Jak léčit křečové žíly pomocí infuze


Jak léčit křečové žíly pomocí infuze

Křečové žíly nejen vypadají nezajímavě, je to znamení, že musíte přijmout opatření ke zlepšení krevního oběhu.

Tento článek vám řekne o několik výtažků z bylin, které jsou opravdu užitečné pro prevenci a léčbu křečových žil, jakož i dát pár tipů, jak vyléčit přirozeně, plně a efektivně.

O křečových žilách

Křečové žíly - Jsou to dilatované cévy, které se mohou objevit na kterékoli části těla. Nejčastěji se vyskytují na nohou a tváři (kuperoz). V některých případech jsou vytvořeny uvnitř a zůstávají neviditelné, ale mohou způsobit bolest.

Hemoroidy jsou formou křečových žil. Můžeme s ním jednat s těmito užitečnými návrhy.

Gamamelis

Tato léčivá rostlina se zajímavým názvem je jedním z nejslavnějších prostředků pro léčení a léčbu křečových žil.

Navíc díky viskózním účinkům má také výhody, které mohou zmírnit hemoroidy a průjem. Jakýkoli druh modřin může být ošetřen touto rostlinou lokálně i perorálně.

Připravte infuzi hamamelis, vařte suchou trávu po dobu tří minut, vyjměte z ohně a nechte stát dalších 3 minut.

Konský kaštan

Účinnost této rostliny pro krevní oběh je dobře známá po celém světě, takže se přidává k mnoha přírodním léčbám, které zabraňují křečové žíly. Jeho sloučeniny mají vlastnosti, které zlepšují funkci krevních cév a snižují jejich velikost.

Používá se také k léčbě přetížených jaterních a unavených nohou.

Chcete-li připravit infuzi kaštanu koně, vařte sušenou rostlinu po dobu tří minut (pomocí kůry a ořechů) a nechte dalších tři minuty.

Cypress

Cypress je velmi účinný proti křečím žilám, používá se v medicíně po celá staletí. Jeho ořechy mají silné viskózní vlastnosti, díky čemuž je skvělý nástroj pro potíže s cévami.

Také podporuje pot a pomáhá eliminovat přebytečnou tekutinu z těla.

Infúze je obvykle vyrobena z kužely nebo jemných výhonků a listů.

Lískové ořechy

Lískové ořechy jsou známé pro své chutné ořechy. Nicméně, jeho listy jsou bohaté na třísloviny a flavonoidy - dvě opravdu užitečné sloučeniny pro léčbu a prevenci křečových žil.

Tato infuze se důrazně doporučuje pro prevenci retence tekutin, snížení hladiny cholesterolu, zlepšení anémie a boje proti osteoporóze. Navíc snižuje stres a zlepšuje funkci střeva.

Vinné hrozny

Červené vinice jsou známé svým chutným ovocem s mnoha vlastnostmi, zatímco jejich listy tónují žíly a uzdravují unavené nohy. Lotion, který je bohatý na vitamíny a taniny, zvyšuje odolnost kapilár a bojuje s venózní nedostatečností.

Chcete-li vařit infuzi, vaříme suché listy po dobu 10 minut a pak nechte stát 5 minut.

Další tipy

Léčba infuzí bude mnohem účinnější, pokud bude doprovázena tak dobrými návyky:

  • Vyhněte se teplé vodě během sprchy. Místo toho použijte teplou nebo studenou vodu, zejména v oblastech postižených křečovými žilkami.
  • V některých případech může upevnění nepříznivě ovlivnit žíly, protože způsobuje přetížení v pánevní oblasti a zhoršuje krevní oběh. Stojí za to přizpůsobit práci střeva.
  • Tyto bylinky lze také použít lokálně jako esenciální oleje smíchané s rostlinným olejem(například může být mandle, kokosový ořech, sezamový olej).
  • Je důležité vyhnout se sedavému životnímu stylu. Doporučujeme trénink nebo pěšky nejméně jeden kilometr každý den.
  • Vyhněte se nadměrnému vystavení slunečnímu světlu.
  • Položte nohy na polštář, když půjdete spát.
  • Nezapomeňte pít 1 ½ - 2 litry vody denně, kromě potravin a infuzí.
  • Nadměrná hmotnost je dalším faktorem, který může zhoršit křečové žíly. Je třeba jíst vyvážené a postupně snižovat dávkytak, aby se žaludek přizpůsobil a nepotřebuje tak velké množství jídla, abyste se cítili dobře.


6 Domácí prostředky pro kašel

6 Domácí prostředky pro kašel

Když studené dny začínají, je nežádoucí kašel. Nejčastějšími příčinami jsou chřipka a nachlazení. Tyto ošklivé viry způsobují podráždění horních cest dýchacích a vytvářejí hlen, který by měl nějak uniknout z těla. Samozřejmě, že kašel je zásuvka. Tady chceme nabídnout vám nějaké domácí prostředky proti kašli.

(Lidových opravné)

Náprava na ocot a zelené rajčata k léčbě křečových žil

Náprava na ocot a zelené rajčata k léčbě křečových žil

Křečové žíly - Jedná se o zvětšené žíly. Vznikají kvůli poruchám krevního oběhu, protože se krev nevrací normálně do vašeho srdce, proto je nutné léčit křečové žíly. To je jeden z nejběžnějších estetických problémů u žen. Typicky se v dospělosti objevují varixy kvůli genetice a hormonům. V zdravém těle srdeční chlopně neustále tlačí průtok krve.

(Lidových opravné)