Jak snadno čistit žlaby bez chemikálií


Jak snadno čistit žlaby bez chemikálií

V každodenním životě - ne bez problémů. Bez ohledu na to by bylo žádoucí a čas od času se objeví malé přestávky. Jeden z nejvíce otravných domácích problémů, které se mohou objevit ve vašem domě, je ucpání vypouštěcího potrubí ve vaší koupelně nebo v kuchyni. Ve skutečnosti je to poměrně rozšířený jev a vyžaduje si další úsilí, čištění a odstraňování pachů.

V současné době je na trhu k dispozici mnoho různých dostupných produktů, které pomáhají vyřešit problém: rychle a efektivně vyčistit kanalizaci.

Ale pokud máte obavy o otázkách životního prostředí, tyto produkty se nedoporučuje, protože obsahují chemikálie, toxické látky, které mohou mít vliv nejen na životní prostředí, jak se dostat do odpadních vod, ale také na lidské zdraví, používání těchto nástrojů .

Takže, pokud si přiznat, že chemické látky - není tou nejlepší volbou použít pro čištění odpadních vod, snaží se zapomenout na ně a zkusit použít přírodní prostředky, aby bylo stejně účinné, ale naprosto zdravé a bezpečné.

Téměř každý má někdy stáli před problémem zanášení kanalizačních trubek, kde otevřený kohoutek v kuchyni nebo v koupelně, voda pomalu najít svou cestu do hlavního kanalizačního potrubí.

Jen málo lidí věnuje pozornost takovým skutečnostem, až do okamžiku, kdy se lopatka, vytvořená v potrubí, zcela zablokuje tok tekoucí vody.

V našem dnešním článku se budeme s vámi podělit o několik tipů a receptů na přírodní prostředky, které mohou být použity, odstranit blokádu a čištění kanalizace u vás doma kdykoliv, kdykoli budete potřebovat.

Bílý vínový ocot, soda a sůl pro čištění odpadních vod

Pravidelné čištění odtokových trubek může v budoucnu zabránit zanášení a poškození.

vynikající přirozený způsob, jak udržet v čistotě, a vyrovnat se s nepříjemným zápachem, obsahujících směs jednoho šálku jedlé sody se sklenkou soli a sklenici bílého vinného octa.

Jak mám použít takový nástroj?

Za prvé, ujistěte se, že v jímce není voda, je-li stále ještě tam, pak ji vyberte a potom přidejte do skleněné nádoby následující přísady:

 • 1 šálek jedlé sody 1 šálek
  • soli 1 šálku bílého vinného octa, s výhodou předehřátý

  Nepoužívat jímky po dobu 10 minut, poté opláchněte teplou vodou.

  Tento nástroj - ideální pro odstranění mastnoty a nečistoty, které se hromadí v odpadních vodách.

  sůl, ocet, borax pro odtok

  Jedná se o jednoduchý nástroj, který zajišťuje čisté žlaby, beze stopy mastnoty a zbytků potravy, které mohou způsobit ucpání.

  Jak použít tento nástroj?

  Mix 1/4 šálku Sůl 1/2 šálku bílého octa a 1/4 šálku borax. Potom se směs nalije do zkumavky a nalijeme spoustu vroucí vody. Pokud chcete zvýšit účinek, můžete vařit hrnec vody se solí a zalijeme ji po všech složkách namísto vroucí vody.

  čisté závazky váznoucí pomocí jedlou sodu, sůl a citronovou šťávu

  Tento přírodní prostředek se skládá z obyčejného jedlá soda, sůl a citronovou šťávou. Snadno odstraňuje pachy a zabraňuje zanesené do kanalizace.

  Jak použít tento nástroj?

  smíchají stejné díly jedlé sody a soli. Směs vyplnit do ucpané potrubí a přidat tolik citrónovou šťávu. Na konci, stejně jako v předchozím provedení, zalijeme vařící vodou. Tím se vytvoří alkalické suspenze, která rozpouští ucpání. Opakujte několikrát. soda řešení nejen jasná, ale také obnovit trubku a zbavit zápachu.

  sůl pro odpadní vody

  Nejjednodušší způsob, jak vyčistit ucpané potrubí a zbavit - je použití kuchyňské soli v kombinaci s horkou vodou.

  Jak použít tento nástroj?

  Zahřejte hrnek vody a přidejte tři polévkové lžíce soli. Tato směs se nalije do kanalizační trubky a nechá stát přes noc bez promytí vodou.

  Jak můžete zabránit ucpání drenážního odtoku?

  • Nejlepší způsob, jak udržet kanalizace čistý a vyhnout se tvorbě ucpaný - vstupuje do potrubí, aby se zabránilo zbytky potravy, vlasy a další látky, které běžně používají v koupelně a kuchyni. Použijte speciální kovové nebo plastové pletivo, které bude obsahovat zbytky potravin a jiných látek, které mohou způsobit ucpání.
  • nelijte zbytky rostlinného oleje a dalších tuků v dřezu, nedělají tuto chybu. I když jsou obvykle v kapalné formě při mytí nádobí, se ztuhnout a poté blokovány kanalizace. To je nejlepší nalít tyto zbytky ve staré bance a hodit ji do koše.
  • V každém případě je nutné sledovat stav potrubí, kanalizace pravidelně čistit pomocí jedné z výše uvedených prostředků, aby se zabránilo ucpání a zápach.

  Nyní víte, jak na pročištění kanalizačních trubek. Tato skutečnost samozřejmě pracné, ale jednoduché. Ačkoli existují situace, kdy není možné zvládnout. V takových případech, neváhejte a zavolejte profesionály pro správné kanalizace.


  Tipy pro ty, kteří chtějí přestat kouřit

  Tipy pro ty, kteří chtějí přestat kouřit

  Zajímavá fakta Podle Světové zdravotnické organizace, každý rok 6 milionů lidí umírá na nemoci spojené s kouřením, včetně asi 600 000 Tato pasivních kuřáků. Kouření je jednou z nejběžnějších a škodlivých závislostí, které existují pouze. Cigarety mohou obsahovat až 4000 toxických prvků, jejich produkty spalování, které je smrtelné pro zdraví těla a mnoho jeho důležitých funkcí.

  (Zajímavosti)

  12 Vlastnosti citrony, které neznají ještě

  12 Vlastnosti citrony, které neznají ještě

  Zajímavá fakta Citrony získala velkou oblibu z důvodu vysokého obsahu vitaminu C, vápníku, železa, vitamínů skupiny B, hořčíku, draslíku a vlákniny. Toto ovoce se začalo používat před léty k lékařským účelům, ale vědci nepřestávají studovat četné užitečné vlastnosti citronu. V tomto článku vám řeknu asi 12 vlastností citronů, které jste zatím nevěděli.

  (Zajímavosti)