Jak geny ovlivňují vzhled člověka


Jak geny ovlivňují vzhled člověka

Zajímavá fakta ten pocit, když se dozvěděli, že brzy se stanou rodiči, nelze srovnávat s ničím, protože zázrak nového života, je neuvěřitelné!Budoucí matka nepokryje okamžitě obrovský počet otázek a zkušeností, zda se dítě narodí zdravě a zda bude mít vše, co potřebuje pro šťastný život.

Většina těhotných žen přemýšlí o vzhledu budoucího dítěte. Žena s nadějí může několik hodin snívat fantazii, jakou barvu očí a vlasů bude mít její dítě, jaké bude jeho tvář, pera a nohy.

Naštěstí dnes věda přišla tak daleko, že lidský vzhled může být stanoven s vysokou přesností v předstihu s pomocí mnoha genetických pokroků a kvalifikovaných odborníků v této oblasti. Vědci dosáhli takových úspěchů v genetice, že téměř nezbylo místo pro lidskou představivost. Výzkum je však stále v plném proudu, protože věda není na místě.

Vzhled osoba může snadno identifikovat i během svého pobytu v děloze kvůli dva typy genů, které jsou v každém z nás, a to:

dominantní geny, tyto geny obsažené v lidské DNA. Ze svého jména lze snadno odhadnout, že jsou silnější než jiné geny. To jsou dominantní geny, které jsou klíčem k určení toho, jaký vzhled vaše budoucí dítě bude mít.

Recesivní geny

Recesivní geny jsou výrazně slabší než dominantní. Nicméně to neznamená, že nehrají žádnou roli při formování vzhledu osoby. Tyto druhy genů jsou zvláštní, protože mohou být přenášeny generacemi. To znamená, že pokud vaše děti nejsou jako ty, vnoučata se mohou na vás podívat.

Dnes vám pomůžeme vytvořit portrét vašich budoucích dětí pomocí základních genetických faktorů.

Faktor č. 1: Barva očí

Barva lidského oka závisí na pigmentu melaninu obsaženém v některých genech.

Jako dítě se koncentrace této látky často mění. To se vysvětluje tím, že se některé děti narodí s jasně modrými očima av dospívání a dospělosti mohou mít tmavě hnědé nebo hnědé oči.

Tmavě zbarvené oko odpovídá dominantnímu genu. Zde je to, jak to funguje v reálném životě:

  • Pokud oba rodiče mají tmavou barvu očí, pravděpodobnost, že jejich děti budou mít také tmavé oči, je 75%. Odchod od rodičů s tmavými očima může mít zelené oči - šance jsou až o 18%. Je velmi nepravděpodobné, že se rodiče budou narodit děti s modrými očima. Pravděpodobnost je pouze 6%.
  • Při kombinování zelených a hnědých očí pravděpodobnost porodu dítěte s tmavou barvou očí se sníží na 50%. Šance jsou dobré, že rodiče zelené a hnědé oči dítě narozené se zelenýma očima, tvoří asi 37%, s modrýma očima - 12%.
  • Jestliže jeden z páru má modré oči a druhá - hnědá, šance, že děti zdědí barvu očí osoby s rodiči je 50%, což znamená, že také mají buď hnědé nebo modré oči.
  • Pokud se vy a váš partnerzelené oči, pak je šance, že vaše děti budou mít také barvu očí, je 75%. Takové páry se také mohou narodit modrooké děti. Šance na to - 25%.
  • Pokud mateřský podnik má modré oči a druhý - zelená, děti zdědit jedna z barev na výše uvedené pravděpodobnosti.
  • Jsou-li oba partneřioči modré, téměř lze s naprostou jistotou říci, že děti budou mít modré oči. Existuje pouze 1% šance, že potomci takového páru budou mít zelené oči.

Faktor číslo 2: Barva vlasů

s barvou vlasů situace je téměř stejná jako barva očí - hlavní roli hraje dominantní geny. Pokud jeden z rodičů vlasy hnědé nebo černé děti mají větší pravděpodobnost, že zdědí tento odstín, je to genetika. Nicméně

, předchozí generace, pokud některý z vašich předků měl blond nebo zrzavé vlasy, vaše děti mohou zdědit tuto barvu. Pravděpodobnost toho vzroste ještě více, pokud váš partner má také světlé rudy nebo blond vlasy.

Faktor číslo 3: Forma rty a ústa

plné rty novorozeně je také výsledkem dominantních genů, zatímco pro tenké rty setkat recesivní geny. Proto má dítě lepší šanci zdědit rty toho rodiče, které jsou úplnější. Můžete mít tenké rty, pouze pokud má jeden z prarodičů tento vzhled.

Faktor č. 4: Forma nosu

Dominantní geny určují šířku a tvar nervu

. To je důvod, proč někteří lidé nejsou příliš atraktivní, tzv. "Hákovaný nos", který se předává z generace na generaci. Jako vzhled dané osoby je určeno více dominantních genů v novorozeně je větší pravděpodobnost, že zdědí formulář nos.faktor číslo 5: Anatomie

oválný obličej a protáhlý obličej je dominantní nad

kole, zatímcovysoké lícní kosti odpovídá za recesivních genů. S těmito funkcemi, budete rozšiřovat své znalosti o tom, co určuje vzhled člověka, a jak o své budoucí dítě bude vypadat. Ale nezapomeňte, že vzhled člověka má vliv nejen na jeho přitažlivost a sebevědomí, ale také pomáhá formovat svou identitu.

Vzhled člověka není jen oko a bílý úsměv.

Vzhled člověka může hodně vyprávět o svých fyzických kvalitách a schopnostech.

Kromě použití genetiku, aby se stal asistentem strážného anděla a její dítě při realizaci svých snů, měli byste si přečíst některé z našich dalších článků na toto téma. Už jste si představovali, jak bude vypadat vaše budoucí dítě?

riziko špatných antibiotik

V průběhu roku jsme trpí různými nemocemi, které se snaží léčit antibiotiky. Existuje riziko nesprávné léčby antibiotiky?


Věděli jste, co vlastně dělají hamburgery?

Věděli jste, co vlastně dělají hamburgery?

Existuje mnoho mýtů o tom, co přesně tzv. "fast food" dělat. Z tohoto důvodu existuje mnoho studií, které se neustále provádějí, aby se zjistila pravda. Přečtěte si náš článek a zjistěte tajemství, ze kterého skutečně vyrábějí hamburgery v zařízeních rychlého občerstvení. v naší stravě je možné vidět stále více a více nezdravé potraviny škodlivý jídlo, nazývané také nezdravé jídlo má mnoho negativních účinků na vaše tělo.

(Zajímavosti)

Příčiny a léčba tinnitus

Příčiny a léčba tinnitus

Zajímavé skutečnosti důležité vědět, že zvuk, který slyší a vy prostě nevidíte ostatní lidi ve skutečnosti způsobené vnějšími faktory a nazývá tinnitus . S tímto jevem se alespoň jednou v životě setkali téměř 90% světové populace. U některých lidí se tento specifický jev může stát skutečným problémem, zvláště pokud se stane chronickým a začne nepříznivě ovlivňovat jejich každodenní život.

(Zajímavosti)