Jak se myšlenky stávají onemocněním?


Jak se myšlenky stávají onemocněním?

Mysl je tak silná, že může ovlivnit váš fyzický stav. V posledních letech se objevilo mnoho knih o vztahu mezi myslí a tělem, které dokazují, že jsou mnohem těsněji spojeny, než bychom si mohli představit.

Každý z nás byl jednou nemocný a pocit, že se fyzická porucha shodovala s mentální neschopností nebo uvězněním.

Možná jste se cítila více unavená nebo nešikovná než obvykle, nebyla schopná reagovat ani na malé podněty nebo řídit vlastní myšlenky.

Na druhé straně, nedávné studie ukázaly, že stav duševní pohody je spojen se zlepšením fyzického stavu - fyzického zdraví a vašeho vnímání.

Zdá se, že pozitivní myšlenky a myšlenky mohou prostřednictvím nervového systému pomoci stát se fyzicky zdravějším.

Podobně, Pokud se nenacházíte na místě, stanete se náchylnější k nemoci. Jinými slovy, duševní nemoci, jako je úzkost a deprese, mohou způsobit nežádoucí fyzické příznaky. Přečtěte si, abyste zjistili, jak se myšlení zhoršují.


Co je to proces transformace?

Přemýšlejte o okamžiku, kdy jste se cítili úzkostlivě. Vaše srdce začíná bojovat tvrdší a rychlejší než obvykle, vaše ruce se mohou třásnout a vy si všimnete, jak se začaly potovat.

Všechny tyto příznaky se objevují proto, že vaše mysl způsobuje fyzické reakce v těle, mění rovnováhu, stejně jako při výkonu jakéhokoliv tělesného cvičení.

Ale mezi touto reakcí a cvičením je velký rozdíl: nejste tréninkem. Vaše tělo neuvolňuje dodatečnou energii, kterou produkuje, což způsobuje obrovské zatížení nervového systému. Žíly a tepny, které dodávají krev do svalů, se nerozšíří a srdce tlačí mnohem více krve do systému krevního oběhu.

Co se stane dál?

Představte si přeplněnou silnici v špičce, když vše probíhá hladce, ale najednou dojde k nehodě a celý proud by měl být přemístěn na mnohem menší sekundární silnici.

Bezpochyby systém selže. Totéž se děje ve vašem těle.

Vaše srdce čerpá auta po sobě, zatímco zbytek těla není schopen pohlcovat celý proud. Pokud situace trvá krátkou dobu nebo není příliš intenzivní, zástrčka není důležitá.

Pokud však trvá dlouhou dobu nebo je velmi akutní, může způsobit značné škody.

Podobně je mezi kognitivní funkcí a silou imunitního systému vidět jedno z nejzřetelnějších spojení mezi vědomím a tělem. Když vaše mysl nefunguje správně, tělo se stává zranitelným vůči všem vnějším útokům.

V tomto smyslu

je mysl podobná počítači a imunitnímu systému - antivirovému softwaru

zabezpečení. Pokud se počítač nezdaří, vypne antivirový program a vystaví vás hrozbě útočení na nebezpečného trojského koně.Navíc zničení imunitního systému se zpravidla nevyskytuje, když máte stres a pak zmizí.Jakou roli hraje mozek?

Nezapomeňte, že chemická sloučenina v biologickém systému leží za každou myšlenkou a nápadem. Hlavní

studijní oblastí tohoto jevu je hypotalamus

, který hraje velmi důležitou roli při regulaci hormonů.Tato malá a zajímavá součást mozku je velmi citlivá na vaše myšlenkyve formě vzpomínek, interpretací skutečných podnětů nebo předvídání budoucích událostí.

To znamená, že hypotalamus se může "probudit", připravit vás na rychlejší reakci nebo usnout, stejně jako na zvýšení pocitu potěšení. Co ovlivňuje chování?

Zatím jsme mluvili jen o tom, jak mysl může přímo ovlivnit tělo, ale nemůžeme nechat ujít další ne méně důležitý aspekt chování. Zde je příklad:

My všichni projdeme etapami v životě, které nejsou příliš šťastné nebo inspirované.

Ve skutečnosti, i když jste nikdy neměl klinickou depresi, některé z jeho příznaků mohou být podobné těm, které se vyskytly u lidí s touto poruchou, i když nemusí být tak intenzivní nebo prodloužená.

V takových okamžicích můžete začít ignorovat některé detaily vzhledu nebo osobní hygieny. Zejména první, která trpí, je vaše strava.

Odcházíte od produktů, které se vám nelíbí, a jsou obvykle nejužitečnější. Místo toho vybíráte výrobky, které přinášejí větší spokojenost. Proč se to děje? Jedná se o problém se zůstatkem.

Hledáte radost, které ztratilo v jiných aspektech života prostřednictvím jídla, které jíte.

Bohužel, obraz, který se vždy objevuje v televizi a v kině, je skutečností: dívka, která sedí na gauči sama a po přestávce se svým milovaným jíst zmrzlinu. To je destruktivní způsob, jak vytvořit hypotalamus vytvořit pocit blahobytu, který vám chybí.

Schéma chování, které se rozhodnete vyhnout negativním emocím, se stane kontraproduktivní k

zdraví těla. Ale ztráta rovnováhy není jediným důvodem, proč lidé začínají zanedbávat potravu. Dalším důležitým aspektem je smutek a nedostatek motivace, která obvykle přichází spolu s depresí.

Důvody, které vás kdysi donukovaly, abyste se o sebe postarali, mohou vzdát smutku, která se zrodila a zvykla. Akce, které kdysi připadaly rutinní, začaly vyžadovat mnohem větší úsilí.

Můžete zkusit zjednodušit své každodenní návyky: namísto toho, abyste se po nástupu do obchodu mohli rozhodnout objednat pizzu. To vyžaduje méně úsilí.

Opačná strana medaile Zatím jsme hovořili hlavně o tom, jak vám mohou negativní myšlenky fyzicky oslabit, ale je tu i zpětná strana této medaile. Mnoho studií ukázalo, že pozitivní duševní postoj výrazně zlepšuje stav lidí, kteří trpí onemocněním.

To může být přímým důsledkem biochemické nebo regenerační aktivity, která může také pomoci při kontrole onemocnění, stejně jako zvýšení fyzické aktivity a zdravé výživy.

Chcete-li dosáhnout, doporučujeme, abyste se co nejvíce starali o vaše duševní zdraví, protože tímto způsobem se postaráte o celé tělo. Není to za to?


Tipy k pokušení partnera

Tipy k pokušení partnera

Seduce váš partner je dovednost, která normálně potřebuje v raných fázích vztahů . Na začátku jsou oba partneři zranitelnější vůči romantickým pocitům a navzájem se obdivují. Měli byste vědět, že ačkoli to je běžné v prvních fázích, to nemusí nutně vždy pokračovat. Ve skutečnosti, udělat přesný opak je klíč najít dokonalou rovnováhu mezi vášeň a rutinou.

(Sex a vztahy)

Jak léčit nízké libido u žen o sexu a vztazích

Jak léčit nízké libido u žen o sexu a vztazích

ŽEny mohou trpět nízké libido v určitých obdobích života, které mohou způsobit hormonální změny, stres, vyčerpání, emocionální změny, zdravotní problémy, a tak dále. V tomto článku se budeme pokrývat některé domácí opravné prostředky a techniky, které vám pomohou zvýšit libido, zlepšují pohodu a zdraví.

(Sex a vztahy)