4 Domácí masky na akné


4 Domácí masky na akné

Zdraví akné náchylné kůže vyžadují zvláštní péči, aby ji vyčistil přebytečného tuku, odumřelých buněk a toxinů, které se hromadí v kůži, což znamená, že lidé, kteří mají akné a akné , je nutné použít speciální prostředky k čištění a dezinfekci pokožky.

V tomto článku vám řekneme, jak snadné je vařit4 fantastické masky z akné doma s naprosto přírodními přísadami. Zapomeňte na chemikálie, které mají dlouhodobě velmi agresivní účinek na citlivou pokožku a objevte obrovské výhody přírodních složek.

Jak fungují?

Je třeba aplikovat přírodní masky k boji proti akné jednou týdně. Pokud máte velmi mastnou pleť, můžete je použít i dvakrát týdně.

  • důkladně umyjte obličej a lehký peeling se solí nebo cukrem, masírujte kůži v kruhu. Zaměřte se na mastné oblasti a snažte se neškrábat místa postižená akné.
  • opláchněte obličej vodou a dobře usušte.
  • Aplikujte masku, vyhýbejte se prostorám kolem očí a nechte 20 minut.
  • Poté omyjte a osušte tvář a okamžitě aplikujte hydratační, bez tuku lotion. Například můžete použít jojobový olej nebo kokosový olej; Navzdory skutečnosti, že tyto pleťové vody mají mastnou texturu, mají mnohem méně ropy než jiné.
  • Pokud máte velmi mastnou pokožku, aplikujte malé množství přírodního aloe vera.

Aloe vera a citron

Aloe vera je velmi dobře známý pro své hydratační a léčebné vlastnosti. Obvykle se prodává ve formě gelu v lékárnách a prodejnách zdravé výživy, ale doporučujeme pěstovat rostliny aloe doma, takže můžete získat produkt v nejpřirozenější formě, prostě uříznout jeho stopku.

Odstraňte kůru z dříku a gel odložte zevnitř. Poté dobře opláchněte želatinovou hmotu, abyste se zbavili všech látek, které mohou dráždit pokožku.

Tato maska ​​také obsahujecitron, který je skvělý pro čištění pokožky a také eliminuje přebytečný tuk.

Jak vařit masku?

  • Smíchejte přírodní gel z aloe vera s citrónovou šťávou. Můžete také použít trochu citrónové kůry, nejlépe přirozené.
  • Shuffle tyto dvě složky dohromady, přidáním citrónové šťávy nebo aloe vera, dokud nezískáte požadovanou konzistenci masky.

Zelená hlína

Clay je nádherný nástroj, který byl po mnoho staletí používán k odstraňování toxinů v těle. Poskytuje nám řadu užitečných minerálů. Můžete ji použít pro zdravý a krásný vzhled, nebo se zbavit bolesti a otoku.

Ve starověku lidé používali chybu přímo, dnes však doporučujeme kupovat jíl v obchodech s přírodními zdroji nebo v lékárnách. Clay dokonale bojuje proti akné, protožepomáhá redukovat otoky a odstraňuje škodlivé látky, které způsobují akné.

Jak vařit masku?

  • Práškový zelený jíl promíchejte teplou vodou. Postupně přidejte vodu, dokud se směs nestane pastou, ale nebude příliš vodnatá.
  • Používejte nádobí ze skla, dřeva nebo keramiky a vyhněte se plastu nebo kovu.

Jogurt a čajový strom

Tato maska ​​je ideální vhodné pro kombinaci a mastnou pokožku s akné kvůli dvěma složkám, které jsou součástí.

Jogurt zvlhčuje pokožku, aniž by to masíroval, což znamená, že nekombinuje pokožku a osvěží ji, když je na ulici horko.

Na druhé straně se v posledních několika desetiletích doporučuje používat olej z čajovníku, aby překonal všechny typy infekcí.

Podíl na této masce: 15 kapek esenciálního oleje z čajovníku na balení přírodního jogurtu (bez cukru, sladidel a barviv).

Pivní kvasnice a vaječná bílá

Tato zajímavá maska ​​kombinuje výhody dvou výrobků, které jsou skvělé pro všechny typy pleti včetně mastných.

Pivní kvasnice pomáhá zbavit toxinů, které se hromadí v kůži. Jsou bohaté na minerály, jako je křemík, který je rozhodující pro udržení mladého a pružného vzhledu kůže.

Na druhou stranu bílkoviny způsobují, že kůže je pružnější a zároveň eliminuje přebytečný tuk.

Jak vařit masku?

  • Smíchejte obě složky dokud nezískáte požadovanou texturu.

V tomto případě nebudeme používat vaječný žloutek, ale je to skvělá součást masky suché pokožky.


Jak čistit pleť nečistot do jednoho měsíce

Jak čistit pleť nečistot do jednoho měsíce

Zdravotnictví očistit pokožku před znečištěním tak, aby vaše pleť vypadat hladké a zářící krásu a zdraví, měli byste udělat kompletní vyčištění vašeho těla, a to jak uvnitř, tak venku V tomto článku vám vysvětlíme, jak lze v jednom měsíci provést hluboké čištění pleti. A to vám pomůže s přirozenou léčbou a správnou péčí.

(Krása)

8 Způsobů, jak snížit vrásky

8 Způsobů, jak snížit vrásky

Rok končí, bez ohledu na to, zda to chceme, nebo ne. V určitém okamžiku stačí přijmout starší věk a jeho znamení jako začátek nové fáze života. vrásky - to je součást přirozených procesů stárnutí těla, ale mohou se také objevit pod vlivem jiných faktorů. prokázáno, že předčasné stárnutí pokožky způsobuje špatné návyky, podvýživu, vystavení slunci atd.

(Krása)