Jak přežít infarkt, když jste sami o sobě


Jak přežít infarkt, když jste sami o sobě

Každoročně, srdeční selhání trvá mnoho životů. Často se to náhle stává. Může se stát i v úplně zdravé osobě. Naštěstí, v případě podobné situace, může být zabráněno smrti. Je nutné pouze včas zjistit, diagnostikovat zastavení srdce a udělat vše v pořádku.

Jenom samotná myšlenka, že můžete kdykoli trpět infarktem, zastrašuje, protože následky jsou často smrtící. Ale to, co se opravdu musíš bát, je, že infarkt může tě překonat, když jsi sám, a nikdo jiný, kdo by mohl poskytnout první pomoc.

Pokud víte, jak reagovat na příznaky srdečního záchvatu, pak můžete zachránit svůj život a někoho jiného. Není pochyb o tom, že je velmi obtížné poskytnout první pomoc pro sebe, zvláště když vedle nikdo ale pokud budete používat naše návrhy, můžete vypořádat s útokem a čekat na kvalifikovanou lékařskou péči.

Je infarkt a srdeční zástava stejná?

Bohužel, zjistíme, jaký je srdeční záchvat a srdeční zástava a co jsou tyto choroby doprovázeny, dnes to nebyli jen starší lidé, ale také velmi zdraví mladí.

Předtím, než řekneme, jaká opatření by měla být provedena v případě infarktu, jestliže jste sami, je důležité objasnit rozdíl mezi zastavováním srdce a srdečním záchvatem. Lidé obvykle dělají chybu, protože věří, že srdeční záchvat a srdeční zástava jsou totéž.

I když srdeční zástava a infarktu myokardu (lékařský termín pro srdeční infarkt), způsobené špatným krevním oběhem a nedostatečného prokrvení srdce, ale každý z nich příznaky.

Takže zastavení nastane, když krevní oběh v těle zpomalí a srdeční kontrakce se stanou nepravidelnými a oslabenými.

Nepravidelný srdeční rytmus snižuje průtok krve do mozku, plic a dalších částí těla. Když se to stane, člověk ztratí vědomí a puls. Bez léčby může pacient během několika minut zemřít - toto se nazývá náhlé zastavení srdce.

Srdeční selhání je nejčastěji způsobeno arytmií (nebo poruchou srdečního rytmu) s ischemickou chorobou srdce - hlavní příčinou tohoto onemocnění. Zastavení dýchání, úraz elektrickým proudem, utopení a zranění mohou také vést ke zástavě srdce.

srdeční infarkt nebo infarkt myokardu, srdeční zástava se liší od toho, co může být považováno za oběhový problém, který vzniká, když průtok krve do srdce, snížen nebo zcela odříznout. To se může stát kvůli krevní sraženině nebo zúžení tepen. Když srdeční sval neobdrží krev, nedostatek kyslíku vede k jeho poškození a začíná umírat.

Záchvaty srdce jsou nejčastěji způsobeny koronární chorobou srdeční. Tento stav nastává, když jsou na stěnách cév plaky, což vede ke zúžení tepen a omezení oběhu. Pokud se tyto sraženiny rozpadnou, na tomto místě se mohou tvořit krevní sraženiny, které blokují krevní oběh krve přes krevní cévy.

Rizikové faktory pro infarkt zahrnují kouření, vysoký krevní tlak nebo cholesterol, hypodynamie, obezitu, diabetes mellitus.

Příznaky infarktu - s nepohodlím (tlak, mačkání, otoky, bolesti), na hrudi, paží a ramen, dušnost a pocení nebo ztráta vědomí. Příznaky u mužů a žen se mohou lišit, jelikož ženy obvykle trpí pálením žáhy a bolesti břicha.

Takže když už víte, je rozdíl mezi srdeční zástava, srdeční infarkt, můžeme říct, jak se chovat, aby se zvýšila jejich šance na přežití v době, kdy budete mít infarkt a doma sám.

Je třeba poznamenat, že bohužel neexistuje univerzální způsob, který by zaručil 100% obnovu. Ale přesto, doporučení, s nimiž se s vámi chceme podělit, vám může zachránit život.

Co dělat, pokud máte infarkt myokardu?

  • Hlavním bodem, který si pamatujete, je-li infarkt - čím delší je zpoždění poskytování lékařské péče, tím větší bude poškození srdečního svalu.
  • Především, pokud máte pocit bolesti a nepohodlí v oblasti srdce, měli byste zavolat sanitku. Pokud jste již diagnostikováni onemocnění srdce, kontaktujte ihned svého lékaře. Pokud vás příznaky úzkosti uloví autem, okamžitě zastavte vozidlo a zavolejte na 103.
  • Bez ohledu na to, jak blízko jste k nouzové péči nebo klinikám, se za žádných okolností nesnažíte dostat tam samostatně autem. Při jízdě může dojít ke ztrátě vědomí, což má za následek nehody se může stát, budou důsledky, které by tragické jak pro vás i pro lidi kolem.
  • Jestliže užíváte nějaké léky k léčbě srdečních onemocnění, je možné, že máte beta-blokátor s ním, které snižují riziko kardiovaskulárních komplikací a mortality, včetně náhlé smrti. Vezměte jednu, dokud čekáte na lékařskou pomoc.
  • Pokud je to váš první infarkt, by měl užít pilulku aspirinu co nejdříve. Aspirin činí destičky méně lepivé a pomáhá minimalizovat tvorbu krevních sraženin a zabránění dalšímu blokování tepny. Aspirin také pomáhá získat čas, zatímco sanitka je na silnici.
  • Relaxujte a snažte se nepohybovat, abyste vyloučili tlak na srdeční sval. Když je tělo pracuje, srdce musí pumpovat krev dodávat kyslík do svalů a očistit konečný produkt metabolismu. Pokud je srdeční funkce omezena kvůli nedostatečnému přívodu krve, zátěž může přispět k dalšímu poškození a komplikacím.
  • Aby nedošlo k srdeční zástavu, doporučit udeřit jejich hrudi v místě, kde je srdce. Je velmi obtížné to udělat sami, a proto bude efektivnější, když to někdo udělá za vás.

Nyní, když víte, jaké kroky by měly být provedeny v reakci na srdeční infarkt, když jste sám máte dotaz:proč věnujeme tolik pozornosti, aby rozdíl mezi srdeční zástavě a infarktů?

skutečnost, že pravděpodobně většina z vás již četl o způsobu kardiopulmonální resuscitace, která je kombinací procedur: dýchání z úst do úst a komprese hrudníku, která může zachránit život. Tato metoda se provádí pouze během infarktu.

Jelikož většina lidí je s těmito dvěma pojmy zaměňována, tak často je pomoc oběť špatná.

Pokud některý z těchto příznaků neztrácí drahocenný čas, protože můžeme hovořit o lidském životě a jen pár minut, aby bylo možné ho zachránit. Potřebné rozhodné, koordinované akce kolem lidí, rychlé doručení do zdravotnického zařízení, studené krvavé rozhodování. Doufejme, že tento článek vyletí více světla, jak se vypořádat s tak obtížnými situacemi!


Baví vás jíst hot dogy?

Baví vás jíst hot dogy?

Horké psy - Velmi oblíbené "jídlo" na světě, zejména ve Spojených státech, kde je v průměru každý jedí asi 50 ročně. Všichni víme, že to je, mírně řečeno, ne jídlo, které se doporučuje jíst . Koneckonců, hot dogy nejenže nemají správné živiny, ale také obsahují mnoho ingrediencí, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví.

(Zajímavosti)

Který chléb je nejužitečnější?

Který chléb je nejužitečnější?

Chléb a obiloviny jsou nedílnou součástí zdravé a vyvážené stravy. Mnoho lidí se rozhodne opustit spotřeby chleba, aby sduhnuty , když odborníci na výživu tvrdí, že je to špatné rozhodnutí. Chléb dodává tělu celulózu a uhlohydráty , což je důležité pro vaše zdraví. Musíte vědět, jaký druh chleba je nejlepší a konzumovat to, nezapomínejte na rovnováhu jídla.

(Zajímavosti)