Co způsobuje sny o pádu?


Co způsobuje sny o pádu?

Mnoho lidí vidí sny, ve kterých spadají, a to je poměrně častý výskyt. Přinejmenším 95% lidí alespoň jednou v životě prožilo pokles spánku. Takové sny vytvářejí nečekané úzkosti, které nás mohou napadnout a dokonce se probudit. Co způsobuje tyto typy snů?

Možné vysvětlení snu, do kterého spadnete

Takže co se děje? Zaspíte a začnete vidět sny, když najednou propadnete do propasti, zem zmizí pod nohama nebo spadnete z okraje skály. Takové pocity, které se objevují ve snu, vás vyděsují.

Tvé srdce začne uklidňovat a okamžitě se probudíš s úzkostí, jasně si uvědomuješ, že jsi právě spadl. Můžete dokonce snít, že jste nějak spadli z postele a mimochodem v některých případech se lidé skutečně probudí na podlaze. Co způsobuje tento jev?

1. Pád během spánku nastává během prvních fází snů.

Pokud jste se probudili a vzpomněli jste si na sen, který jste spadli, pak je jasné, že k tomu dojde během několika minut od okamžiku, kdy usnul. Ve spánkové laboratoři v Madridu ve Španělsku nemocnice, vědci studovali tento jev a dospěla k závěru, že se jedná o důsledek mírného nerovnováhy mezi vestibulární systém, který je v uších a kinestetický systému vašeho těla.

Tělo není zvyklé na vodorovnou polohu a zvedne vás s pocity, že padáte. A jak jsme již poznamenali, mnozí lidé momentálně spadnou z postele.

2. Důležitým faktorem při vzniku takových snů je také stres.

Nyní se snažte vzpomenout na váš emocionální stav, když jste viděli podobné sny. Protože sny padají, lidé často vidí poté, co zažívají nepříjemné životní situace - stres.

To lze vysvětlit vysokou úrovní aktivity mozku. Kortizol urychluje základní funkce, mozek je v maximální aktivitě. Když půjdete spát, samozřejmě vaše tělo uvolní, ale mysl zůstává aktivní a mnohem aktivnější než obvykle.

A pak je nová nerovnováha: hyperaktivní mozku v uvolněném těle. To vede k pocitu pádu, který vidíte ve svém snu. A po několika minutách jste vzhůru, vyděšený a znepokojený.

3. Ospalá paralýza nebo ospalá stupor

Již jsme o tomto jevu mluvili v dalším článku o poruchách spánku. spánková obrna se děje v takových případech, kdy si uvědomíte, že sen vidíte, není realita a pokusit se něco udělat, ale nemůže probudit.

Cítění velmi jasné a co nejvíce intenzivní, někdy dokonce strašné, protože všechno se zdá skutečné. A když máte pocit, že spadáte ve snu, způsobuje nepříjemný pocit, který vás zvedne, než padnete na zem.

spánková obrna často vyskytuje v REM fázi spánku, tj přechod od bdění ke spánku, kdy se mozek postupně začne otáčet na tělo stává uvolněnější a bavlna a člověk začne „propadnout“ do režimu spánku.

Během této doby spánková paralýza a může být nejjasnější. Cítíš se docela jasně padající a s hrůzou víš, že nemáš žádnou příležitost to nějak zabránit. Stav, který člověk zažívá v tomto okamžiku, je prostě hrozný. Porucha spánku obvykle trvá několik sekund. Nicméně je to spíše nepříjemné, ale podle současného výzkumu je to neškodné.

A nakonec je třeba poznamenat, že hlavní příčinou tohoto jevu je stres. Váš mozek je extrémně vzrušený, což vede k nerovnováze mezi tělem a myslí během počátečních fází spánku. Mozek reaguje na takovou nerovnováhu a vysílá strach ke sněm.

K dispozici je také teorie, že sny, ve kterých padáme je zdědil instinkt našich dávných předků, kdy lidé museli spát na větvích stromů nebo zvyšování, takže se nedostal divokou zvěř, že tento pocit jim pomohli vyhnout se pádu. Zajímavé, ne? V této teorii však neexistují žádné důkazy.

Pokud máte nepříjemné sny spadající do propasti, vyzkoušejte následující tipy:

Proveďte uklidňující cvičení. Také meditace nebo modlitba pomáhá správně se přizpůsobit a připravit se na spánek.

Nikdy jděte do postele, pokud jste naštvaný nebo naštvaný. Budete pořád házet a celou noc vejít do snu. Pít uklidňující bylinkovou infuzi. Zkuste zapomenout na stres nebo stresové situace, uvolněte se a pak se snažte usnout. To není opravdu obtížné. Zkuste to


10 Opravných prostředků k obnovení lesku lesk

10 Opravných prostředků k obnovení lesku lesk

Po každodenním používání lesk bot je rychle ztracena. V tomto článku se budeme zabývat 10 rychlými a snadnými způsoby, jak změnit bezvadný vzhled vašich bot. 1. Olivový olej vrátit lesk boty Všichni známe olivový olej kvůli jeho léčivé a kulinářské účely. Nicméně, díky svým vlastnostem, je také skvělý nástroj pro čištění kožených bot a dalších materiálů.

(Zajímavosti)

Příznaky onemocnění ledvin

Příznaky onemocnění ledvin

Věděli jste, že většina lidí má problémy s ledviny, ale ani o tom nehádat? Důvodem je, že první příznaky jsou téměř neviditelné. Může trvat několik let od nástupu příznaků až do nástupu onemocnění ledvin. V tomto článku vás seznámíme s příznaky onemocnění ledvin. Znalost je síla: jaké příznaky naznačují, že máte problémy s ledvinami?

(Zajímavosti)