Jak mít zdravé tlusté střevo?


Jak mít zdravé tlusté střevo?

Tlustá střeva je nesmírně důležitá součást trávicího systému, i když není zodpovědná za trávení jídla. Je zodpovědný za odstranění strusky, takže zdravé tlustého střevamůže výrazně zlepšit fungování celého těla.

Proces odstraňování strusky je extrémně jednoduchý. Začíná to v tenkém střevě, skrze které látky, které musí být odstraněny z těla, spadají do tlustého střeva, který je zodpovědný za jejich proniknutí do malého tlustého střeva. Látky se tam ošetřují a pak spadají do sigmoidního tlustého střeva a pak se uvolňují přes konečník. Zdravé tlusté střevo může účinně absorbovat živiny a odstraňovat toxiny, aniž by opustilo jejich zbytky ve střevech.

Užitečné tipy pro zdravé tlustého střeva

  • Správně jíst: pro normální fungování tlustého střeva a zdraví obecně, je nutné dodržovat zdravou výživu. Nejlepším produktem na podporu této části trávicího ústrojí ve výborném stavu jsou potraviny bohaté na vlákninu, ovoce, zeleninu, celozrnné a fazole.
  • Vezměte si fyzické cvičení. Pro zdravé trávení je nutná pravidelná fyzická aktivita. Stojí za zmínku, že pokud máte slabý nebo pomalý trávicí systém, toxiny zůstávají v těle po dlouhou dobu, což je škodlivé pro vaše zdraví. Pití dostatek vody. Pití doporučené množství vody, protože je důležité pro odstranění toxinů. Navíc pomáhá zmírňovat výkaly, což usnadňuje jejich stažení.
  • Nicméně u některých lidí časté problémy s zažívacím systémem jsou způsobeny stresem, změnami v rozvrhu spánku nebo prostě skutečností, že se neustále cestují.

Chcete-li pomoci tělu zbavit se škodlivých zbytků, které jsou uvízlé v střevě,je nutné provést čištění hrubé čárky nejméně dvakrát měsíčně. Mějte na paměti, že musíte používat kyslíkové produkty, protože nezpůsobují podráždění tlustého střeva. Pamatujte, že zdravé střevo vám umožní mít lepší život.


V obtížných situacích budou užitečné emoční inteligence

V obtížných situacích budou užitečné emoční inteligence

Užitečné návyky Tato sada schopností - nejlepší strategie pro ty, kteří chtějí zvýšit svůj život na novou úroveň. Všichni jsme někdy projít době osobního obtížnosti, a právě v takových situacích, výrazně pomáhá povědomí a chápání světa zkušeností a pocitů. Není žádným tajemstvím, že emoce mohou být naší největší silou nebo největší slabostí.

(Užitečné návyky)

Použijte své ruce k měření částí jídla

Použijte své ruce k měření částí jídla

Dodržování stravy, zvažte množství jídla, které jíte během dne. Zatímco většina lidí je již zvyklá na rozdělování jídla na porce, stále existují ti, kteří to těžko dělají. A i když odborníci na výživu doporučují jíst malé porce více než jednou denně, mnozí pokračují v chudých volbách ve stravě. Naštěstí už nemusíte investovat peníze do nákupních měřítek ani studovat přísné metody výpočtu denního příjmu potravy.

(Užitečné návyky)