Jak se vypořádat s běžnými problémy se zuby


Jak se vypořádat s běžnými problémy se zuby

užitečné návyky úst může být mnoho nemocí, které ovlivňují každou část - od dásní k zubům, rtů nebo sliznic. důležité chránit a starat se o každou z těchto životně důležitých prvků, aby se zabránilo běžné problémy se zuby, jako jsou zubní kaz, zápach z úst (zápach z úst), zánětu dásní a stomatitida.

Jak udržet ústní zdraví

Více než polovina lidí na celém světě má zubní problémy. Tuto skutečnost lze z velké části vysvětlit nedostatečnou hygienou nebo nezastupováním zubaře. nutné podstupovat pravidelné lékařské prohlídky, aby se včas odhalit jakékoliv těžkosti v nejcitlivějších oblastech těla. Může vám ušetřit bolest, nepohodlí a vředy v ústní dutině, což nakonec posílí vaše zdraví. Pro prevenci nejčastějších zubních problémů, řiďte se následujícími radami:

  • Snižte příjem cukru: vytváří nahromaděný plak, což zvyšuje riziko vzniku zubního kazu a napadá zubní sklovinu. Snižte množství sýrových nápojů nebo kávy ve vaší stravě, neboť jsou to dva z největších nepřátel bílých zubů. Pojídání smažených nebo příliš teplých jídel může způsobit teplotní rozdíl, který vede ke zvýšení citlivosti dutiny ústní.

  • Čistit si zuby třikrát denně: ráno, po obědě a před spaním v noci. Tento postup by měl trvat tři minuty pokaždé. Pro místní aplikaci použijte zubní nit, čistič jazyka a fluorid. Nepoužívejte příliš mnoho bělicích činidel a profesionálně čistěte jednou za rok.
  • Poznámka léky užíváte: když byl spotřebován po dlouhou dobu antikoncepce, antibiotika, sedativa, analgetika, antihistaminika, antidepresiva mohou způsobit pokles ve slinách, takže vaše ústa zůstat nechráněné. Nakládá s citlivými dásně
  • : Pokud vaše dásně krvácet, když si čistíte zuby, jíst jablko nebo chléb, navštivte svého zubaře pro správnou léčbu.

Jak léčit zubní problémy

Caries - nejnebezpečnější a nejběžnější "blízký nepřítel" společnosti. To způsobuje bakteriální plak - a lepkavá látka, která se tvoří v ústech po jídle, když zbytky jídla smíchané se slinami. Vytváří průhledný film na zubech. Jakmile dojde k kontaktu s mikroby v ústní dutině, cukr se fermentuje a vytváří kyseliny, které napadají zuby. V ideálním případě byste měli čistit zuby po jídle, a pokud si zub návštěva zubaře, aby své zaplombuvaly(pokud nechcete léčit včas, bude to způsobit bolest, protože to může dostat nervy).

Zánět dásní je ústní dutina, která postihuje velké množství dospělých.Způsobuje bakterie, které lehčí dásně, což vede k vykrvení dásní po čištění nebo konzumaci určitých výrobků. Gingivitida je způsobena nesprávnou hygienou a může být vyléčena zubními postupy. Pro jeho ošetření jsou speciálně upravené zubní pasty nebo gely. Pokud se neléčí, toto onemocnění, může rozvinout do onemocnění parodontu - vážné onemocnění, které může dokonce zničit kost, která podporuje zuby.

zápach z úst, více obyčejně známý jako zápach z úst může být spojena s nerovnováhou v ústech způsobené něčím jiným než zubní kaz, nedostatek osobní hygieny, nedostatečné slinění nebo žaludečními potížemi. Mint - jedním z nejúčinnějších domácí opravné prostředky pro tuto nepříjemnou „chuť“ v ústech.

sněti vředy se často objevují nebo z různých důvodů, například v důsledku stresu, kořeněná jídla, abrazivní hygiena, časté zakusuvannya rtu, pohmožděné kus jídla a další. Objevují se, když vaše obrana je nízká, a mikroorganismy, které žijí v ústech, začnou se množit nenormálně. Jsou tvořeny odděleně a je třeba je odlišit od herpesu, protože léčba těchto onemocnění nastává různými způsoby. Mohou se také objevit u lidí, kteří nosí ortodontické sponky. Obvykle zmizí samy o sobě, ale pokud nebudou léčit během několika dní nebo týdnů, měli byste podporovat imunitní systém. Jeden z nejznámějších přírodních herpesových léčiv - medu, který působí jako antiseptické a antimikrobiální činidlo. Naneste ho přímo na poškozenou oblast společně s šalvějí, sodou nebo slanou vodou pro oplachování.

Pálení na jazyku nebo "syndrom hořícího jazyka" způsobuje bolest podobnou popálení bolestí. Především ženy trpí menopauzou. Mezi příznaky patří pocit pálení, necitlivost, hořkost, suchost a kovová chuť. To může být vyléčeno mátou - bylina, která má antiseptické a livid vlastnosti. Připravte infuzi a připravte ji několikrát denně. Můžete také použít vlastnosti česneku a cibule, které je kombinují. Smíchejte obě složky a držte ji v ústech na několik vteřin, poté opláchněte studenou vodou. Bolest a zánět zmizí v blízké budoucnosti. Nakonec

, „sucho v ústech“ je běžný pocit způsobený stres, úzkost, deprese, některé infekce, kouření, diabetes, poruchy imunitního systému, užívání antidepresiv nebo antihypertenziva a dehydrataci. Mezi příznaky - pálení, bolest, nepříjemný zápach, změny chuti a kazu. Můžete použít tři recepty v léčbě sucho v ústech: heřmánek (infuze heřmánku stimuluje slinné žlázy), zelený čaj (zabraňuje sucho v ústech vzhledem k antibakteriálními vlastnostmi) a zázvor (zvyšuje množství slin a zároveň překonání špatný dech).


Význam učit děti mluvit slova zdvořilosti

Význam učit děti mluvit slova zdvořilosti

Užitečné návyky pochopit význam „děkuji“ léčit jinou osobu, pokud jde nezapomeňte používat slovo „prosím“, když se zeptáte na něco - na důležitou věc, která je naučit děti. snad vaši rodiče vás naučí respektovat ostatní lidi a péči o ně, aby se k nim s cílem získat stejné na oplátku. učit děti tyto návyky, je nezbytné naučit tak, že každý den viděli jen dobré vzory a povzbudit je, aby se více slušné chování ve společnosti, aby se lepší zítřek pro nás všechny.

(Užitečné návyky)

3 Nejlepší cvičení pro vaše zdraví návyky

3 Nejlepší cvičení pro vaše zdraví návyky

Užitečné Všichni by si měli uvědomit, že díky práci, která nás doslova láká na pracoviště z důvodu rodinných problémů a přes některé z osobních důvodů, jsme sedavý. Časem se nám zdá, že je zcela normální a postupně se začneme zvykat na jeho postavení. Aktivita se snižuje a sedavý životní styl se pro nás stává normou.

(Užitečné návyky)