Jak být šťastný žádné příběhy se šťastným koncem Sex a vztahy


Jak být šťastný žádné příběhy se šťastným koncem Sex a vztahy

jsme učili od dětství, že příběhy vždy mít šťastný konec, protože v případě, že svět je v harmonii na poslední stránce, kde je vše krásné a dokonalé finále.

Páry mají dlouhý a šťastný život po vyřešení problémů a zlí lidé a věci jsou kouzelně mizí.

Ale je důležité si uvědomit, že originální příběhy Charlesa Perraulta nebo Hansa Christiana Andersena nebyly tak jasné jako verze nabízené Walt Disney. Princesses v těchto časných příbězích se vždy neoživilo vše připraveného.

Děti a dospělí však potřebují rovnováhu a myšlenka, že všechno bude v pořádku a skončí s věčným štěstím, je klíčové.

Je čas se stát chytrým, realistickým a hlavně přestat idealizovat koncepty, jako jsou emocionální vztahy. V dnešním článku vás vyzýváme, abyste o tom přemýšleli.

Nejlepší příběhy nemusí mít šťastný konec

Bezpochyby, navzdory nedostatku idylického šťastného konce, stojí za to prožít tuto zkušenost.

Tento vztah přinesl tolik slz, když jsi byl teenager a bylo tak těžké zapomenout, ale také ti něco učil. Dokonce i dnes žijí ve své paměti jako kouzelná pohádka.

Toto je jen jeden příklad. My všichni máme zkušenosti, které nebyly to, co jsme očekávali, ale my to nemůžeme litovat.

Koneckonců "nejlepší" příběhy nepotřebují šťastný konec, aby byly krásné. Je to neuvěřitelné příběhy. Buď rád, aniž by

příběhů Tal Ben-Shahar - psycholog a profesor na Harvard University, který je také uznávaným autorem několika knih, které vás naučí, jak být šťastný.

Podivuhodně je myšlenka poskytnout lidem nástroje, které jim pomohou dosáhnout více, relativně nové, ale vždycky to bylo velmi zajímavé.

  • Dr. Ben-Shahar a jeho knihy jako „hledání štěstí“ a dalších publikací, je dobrým příkladem, protože to vypadá na to, jak lidé hledají odpovědi na existenciální vakuum, s použitím pozitivní psychologie přístup.
  • Zdůrazňuje, že je velmi důležité, aby příliš šťastné příběhy příliš nepřipouštěly a neusilovaly o dosažení věčného nebo neustálého štěstí.
  • První věc, kterou je třeba vyhnout, je podávání těchto vysokých očekávání, stejně jako snaha o dokonalost. Lepší je být pokornější, realističtější a především si uvědomte, co máte teď.
  • Mnoho lidí dělá chybu spojením všech svých štěstí s "získáním toho, co chtějí" (partner pro život, ideální domov, práci, sen).
  • Snížení není nikdy špatné, stejně jako pěstování očekávání, ale je lepší udělat to z krátké perspektivy a pevně stát na zemi.

Pohádky (vysoké očekávání, fantazie, falešné ideály) jsou pasti pro osobní rozvoj. Pokud nedosáhnete toho, co budete dělat, budete stínem neštěstí.

Takže, neměl bych dát trochu dolní tyč?

Nejlepší čas - právě teď

Další pasti, na kterou lidé často spadají - soustředění všech svých snů a nadějí na budoucnost.

Když něco dostanete, můžete udělat něco jiného; pokud najdete ideálního partnera, budete se cítit šťastní; pokud budete mít tuto dovolenou, budete vždy šťastní a klidní.

Tento druh úvah není vhodný ani zdravý emocionální stav. Můžete posunout úkoly, události a schůzky, ale štěstí se nikdy nemusí dát do pozadí. Tvoje nejlepší příležitost je nyní. Místo toho, abyste si mysleli, že budete spokojeni, pokud a kdy najdete ideálního partnera, snažte se být spokojeni s tím, kdo jste teď a ti, kteří jsou s vámi.

  • Nepotřebujete, aby se cítí dobře. Cítíš se dobře, jen s tebou.
  • Namísto vždy myslet na nadcházející svátky, kdy si opravdu mít čas vyrovnat se se stresem, hledat jednoduché chvíle klidu na konci každého dne kolem.
  • Je to dobré pro zdraví.

Na závěr dodal, že příběhy a pohádky jsou vynikajícím zdrojem stimulovat představivost dětí i dospělých, ale dospělí musí pochopit, že, aby byla šťastná, nedívejte se na tento roztomilý dokonalosti znázorněné v takovém literatuře.

nejlepší momenty ne vždy skončit dobře, ale je to nádherné okamžiky, které by měl žít, a nakonec život

- jen několik okamžiků.


Co je nebezpečné omezení emocí?

Co je nebezpečné omezení emocí?

Pravděpodobně jste slyšeli, že: "Každý, kdo přijme příliš mnoho, zemře dříve nebo později pod zátěží." Toto slovo není nové, a to, stejně jako ostatní staré proklamace, spojuje životně důležitou moudrost našich předků a vyznání jejich věčných pravd. Jak často musíte omezovat své emoce? Kolik myšlenek a pocitů držíte s vámi, bojíte se urážet lidi kolem?

(Sex a vztahy)

Denní sebevylepšení v 5 krocích

Denní sebevylepšení v 5 krocích

Pro každodenní sebevylepšení v životních stádiích, potřebujete pouze jednu věc: odhodlání. Může se stát, že nyní prožíváte řadu velmi neobvyklých emocí. Cítíte se vyčerpaná, psychicky i fyzicky. Podíváte se na svět, jako by se pohyboval jedním směrem, a vy jdete opačným směrem. Máte jasný dojem, že jste posledním člověkem, k němuž se můžete obrátit, když se ostatní rozhodují a vy jste vždy na pokoji.

(Sex a vztahy)