pleť během menopauzy


Jak zlepšit pleť během menopauzy

krása Menopauza je stádiumsložité změny, když ženy je třeba se starat o různé aspekty, a to nejen vnitřní, ale i vnější.

Kůže je jednou z oblastí, která může trpět nejvíce. To je také oslabené počasí a klima.

V dnešním článku vám chceme říci, jak zlepšit a hydratují pleť během tohoto období.

Co se stane s kůží během menopauzy?

Dámské kůže je o 25% tenčí než u mužů, v jakémkoli stadiu vývoje, ale během menopauzy je ještě výraznější.

Postupem času kůže stárne a její základní funkce se začínají měnit. Mezi nimi regulaci tělesné teploty, ochranu před slunečním zářením, ochrana před mikroorganismy a ukládání vody a živin.

I když to závisí na genetice a obecné životní styl 50 let budete vidět první známky stárnutí, jako jsou:

  • suché
  • povislá kůže
  • hrubý textura
  • vrásky

Budete také všimnout ztrátu pružnosti, změny v pigmentaci, benigní léze a cévní problémy.

  • Vaše pokožka je méně hydratovaná, což sníží jeho schopnost obnovit tkáně a hojení ran.
  • Protože kůže ztrácí kolagen, bude méně pružná.
  • Protože tělo produkuje méně estrogenu, počet buněk zodpovědné za udržování pleti se snižuje, což vede k objevení skvrny.
  • pokožku rukou a chodidel je silnější a mohou tvořit trhliny.

Care během menopauzy

změn hormonálních hladin může být řízena léků.

však existují určité návyky, které by ženy měly změnit nebo zlepšit, pokud chtějí vypadat mladší a mají svěží pleť během této doby.

Dávejte pozor na našich rad: Chraňte se

Ačkoli Sun UV paprsky mohou být škodlivé v každém věku při menopauze, vaše pokožka je mnohem méně schopné vyrovnat se s nimi. Vždy používejte opalovací krém s vysokým stupněm ochrany, a to zejména ve středu dne iv létě.

doporučuje se pobyt na slunci po dobu 15 minut za den, že tělo syntetizovat vitamín D. zlepšuje zdravotní stav kostí, usnadňující vstřebávání vápníku.

Pokud máte velmi světlou pleť, je nejlepší vždy používat opalovací krém (iv případě, že ulice je zakalená nebo studená).

Zůstaňte hydratovaný

Je důležité pít 2-3 litry vody denně, aby vlhkost mohla začít zevnitř.

Pokud se vám nelíbí jen pitná voda, můžete ji nahradit přírodními džusy, ovocnými koktejly a bylinnými čaji. Káva, nealkoholické nápoje a alkohol nejsou v tomto seznamu zahrnuty, protože mají opačný účinek. Je také užitečné použít

speciální zvlhčovač pro obličej a tělo. V této fázi jsou ženám nabízeny spousty obchodů. Dejte je ráno a večer. Čistění

Dobrá hygiena kůže je zásadní pro

vypadat mladší a zdravější. Je nutné umývat obličej s použitím přírodního mýdla, které uchovává zásaditost pH pokožky a nezmění hydrolipidární bariéru.

Když je hotové, naneste krém na ochranu pokožky.

Nikdy

neteří kůži během sušení, aby se zabránilo podráždění. Výživa

Kromě použití krémů na pokožku doporučujeme také dodržovat vyváženou stravu. To by mělo být

naplněné vitamíny, minerály a antioxidanty. Ovoce a zelenina se stane vaším největším spojencem, protože jsou nejen přirozené, ale také plné vody a živin.

Zlikvidujte tuky, mouku a cukr. Řekněte "ne" zpracované nebo rychlé občerstvení. Místo toho zvolte domácí, zdravé a sezónní přísady.

To poskytne tělu vše, co potřebujete k ochraně před volnými radikály, které mohou poškodit zdraví pokožky.

Peel Doporučujeme

hluboce peeling jednou týdně,

odstranit jakékoli nevýhody a stimulovat obnovu buněk. Můžete například použít domácí masky z cukru a medu. To zpomalí účinky času na obličej a krk. Cvičení

Fyzická aktivita je velmi důležitá, pokud jde o zlepšení zdraví pokožky v jakémkoli stádiu života, ale zejména během menopauzy.

Cvičení je zapotřebí k odstranění toxinů póry

a zvýšení elasticity kůže.

Kromě toho fyzická cvičení zabraňuje osteoporóze, zlepšuje zdraví srdce, snižuje stres a zvyšuje vitální vitalitu. Proto je důležité dělat určité cviky, i když jsou klidné a pomalé. Pokud nejste zvyklí na intenzivní trénink,

začít s jógy, pilates nebo plavání.

Zlikvidujte škodlivé návyky V této skupině můžeme zmínit

kouření, stres a alkohol.

To vše zhoršuje vaše zdraví a naopak ovlivňuje stav Vaší pokožky. Kouření například nejen zvyšuje škodlivé toxiny v těle, ale také zabraňuje regeneraci a vlhkosti dermis. Stres jde ruku v ruce s dalšími problémy, jako je nespavost, která tvoří tmavé kruhy a skvrny na kůži.

Pokud jde o alkohol, pak může mít podobný negativní účinek jako kouření, protože přidává do těla toxiny, které je těžší eliminovat.


Jak připravit viskózní tonikum doma

Jak připravit viskózní tonikum doma

Při péči o kůži potřebuje nejen čisté, ale také nezapomeňte tón, a neměli byste na to zapomenout. Viskózní prostředky mají schopnost obnovit a dodat energii kůže, stejně jako snížit póry, přidělit tuk na kůži a odstranit obličejovou únavu. Proto, pokud chcete mít opravdu krásnou tvář, která bude svítit se zdravím, neváhejte vyzkoušet domácí-vyrobené viskózní toniků, které jsou uvedeny níže.

(Krása)

6 Přírodních tajemství z tmavých kruhů pod očima

6 Přírodních tajemství z tmavých kruhů pod očima

Tmavé kruhy nebo vaky pod očima jsou zdrojem některých nejběžnějších problémů pro ženy po celém světě. Vyskytují se, když stoupá hladina melaninu a kapiláry na povrchu kůže se rozšiřují. Často přicházejí s otoky víček, i když to není stejné pro všechny. Tmavé kruhy spojené s dědičnými faktory, ale může být také důsledkem stres, strava s nízkým obsahem živin a jiných zlozvyků, krevní oběh kůže a krve.

(Krása)