Jak mít zdravé tlusté střevo?


Jak mít zdravé tlusté střevo?

Tlustá střeva je nesmírně důležitá součást trávicího systému, i když není zodpovědná za trávení jídla. Je zodpovědný za odstranění strusky, takže zdravé tlustého střevamůže výrazně zlepšit fungování celého těla.

Proces odstraňování strusky je extrémně jednoduchý. Začíná to v tenkém střevě, skrze které látky, které musí být odstraněny z těla, spadají do tlustého střeva, který je zodpovědný za jejich proniknutí do malého tlustého střeva. Látky se tam ošetřují a pak spadají do sigmoidního tlustého střeva a pak se uvolňují přes konečník. Zdravé tlusté střevo může účinně absorbovat živiny a odstraňovat toxiny, aniž by opustilo jejich zbytky ve střevech.

Užitečné tipy pro zdravé tlustého střeva

  • Správně jíst: pro normální fungování tlustého střeva a zdraví obecně, je nutné dodržovat zdravou výživu. Nejlepším produktem na podporu této části trávicího ústrojí ve výborném stavu jsou potraviny bohaté na vlákninu, ovoce, zeleninu, celozrnné a fazole.
  • Vezměte si fyzické cvičení. Pro zdravé trávení je nutná pravidelná fyzická aktivita. Stojí za zmínku, že pokud máte slabý nebo pomalý trávicí systém, toxiny zůstávají v těle po dlouhou dobu, což je škodlivé pro vaše zdraví. Pití dostatek vody. Pití doporučené množství vody, protože je důležité pro odstranění toxinů. Navíc pomáhá zmírňovat výkaly, což usnadňuje jejich stažení.
  • Nicméně u některých lidí časté problémy s zažívacím systémem jsou způsobeny stresem, změnami v rozvrhu spánku nebo prostě skutečností, že se neustále cestují.

Chcete-li pomoci tělu zbavit se škodlivých zbytků, které jsou uvízlé v střevě,je nutné provést čištění hrubé čárky nejméně dvakrát měsíčně. Mějte na paměti, že musíte používat kyslíkové produkty, protože nezpůsobují podráždění tlustého střeva. Pamatujte, že zdravé střevo vám umožní mít lepší život.


Pozor! 5 chyb, které způsobují nespavost

Pozor! 5 chyb, které způsobují nespavost

Kolikrát za měsíc máte problémy se spánkem? Nespavost neodchází? Nedostatek spánku postihuje běžný každodenní život? Pokud ano, je čas jednat. Hluboký a klidný sen zlepšuje kvalitu života a dává člověku energii, kterou potřebuje během dne. Někdy však můžete prostě dělat chyby, které si neuvědomujeme, ale vzrušují tělo a mozku a jako výsledek, lidé nemohou dobře odpočívat v noci.

(Užitečné návyky)

Produkty, které pomáhají předcházet rakovině prsu

Produkty, které pomáhají předcházet rakovině prsu

Užitečné návyky mamografického screeningu mamografie každý měsíc a každý rok po 40 (nebo dokonce před tímto věkem, je-li někdo ve vaší rodině měl rakovinu prsu) - je nejlepší způsob, jak odhalit rakovinu prsu v počátečním stadiu , což umožňuje vyléčit. Nicméně , Různé studie prokázaly, že některé produkty a rysy životního stylu může pomoci ženám snížit riziko tohoto onemocnění .

(Užitečné návyky)