Jak jsou sýtené nápoje škodlivé pro zdraví?


Jak jsou sýtené nápoje škodlivé pro zdraví?

Co osvěžující, sladké a chutné Coca-Cola v těchto nesnesitelně horkých dnech! Při karbonizaci je něco tak atraktivního, co nás motivuje k užívání nápojů se sýrem denně. A všichni se opakovaně ptají na otázku: Co mohou tyto nápoje poškodit? Koneckonců, dodávají energii a někdy způsobují pocit sytosti a snižují chuť k jídlu.

Pak byste měli vědět, že výsledky nedávných studií ukázaly, že sýtené nápoje mohou být nebezpečné pro váš život. Chcete vědět proč? Pak si přečtěte a zjistěte, jak přesně tyto nápoje poškodí vaše zdraví. Co jsou nápoje sýtené oxidem uhličitým?

proces výroby sycených nápojů je jednoduchý: se směs filtrované vody, oxidu uhličitého, sladidla (látku, která poskytuje nápoj sladkou chuť) a okyselující látky (látky, které ovlivňují nebo regulují kyselost) a osvěžující sody připravený k použití.

Poprvé se tyto nápoje používaly ve farmaceutickém průmyslu jako tonikum z bolesti hlavy a žaludečního rozrušení. Od té doby uplynulo mnoho let a nyní nemůžete uvést typy nápojů se sýtením. Mají různé barvy, pachy a chutě, ale jsou všechny uhličité a nečistoty, bez obsahu alkoholu. Ale mají prospěch? Je zachráněn starý koncept? Omlouváme se, toto není povoleno. Každý den jsou stále více nebezpečné účinky na zdraví, zejména u dětí.

Pokud nevěříte, existuje několik příznaků, které vznikají z nadměrné spotřeby nápojů se sýrem.Příznaky nadměrné konzumace sycených nápojů:

bolesti hlavy;

  • třesoucí se;
  • arytmie srdce;
  • zlost;
  • problémy s spánkem nebo nespavost;
  • deprese;
  • nevolnost a zvracení;
  • časté močení;
  • snížení kostní hmoty (kvůli nízké absorpci vápníku);
  • ztráta chuti k jídlu
  • Jak jsou sýtené nápoje škodlivé pro zdraví?

Více výzkumů ukazuje, že mnohé z produktů, které jsme zvyklí, mají negativní dopad na zdraví. Mezi tyto a sýtené nápoje.

Špatný vliv na nervový systém

Většina sýraných nápojů obsahuje významné množství kofeinu. Kofein je alkaloid, který má stimulující účinek na nervový systém a srdce. To vysvětluje stav vivacity a únavy. Je také silným vazodilatantem. Ale přínos kofeinu končí.

Nadměrná konzumace kofeinu způsobuje závislost, bolesti hlavy, poruchy srdečního rytmu, nespavost a úzkost. Stejné příznaky jsou pozorovány po nadměrné konzumaci kávy nebo čaje každý den. Karcinogenní účinek

Sýtené nápoje mají velmi dobrou chuť a barvu. Touží si zachovávají svou chuť, protože obsahuje velké množství konzervační látky, okyselující látky a chemických přísad, které mají negativní vliv na funkci ledvin.

Tyto látky mají tendenci se hromadit v tkáních, což může způsobit vývoj rakovinných buněk a nakonec výskyt nádorů. Nezapomeňte na skutečnost, že tyto nápoje mají antioxidační účinek. Vaše tělo potřebuje antioxidanty v ovoci a zelenině, nikoliv v uvedených nápojích.

Zvýšení refluxu během trávení

Navzdory skutečnostem z minulosti mohou nápoje sýtené oxidem uhličitým stále mít negativní vliv na trávicí proces.

oxid uhličitý obsažený v těchto nápojů zvyšuje acidifikaci žaludeční šťávy a urychluje jeho výrobu, i když to urychluje trávení, ale způsobuje reflux, kyselost a problémy s absorpcí. To má nejhorší účinek na osoby s onemocněním, jako je gastritida a žaludeční vředy.

kaz vzhled prokázal, že oxid uhličitý a cukr obsažený v soda mít nepříznivý vliv na ústa a zuby, protože mění vaše chuťové pohárky, erodovat sklovinu a vliv vzniku zubního kazu.

vzhled nadváhy Obecně sodovky mají vysoké koncentrace sladidel, zda nízký nebo vysoký obsah kalorií (1 sladidlo je 3 nebo 4 lžíce cukru). Nízkokalorické produkty zahrnují sorbitol, aspartam a sacharin. Vysoký obsah kalorií obsahuje sacharózu a glukózu.

Nadměrné používání těchto sladidel přispěje ke zvýšení hladiny cukru v krvi, zánět slinivky břišní a zvyšuje riziko vzniku cukrovky. Navíc sacharidy, které aktivují mechanickou činnost střev, tuky se hromadí v tkáních a tepny, což vede k obezitě a aterosklerózy.

kostní ztrátu na základě výše uvedených problémů lze dodat, že kyselina a kofein obsažený v sodovky mít škodlivé účinky na kostní vápník, protože umýt a v důsledku toho ztratíte kostní hmotu.

Oslabuje kosti a podporuje rozvoj osteoporózy. A vzhledem k obsahu cukru a kyseliny se železo v buňkách špatně vstřebává, což vede k výskytu anémie a činí tělo citlivé na různé typy infekcí.Pozor! Dietní soda

Použití sody k prevenci přírůstku hmotnosti a cukrovky není dostatečné. Ale nezapomeňte, že sladidla, náhražky cukru samé nemůže být konzumovány v nadměrném množství, protože obsahují látky, které reagují s různými metabolickými procesy, které jsou výsledkem může způsobit poškození mozku, ztrátu paměti, a dokonce podporuje vznik degenerativní onemocnění (například Alzheimerova choroba).

A nakonec ... ◊ Navzdory příjemné chuti sýrových nápojů doporučujeme je nahradit vodou, džusy, pruhy a čerstvými šťávami, aby se zachránilo jejich zdraví. Tato doporučení se zaměřily především na těhotné ženy a lidi s problémy nervového systému, prsu, žaludeční vředy, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, migréna. Tito lidé jsou vystaveni vysokému riziku.

Pamatujte, že štěstí a zdraví jdou ruku v ruce.


Jako mořská sůl bojuje celulitidy

Jako mořská sůl bojuje celulitidy

Krásy. Je někdy možné se s ním vyrovnat? Téměř 80% žen trpí tímto problémem, a ačkoli to závisí mimo jiné na genetické predispozice, nezapomeňte, že špatné stravovací návyky a sedavý způsob života budou pouze viditelné dolíčky na kůži. Mohu se úplně zbavit celulitidy? Samozřejmě že ne. Ale můžete dělat to méně nápadný a vytáhnout postavu, která jiní neviděli problémové oblasti stehen, když dáte na bikinách nebo džíny na obrázku.

(Krása)

6 Jednoduchých tipů pro dokonalý vzhled vlasů

6 Jednoduchých tipů pro dokonalý vzhled vlasů

Krásné vlasy po celou dobu byl symbolem ženskosti a zdraví. Každá žena chce mít perfektní vlasy, aby se cítila atraktivně. Hlavní problém - vysoké ceny pro kosmetické procedury, masky a různé výrobky péče ... Ale chceme vám ukázat několik způsobů, které nebudou stát nic. Jak získat krásné a zdravé vlasy?

(Krása)