Jak mít zdravé tlusté střevo?


Jak mít zdravé tlusté střevo?

Tlustá střeva je nesmírně důležitá součást trávicího systému, i když není zodpovědná za trávení jídla. Je zodpovědný za odstranění strusky, takže zdravé tlustého střevamůže výrazně zlepšit fungování celého těla.

Proces odstraňování strusky je extrémně jednoduchý. Začíná to v tenkém střevě, skrze které látky, které musí být odstraněny z těla, spadají do tlustého střeva, který je zodpovědný za jejich proniknutí do malého tlustého střeva. Látky se tam ošetřují a pak spadají do sigmoidního tlustého střeva a pak se uvolňují přes konečník. Zdravé tlusté střevo může účinně absorbovat živiny a odstraňovat toxiny, aniž by opustilo jejich zbytky ve střevech.

Užitečné tipy pro zdravé tlustého střeva

  • Správně jíst: pro normální fungování tlustého střeva a zdraví obecně, je nutné dodržovat zdravou výživu. Nejlepším produktem na podporu této části trávicího ústrojí ve výborném stavu jsou potraviny bohaté na vlákninu, ovoce, zeleninu, celozrnné a fazole.
  • Vezměte si fyzické cvičení. Pro zdravé trávení je nutná pravidelná fyzická aktivita. Stojí za zmínku, že pokud máte slabý nebo pomalý trávicí systém, toxiny zůstávají v těle po dlouhou dobu, což je škodlivé pro vaše zdraví. Pití dostatek vody. Pití doporučené množství vody, protože je důležité pro odstranění toxinů. Navíc pomáhá zmírňovat výkaly, což usnadňuje jejich stažení.
  • Nicméně u některých lidí časté problémy s zažívacím systémem jsou způsobeny stresem, změnami v rozvrhu spánku nebo prostě skutečností, že se neustále cestují.

Chcete-li pomoci tělu zbavit se škodlivých zbytků, které jsou uvízlé v střevě,je nutné provést čištění hrubé čárky nejméně dvakrát měsíčně. Mějte na paměti, že musíte používat kyslíkové produkty, protože nezpůsobují podráždění tlustého střeva. Pamatujte, že zdravé střevo vám umožní mít lepší život.


Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Máte někdy nad tím, kdy, jak se vaše babička stále cviy dům v čistotě a je schopen se vyrovnat s různými znečištění, aniž by při volbě čištění a mytí, které máme dnes? Odpověď je více než jednoduchá: bylo možné udělat domácí a přírodní čistící prostředky. To však nutně neznamenalo, že jsou méně efektivní, ale spíše opak.

(Užitečné návyky)

7 Přínosů příjmu teplé vody pro půst

7 Přínosů příjmu teplé vody pro půst

Výhody teplé vody na prázdný žaludek jsou opravdu četné. Pití denně je jednoduché a užitečné. Tento zvyk by měl být přidán do každodenního života. Budete se divit, jak něco tak jednoduché může mít tolik výhod a nulových vedlejších účinků. Navíc, pokud jste se již pokoušeli pít teplou vodu s citrónovou šťávou na prázdný žaludek a myslete si, že to nevyhovuje vám, neváhejte jej nahradit sklenicí horké vody.

(Užitečné návyky)