Jak připravit viskózní tonikum doma


Jak připravit viskózní tonikum doma

Při péči o kůži potřebuje nejen čisté, ale také nezapomeňte tón, a neměli byste na to zapomenout.

Viskózní prostředky mají schopnost obnovit a dodat energii kůže, stejně jako snížit póry, přidělit tuk na kůži a odstranit obličejovou únavu. Proto, pokud chcete mít opravdu krásnou tvář, která bude svítit se zdravím, neváhejte vyzkoušet domácí-vyrobené viskózní toniků, které jsou uvedeny níže.

Recepty domácího viskózního tonika

Tóny na obličej - jsou nezbytné pro dobré čištění pleti. Mohou být připraveny samostatně z různých složek, v závislosti na typu pokožky. Například tonikum pro mastnou pokožku se nejčastěji připravuje na základě alkoholu. Může se jednat o vodku, víno nebo jiné alkoholy. Na suché kůži je naopak nežádoucí používat alkohol.

Hlavními účinky toniků na obličej jsou samozřejmě čištění a dezinfekce pokožky, odstranění nahromaděné kontaminace dne a přebytečného tuku, čištění a zúžení pórů. Také některé léky pomáhají zbavit se akné a mají protizánětlivé a antiseptické vlastnosti.

Viskózní tonikum vařené doma by měly být uloženy v chladničce, ale mějte na paměti, že jejich trvanlivost je malá. Pokud směs neobsahuje alkohol, může být skladována nejdéle 2 dny. Pokud jsou pleťové vody a tonikum vyráběny na základě alkoholu, vodky, vína, mohou být skladovány po dobu až 2 týdnů. Také asi 1 týden můžete uložit infuze a byliny.

Sticky Apple Tonics

Ingredience, které jsou nutné pro tento recept:

1/4 šálku šťávy jablek, 2 lžíce vodky a 2 polévkové lžíce hamamelis. Pokud nechcete používat vodku, přidejte čarodějnickou lžičku na další dvě lžíce. Dobře promíchejte a aplikujte s bavlněným tamponem na obličej.

Lepivý tonik ze šalvěje

Proveďte infuzi této rostliny: vařte hrst listů šalvěje ve sklenici vody (nezapomeňte, že sklo obsahuje asi 240 ml). Nechte všechno přilepit a pak napnout. Namočte bavlněný tampón do infuze a otřete si obličej malými kruhovými pohyby na kůži. Neotřete si tvář. Nechte infuze šalvěje na tváři sucho přirozeně.

lepkavé tonikum citronu

Citróny mají mnoho užitečných vlastností, které pomáhají zbavit se kožních defektů a současně uzavírat póry. Stačí jen smíchat šťávu s polozkou citronu s trochou vody. Utřete si obličej bavlněným tampónem namočeným v citrónovém činidle a opláchněte studenou vodou.

To je skvělý recept pro muže, může být použit po holení, protože citrón dezinfikuje a chrání kůži. Nedoporučuje se používat tento výrobek během dne a vystavovat kůži expozici slunci, protože citrón má tendenci bělit kůži pod slunečním světlem. Nejlepší je udělat tento postup v noci nebo během dne, kdy nemáte v úmyslu opustit váš domov.

Okurka viscose

Okurka je jednou z nejčastěji používaných složek v kosmetice a kosmetických přípravcích, protože má vynikající vlastnosti. Masti okurky jsou velmi užitečné pro zdraví kůže. Dalším plusem těchto prostředků je, že okurka není exotické ovoce, ale poměrně cenově dostupná zelenina.

Cut několik plátků okurky, je žádoucí, aby okurky byl v pohodě, pokud je to možné (např, lednice) a umístit tyto figurky na celý obličej a pod očima taky. Nechte masku půl hodiny. Je ideální pro relaxaci po náročném dni. Máte pocit lehkého tahu, takže ihned po použití léku použijte krém na zvlhčení pokožky.

Viskózní malinový tonik

Malinový čaj má mnoho užitečných vlastností, žádná žena by na to neměla zapomenout. Můžete si koupit takový čaj v pytlích v obchodě nebo si sami vařit v kuchyni. Malinový čaj je velmi snadný.

Vezměte několik listů malin nebo bobulí, vařte je ve vodě a nechte vařit. Poté, co napijete čaj, ponořte bavlněný tampón do infuze a otřete si obličej. Malina odvar by měla zcela vysušit na obličeji, utírat nebo vypláchnout není nutné.

Lepivý broskvový tonik

Tyto mimořádně chutné ovoce jsou také velmi užitečné pro zdraví kůže. Stačí odříznout kus čerstvého ovoce a rozetřete jej na kůži. Peach džus masku na obličej po dobu 20 minut, pak opláchněte teplou vodou. Po takové krátké proceduře si budete užívat pružnosti a měkkosti tváře.

Viskózní tonik octa

Ingredience pro tento recept:

1/2 šálku jablečného octa, jedna pilulka aspirinu a horké vody. Dobře promíchejte všechny přísady, pak navlhčete bavlněný tampon a utřete jeho obličej. Nechte tvář suchou. Viskózní

tonic Papaya Aby to bylo těžké tonic potřebovat kousek papáji, lžíce růžové vody a lžíci medu. Stejně jako tonikum z vosku na bázi broskví, je lék na papáje přírodní exfoliátor a současně pomáhá oživit pokožku. Med je antiseptikum a skvělý nástroj pro hydrataci a růžová voda zpomaluje stárnutí pokožky.

Takže je nutné protřepat papáji na konzistenci bramborových kaší a smíchat s dalšími přísadami. Vložte do lednice, aby se maska ​​dobře ochladila. Později, pomocí dvou prstů, aplikujte masku na obličej dvakrát denně (ráno a večer). Po 5 minutách a ne déle opláchněte teplou vodou. Viskózní

tonic ovocné složky potřebné pro tento recept pro mastnou pleť:

vznikem kusovitého ananasu, půl červené jablko, zelené hroznové bobule pět, čtyři lžíce heřmánkového čaje a čtyři lžíce růžové vody.

Umístěte ovoce do mixéru (pouze ananas by měl být předem vyčištěn), přidávejte vodu z rosé, dobře promíchejte a přidáme heřmánkový čaj. Později namočte bavlněný tampón a naneste ho na obličej malými kruhovými masážemi. Nechte na tváři po dobu pěti minut, pak opláchněte teplou vodou.

viskózní tonic ovoce (další recept)

ingredience, které je třeba v tomto případě:

Čtyři citróny, pomeranče, dva dvě okurky, dvě jablka, čtyři lžíce vodky a čtyři lžíce růžové vody.

Nalijte šťávu z citrusů, čisté okurky a jablka. Smíchejte všechny ovoce v mixéru a přidejte alkohol a růžovou vodu. Když vznikne homogenní hmota, nalijte ji do sterilizovaného skla. Umístěte nádobu do chladničky na dvě hodiny. Po této době dobře protřepejte a aplikujte na kůži. Nechte masku lícem dolů po dobu 15 minut a poté opláchněte teplou vodou.

Lepící slunečnicový olej tonikum

Tento recept se doporučuje pro lidi s mastnou pokožkou. Potřebujete vzít polovinu šálku vody, půl pohárku bílého octa a lžíce slunečnicového oleje. Vroucíme vodu a přidáme ocet olejem. Vše dobře promíchejte. Tento nástroj je skvělý pro použití po hluboké čištění pokožky. Pomůže obnovit obličej a odstranit přebytečný tuk.

Mátový tonikum

Pro přípravu tohoto produktu by měla být jedna lžíce lístků máty v maltě rozdrcena. Pak položíme listy do sklenice a nalijeme 250 ml vroucí vody, ponecháme ji na deset minut, aby se nasypala a pak se napjala. Když se ochladí, naneste na obličej vatovou vatu.

Viskózní tonik ze dřeva

Umístěte 25 gramů květin a listů ze dřeva do misky. Nalejte tu libru vroucí vody. Zakryjte a nechte několik hodin. Později přetáhněte a naneste na obličej bavlněný tampón. Vlastnosti dřeva, podobné mátě, jsou pro obličej velmi užitečné. Viskózní tonikum

Umístěte rajčata s 150g zralých, loupaných rajčat do skleněné nádoby, přidá se 30 g glycerolu a zavření víka. Používejte jako masku na obličej. Tento přípravek musí být skladován v chladničce. Rajčatová šťáva nebo čerstvá rajčata s glycerinem účinně zužuje póry a působí jako viskózní činidlo.

Výše ​​uvedené recepty jsou víc než dostatečné pro udržení pokožky v dokonalém stavu. Máte na výběr. Nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste vypadali dobře. Zvolte si přírodní kosmetiku a nepochybujte o tom, že výsledek jejího použití vás nenaruší!


Rinocerové řasenka pod očima

Rinocerové řasenka pod očima

Jednou z hlavních obav žen o jejich vzhled je vzhled obyčejných a napodobujících vrásek na obličeji. Ačkoli takové změny jsou součástí biologického stárnutí pokožky, mnoho lidí se o to později pokouší odložit, aby mladý vzhled byl co nejdéle. Ale je to těžší a těžší pokud neustále zažijete vystavení slunci a jiným environmentálním faktorům, které urychlují proces poškození kůže.

(Krása)

Jak se zbavit bakterií a mrtvé pokožky u nohou

Jak se zbavit bakterií a mrtvé pokožky u nohou

Noha - to je pilíř našeho těla. A přestože jsou tak důležité, je to jedna z částí těla, na kterou se většinou zapomínáme. Nohy jsou neustále v kontaktu s podlahou, ponožkami a botami a také vystaveny vnějšímu prostředí. Proto jsou často suché, trpí houbou a podstoupí další změny, které ovlivňují zdraví.

(Krása)