Jaké jsou hlavní příčiny bolesti břicha


Jaké jsou hlavní příčiny bolesti břicha

Zajímavosti v určitém okamžiku svého života, budete pravděpodobně pocit nepohodlí, jako je bolest břicha. Ale co způsobuje tuto bolest? Nervy, nebo možná špatné trávení? Existuje mnoho faktorů, které mohou přispět k bolesti žaludku. A v této části se pokusíme vysvětlit příčiny bolestí břicha, stejně jako vám poskytne tipy na některé jednoduché prostředky, jak se ho zbavit.

Příčiny bolesti břicha

Bolest a břišní potíže se vyskytují častěji, než si myslíte. Ve skutečnosti, vědci zjistili, že nejméně 30% lidí, kteří trpí tímto typem bolesti, i když tato podmínka není technicky definována jako nemoc, přesto se zde hovořit o drobné nerovnosti v trávicím systému. Intenzita bolesti, kterou pocítíte, může pomoci určit závažnost poruchy trávicího systému. Mějte však na paměti, že pokud máte často tyto bolesti a objeví se některé další příznaky, které uvedeme níže, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře. Podívejme se stále podrobněji.

Jaké jsou faktory spojené s bolestí břicha?

1. Nervy

Někdy se úzkost nebo stres může hromadit ve vašem druhém mozku, který se nachází v žaludku. Nervová zakončení jsou téměř vždy soustředěna v této části těla a mohou mít negativní vliv na trávicí systém, což může dojít k pálení žáhy nebo dokonce mají průjem.Takže nebojte se, jestli se s tímto typem problému setkáte jen z času na čas, neboť je to pravděpodobně jen výsledek stresu. Takže teď, když víte, jeden zdroj, odkud se může objevit bolest břicha, měli byste se pokusit zvládnout dobře úroveň úzkosti a vzrušení, aby se zabránilo ještě větší nepohodlí.

2. Plyny

Jsou také velmi běžné v těle. Špatné trávení nebo některé potraviny mohou způsobit podráždění žaludku a tvorbu plynu. Tyto plyny se obvykle soustřeďují do žaludku, lehce pod žebry. Mohou způsobit pocit akutní bolesti, zvláště když se snažíte hluboce dýchat. 3. pálení žáhy

Žaludeční regurgitace a pálení žáhy jsou i další velmi časté onemocnění, které začínají s bolestí břicha, zejména v horní části břicha. Kyseliny se přirozeně pohybují nahoru, což znamená, že tento typ bolesti bude koncentrován v jícnu umístěném v horní části trávicího systému.

4. Syndrom dráždivého střeva

Zánět střeva má tendenci způsobovat tento typ nepohodlí. Tato porucha je klasifikována jako organické dyspepsie, která se objeví pouze tehdy, pokud je váš trávicí systém postiženy touto chorobou. Máte-li průjem nebo zácpa dojít ke zvracení, zvracení a silné bolesti pravidelně, neměli byste odložit poradit se s lékařem, protože se jedná o velmi závažné onemocnění. 5.

Některé léky, pokud užíváte léky obsahující železo, nebo pokud jste v nedávné době užívali, jako je ibuprofen, budete pravděpodobně pociťovat bolest v žaludku. Tyto léky způsobují pocit mírného pálení v žaludku, který může trvat několik hodin. To není něco vážného, ​​ale to může být docela nepříjemné.

6. Příliš rychlé jídlo

Nezapomeňte správně trávit potravu, byste měli vždy snažit jíst pomalu, takže žvýkat jídlo dobře a promícháme s co největším počtem slin. Jak víte, jídlo je už tráveno v ústech a je to prostřednictvím slin. Jíte-li příliš rychle, účinek slin je nedostatečná výživa, a ze všeho nejvíc, na konci, budete cítit bolest v žaludku.

7. Vředy

Máte bolest žaludku, když budete jíst určité potraviny? Zvláště když jsou tyto pokrmy kořeněné a kořeněné? Často máte zvracení? A potom vidíš krev v zvracených masách? Jsme si vědomi, že to není příliš příjemné číst, tím více má takovou zkušenost, ale pokud jste odpověděli ano na tyto otázky, měli byste nyní navštívit svého lékaře, protože může mít žaludeční vředy.

Léky břišní bolesti

  • anýz a mátový čaj po jídle: tyto nápoje jsou vynikající nástroje pro vaše trávení, a oni rozslablyat břišní svaly a zmírnit bolest v břiše. Tyto druhy čaje mohou být opilé až na tři šálky denně.
  • Zázvorový kořenový čaj: tento nápoj uklidní váš žaludek a současně zlepšuje trávení. Neváhejte pít šálek tohoto čaje po večeři. Budete si jisti pozitivní výsledky. Šalvěj a heřmánek
  • : pravděpodobně jste slyšeli o prospěšných vlastností těchto dvou bylin a jejich přínosů pro žaludku a střev. Vedle sedativních léčebných prostředků zmírňují bolest a bojují proti zánětu. Můžete pít takové bylinné čaje v množství až jednoho litru denně a bezpochyby vám pomohou zbavit se žaludečních problémů.
  • teplá koupel a masáž břicha: Neexistuje lepší odpočinek pro nervová zakončení v žaludku a zmírňuje než teplé lázni. A po koupeli to nejlepší, co můžete udělat, je masírovat oblast žaludku pomocí malého levandulového nebo mandlového oleje. Masírujte břicho s kruhovým pohybem a poté aplikujte teplou látku. Určitě se po tom budete cítit lépe.
  • Nezapomeňte vždy dobře žvýkat, ale nejíte ve spěchu. Doporučujeme také, abyste se vyhnuli příliš velkému objemu jídel a jídel. V ideálním případě byste měli mít asi pět malých jídel denně, přičemž největší důraz je kladen na snídani a oběd. Nejjednodušší jídlo během dne by mělo být večeře. Také vám doporučujeme, abyste nezapomněli na pití velkého množství tekutiny.


Potraviny, které mohou způsobit nadýmání

Potraviny, které mohou způsobit nadýmání

Zajímavých faktů Pocit nadýmání po vydatném jídle je zcela přirozené a velmi málo lidí jí dává velkou důležitost. Nicméně, to může způsobit problémy i pokud jde o oblečení, protože z nafouknutého břicha, nemůžete dostat do své oblíbené oblečení. Navíc pocit nepohodlí může zhoršit vaši náladu a dokonce vás obtěžovat.

(Zajímavosti)

Jak zjistit, zda dostatek spánku jste

Jak zjistit, zda dostatek spánku jste

Možná jste často dočíst, že každý člověk je jedinečný a my všichni máme své vlastní zvyky, životní styl a stravu, stejně jako celou řadu funkcí, které nám dělají všechny různé. A vy jste s největší pravděpodobností slyšeli nebo četli o tom, že každý člověk potřebuje své vlastní spánek, aby mohl zcela odpočívat a získat energii.

(Zajímavosti)