Jak chránit domov před hmyzem bez toxických chemikálií


Jak chránit domov před hmyzem bez toxických chemikálií

Mnoho z nás si vzpomenete, jak v dětství máma nebo babička vyděšené domů z hmyzu pomocí přírodních prostředků.

Samozřejmě, že tam byli příznivci chemických produktů, zatímco jiní dali přednost odpuzovat mouchy a komáry pomocí rostlin nebo jiných přírodních složek, které by mohly být nalezeny v Pánu.

V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak chránit domov před hmyzem a nepoužívat nic toxického.

Univerzální opravné prostředky

Budeme sdílet přírodní techniky, které vyděsit hmyz a zabránit použití chemikálií, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví a vaše rodina. Kromě toho bude domov plný příjemných vůní. Zde jsou nejlepší opravné prostředky:

Také zajímavé: Neuvěřitelné způsoby, jak používat banánové kůry

Pyrethrum nebo chryzantémum

Tato rostlina přeteče mravenci, klisny, roztoči a mšice. To je vidět v zahradách a na poli, takže se zemědělci a rolníci snaží udržet plodiny z těchto škůdců.

Takže pokud vyrostou pyrethrum ve vaší zahradě, pak bude hmyz odtamtud.

latence Parthenium

Tato rostlina chrání před komáři a mouchami. Nejlepším účinkem doporučujeme přidat levandule a citronelu. Tyto rostliny by měly být vysázeny v blízkosti domu, zejména u dveří a oken.

To lze provést uvnitř.

Basil

Čerstvé nebo suché, bazalka pohání komáři a mouchy. Doma doma bude cítit dobře, a kromě toho, bazalka listy jsou žádoucí přísada v mnoha receptů!

Lavender

Tato vonná květina je zuřivý nepřítel pro komáry, mušky, blechy a můry. Pokud nemáte levandule doma, doporučujeme koupit kytici a zavěsit ji vzhůru nohama. Dokonce i když vysuší, bude i nadále vydávat hmyz.

Tyto květiny mohou být také pěstovány na zahradě (ale měli bychom si uvědomit, že jsou slunné).

Citronella

Tato rostlina je dobře známá svou schopností vyděsit komáry a mouchy. Citronella se používá při vaření a má vynikající vůni. Můžete ho vysadit na dobře osvětleném místě slunce nebo jen přinést kytici do vašeho domova.

Tymián

Dokud někde na slunném místě vyrostou tymián, většina hmyzu nejste strašný. A pokud chcete zabránit kousnutí komárem, pak Můžete vyjmout několik větvičky rostliny, třít ruce a třít krku.

Tato metoda by měla nejprve otestovat na malé ploše kůže, aby se ujistil, že nemusíte vidět zarudnutí nebo podráždění.

Rosemary Rosemary - To je další skvělý přírodní lék vidnadyty komáři. K tomu, dát snítku rostliny někde v kuchyni, nebo, pokud vás baví jíst venku, můžete si dát sušené rozmarýn na stůl. Stále můžete mít hrst a kůži.

přirozený způsob, jak se zbavit švábů

Nepochybně tento hmyz na světě není nenávidí nejvíce. Oni vylizayut z rohů, skrývající se v kuchyni, a některé druhy mohou také letět!

Vezmeme-li v úvahu některé studie, které říkají, že švábi jsou schopny přežít i jaderný výbuch, se situace může zdát beznadějná. Ale pro vás máme dobrou zprávu.

Nejlepším řešením problému je kyselina boritá. To není schodek a je to nenákladné.

Tento nástroj také pomáhá bojovat s mravenci. si ji mohou koupit v lékárnách a dokonce i obchody s potravinami. potřebují trochu kyselinu boritou a používat jej pouze v určitých místech, zejména pokud máte děti a domácí zvířata.

Vezměte půl šálku vody (100 ml) a míchá se to 2 lžíce kyseliny borité (20 g). Namočte do tohoto řešení a dát kus chleba v místě, kde vidíte šváby.

Další recept: Smíchejte kyseliny borité s cukrem v poměru 3: 1 a pokropí směs na kuchyni nebo koupelně (v trhlinách, trhliny, za nábytek, atd.).

cukr se stává návnadou pro oběti, a bor má svůj úlovek. Přírodní způsoby, jak zničit

Tento hmyz létat velmi nepříjemné a také šíření nákazy. Milují žít tam, kde je odpad. Kromě důkladné čištění, aby se zabránilo jejich výskytu, tam jsou některé velmi účinné domácí metody.

Doporučené čtení: Nejlepší prostředek komára domácí voňavé rostliny

Mouchy vidhanyatymut měsíček a máty, pokud dáte jim blízko dveří a oken. můžete použít jako čerstvé a sušené větvičky. Jsou nejen odradí hmyz, ale také naplnit svůj domov s příjemnou vůní. Éterické oleje

prostředky pro mouchy, který my teď popisují vyžaduje malou láhev vody a bavlněné látky (které mohou být vhodnou kuchyňskou houbičku nebo kus gázy).

Přidejte láhev 20 kapek každého z esenciálních olejů: levandule

  • eukalyptus máta tsytronely

tkanina máčet v láhvi, kryt a nechte stát přes noc. Potom nechte otevřené láhve v místech, kde mouchy chtějí letět. Můžete ušetřit kapaliny, uzavření láhve, když bylo zjištěno, mouchy. Jablečný ocet

Používá se nejen přes štiplavý pach, ale také proto, že ocet - je přírodní antiseptikum.

  • 're jen polovina šálku jablečného octa (125 ml) a 20 kapek esenciálního oleje z eukalyptu. ◊ Použijte tuto kapalinu na jakýkoli povrch. Například malý tuk desktop, kde si připravit nebo stolek, kde večeři plán.

Herbal Spray je dobrá volba, pokud máte po ruce žádné silice.

Přísady 1 šálek vody (250 ml)

  • 1/2 šálku třecí alkohol (125 ml)
  • 2 polévkové lžíce máty, levandule a tsytronely (20 g)

Příprava varu všech složek po dobu 2 minut nechte vychladnout a pak se přefiltruje

  • Nalijte kapalinu do lahví sprej.
  • Tento nástroj může být použit kdekoliv, aplikovat na jakýkoli povrch, dokonce i na kůži.


Jako přirozený způsob, jak léčit kuří oka na chodidlech

Jako přirozený způsob, jak léčit kuří oka na chodidlech

Přírodních produktů mozoly na paty, chodidla a prsty a mezi prsty, ve skutečnosti velmi bolestivé a zasahují nejen při chůzi na procházky, ale i v každodenním životě. Ve většině případů se kůže objevují kvůli nedostatku péče o nohy. Zatímco nohy jsou velmi důležitou součástí vašeho těla, ale bohužel, často nevěnují dostatečnou pozornost na ně, přesně tak, jak potřebují.

(Lidových opravné)

Jak se vypořádat s bakterií Helicobacter pylori

Jak se vypořádat s bakterií Helicobacter pylori

Přírodní produkty bakterie Helicobacter pylori známou jako příčina většiny případů žaludeční vředy, zánět žaludku a dalších žaludečních infekcí. Podle studií a odhaduje se, že asi dvě třetiny všech světové populace infikována bakterií Helicobacter pylori. Důvodem je to, že se velmi snadno přenáší, i když někdy nezpůsobuje žádné příznaky či problémy.

(Lidových opravné)