Jak zacházet s ječmenem ve vašich očích doma?


Jak zacházet s ječmenem ve vašich očích doma?

Především je třeba, abyste věděli, že ječmen na oku je zánět jedné z žláz víček. Není to velmi vážná nemoc, ale může to být docela bolestivé a otravné. Zpravidla se vyskytuje kvůli bakteriální infekci.

V tomto článku se můžete dozvědět o přirozených způsobech léčby ječmene doma.

Externí ječmen - Toto je zánět, který má červenou barvu. A také je jemný na dotek, který se obvykle nachází na okraji víčka. Může také kdykoli nečekaně zmizet.

Vnitřní ječmen se obvykle nalézá dále od okraje víčka a jeho ošetření může trvat déle než vnější ječmen.

Jak zacházet s ječmenem na oko

1. Nedoporučuje se stlačit, třít nebo zkusit stlačit ječmen nebo jiný typ zánětu očních víček. Lepší nechte to jít sám.

2. Léčba ječmene vyžaduje přijetí preventivních hygienických opatření k udržení čistoty a zabránění infekci.

3. Teplé komprese mohou být užitečné pro čištění žlázy před infekcí.

4. Použití antibiotických očních kapek se doporučuje, jestliže ječmen vznikl v důsledku konjunktivitidy nebo přímé kontaminace.

5. použití očního make-up se nedoporučuje, protože to může zhoršit stav.

6. Čaj z heřmánku se uklidní, může pomoci snížit otok a bolest, stejně jako extrahovat tekutinu z ječmene. Jednoduše umístit pytel heřmánkový čaj v horké vodě po dobu několika sekund, vyjměte sáček a vyčkejte několik sekund a pak se zbavit přebytečné tekutiny sáčku a umístit přímo na postiženou oblast. Odstraňte ji z očí, když se ochladí zcela, opakujte tento proces tolikrát, kolikrát je to nutné.

Granny tradiční recepty

1. zelená cibule. Ořízněte délku žárovky, začínající někde od začátku stonku a aplikujte šťávu přímo na postiženou část.

2. Kuřecí vejce, která právě byla vzata (ještě teplé), může být umístěna přímo na ječmenu po dobu pěti minut.

3. Crunch několik listů máty a použít je přímo na ječmen. Nechte ho pět minut a poté ho opláchněte teplou vodou.

4. Vytvořte čaj z měsíčku. Vezměte polévkovou lžíci sušených mořských ostružin a nalijte je 1 litr vody. Zpracujte kapalinu a pak namočte do této kapaliny gázu a poté ji použijte na postižené oko, dokud se gáza nezchladí.

Prevence ječmene

Když svědění na oko, obvykle to otřete, zvláště když je již červené nebo zánětlivé. Děti mají také zvyk otírat oči, když jsou unavené, a to je jeden z důvodů vzniku ječmene ve většině případů.

Musíte se zbavit touhy dotknout se očí rukama, abyste se vyhnuli vzniku kontaminace nebo infekce. Abyste tomu zabránili, je důležité udržovat správnou hygienu po celou dobu. Takže držte ruce čisté. Po návratu domů nebo po jakékoli práci je nutné umýt ruce čistou vodou a mýdlem, abyste odstranili bakterie, které se nahromadily po celý den.

Další způsob, jak se vyhnout výskytu ječmene. Je nutné použít dostatečné množství vitaminu A, které pomáhá zvýšit imunitu imunitního systému.Ale během vaření je vitamin A často ztracen. Dávejte pozor, aby při přípravě potravin, které ji obsahují, jako je tento: vejce, červené maso, mrkev, rajčata, dýně, špenát, salát, atd., Které mohou být užitečné při prevenci ječmene.

Doufáme, že vám tento článek o tom, jak zacházet s ječmenem ve vašich očích doma!


4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

Věděli jste, že existují produkty, které jsou škodlivé pro srdce? Zdraví srdce je klíčem k zdravému životnímu stylu. Všichni víme, že jde o tělo, ale záleží nám na tom, jak to mělo být? Faktem je, že často neděláme. Bezpochyby existuje silné spojení mezi štěstí a zdravím. Existují případy, kdy děláme chyby v našich návycích nebo výživě.

(Zajímavosti)

Výrobky a léky, které nemohou být použity společně

Výrobky a léky, které nemohou být použity společně

Zajímavá fakta Mnoho lidí si neuvědomuje, že existuje celá řada potraviny a léky, které nemohou být použity společně. důvody v každém případě jsou různé, ale podstata je stejná: některé kombinace mohou být zdraví škodlivé. Kromě toho existují určitá pravidla týkající se léků, mimo dávkách. Tato pravidla se vztahují i ​​na dietu, když brát drogy.

(Zajímavosti)