Spojení mezi kávou a hladem


Spojení mezi kávou a hladem

Někteří vědci věří, že pití kávy způsobuje hlad. Informace o vztahu mezi kávou a hladem naleznete v tomto článku. Výsledky vás překvapí! Káva

-

nejoblíbenější nápoje jsou skutečnosti, které ukazují, že náš hlad a chuť k jídlu jsou ovládány složitých systémů a jsou závislé na tom, co jíst a pít (to platí pro kávu). Vědci prokázali, že káva jako nejoblíbenější nápoj na světě má také vliv na hlad.

Mnoho lidí používá obyčejnou kávu ke kontrole jejich chuti k jídlu.Ve skutečnosti, káva dává spoustu energie a činí vás ostražitější. Zvyšuje fyzickou účinnost a snižuje chuť k jídlu. Nicméně výzkum ukázal, že pokud chcete zhubnout, je lepší pít kávu bez kofeinu.

Tak dobrá káva? Všechno je relativní. Ne všichni lidé se učí kávu stejným způsobem. Měli byste vědět, že tento nápoj mění neurotransmitery a hormony (zejména hladiny kortizolu a inzulínu). Proto kávy způsobují, že se někteří lidé "probudí", zatímco jiní - "spát". Může se lišit v závislosti na tom, kolik pijete kávu, čas od času, váš věk, fyzickou kondici atd.

Káva vás má hlad?

Hormony ovlivňují chuť k jídlu a potěšení. Proto můžete být v určitém denním čase hladovější než ostatní. Ženy například jíst více, když mají hlad. Muži mohou hodně jíst, když jsou vystaveni vysokému tlaku nebo stresu.

Existují tři hormony, které jsou zodpovědné za hlad: ghrelin, leptin a peptid YY. První je sekretováno v žaludku, druhá je syntetizována v tukových buňkách a třetí je ve střevě.

Může pomoci kávy zhubnout? Jak? Modifikací produkce každého hormonu. Totéž se děje s náladou. Všimli jste si někdy, že když máte hlad, jste blázen nebo příliš infikovaní a po jídle - šťastní? Pamatovat populární rčení: „plný žaludek dělá šťastnou srdce“

vědci zkoumali dvě hypotézy se zjistit, jaký je vztah mezi kávou a hlad:

Hypotéza č.1 kávy (kofeinu nebo kofeinu) snižuje hlad , leptin, grelin, zvyšuje potěšení a peptid YY.

Hypotéza č.2: Stejné účinky jako v prvním případě, ale s tím rozdílem, že vydrží pouze na 60 nebo dokonce 120 minut po jídle stravitelné její tělo.

Skupina dobrovolníků pili kávu, a popsat své pocity po dobu tří hodin. závěry, podle kterých dosáhla takové:

  • Zatímco kofein se používá pro potlačení chuti k jídlu, káva bez kofeinu ukázala nejnižší úroveň hladu (spolu se dvěma hormony) a rostoucí peptid.
  • Co je více peptidu YY, pak méně hlad. Lidé, kteří se účastnili experimentu uvedlo, že neměl chuť na tři hodiny, ale jejich hladiny peptidu YY spadl půl hodiny.
  • Dalším zajímavým závěrem je, že snížení hladu a zvýšení peptidu zůstaly nezměněné před a po jídle glukózy. To umožňuje předpokládat, že některá ze složek kávy nezmění trávení.

Možná, že důvodem, že káva snižuje hlad, je to, že se změní tak potěšení hormon. Je třeba poznamenat,

, , že káva má spoustu antioxidantů. Nicméně, některé z jejích složek jsou škodlivé pro některé lidi, a to zejména v případě, že ji pijí příliš mnoho. Používáte-li kofein ke snížení chuti k jídlu by měly zvážit další strategie.

Za prvé, pít kávu bez kofeinu, a jíst více zdravých potravin, které mají stejný účinek. Pro některé lidi je to jablko, pro ostatní - kukuřice, pro někoho - banán nebo rajče.

Musíte si uvědomit, že existují i ​​jiné faktory, které vás hlad. Například nedostatek snídaně obsahuje ovoce, mléčné výrobky a obilí; užívání žaludku kdykoliv ("občerstvení"); jíst, když jste nudí, nebo chybí motivace, když se cítíte úzkost nebo stres a při hormonálních změnách.

Neočekávejte, že káva bude kouzelné řešení. Pokud nechcete každý den jíst správně, případně váš žaludek bude žádat víc a víc a více jídla.


Přesvědčivé důvody, proč používat plastové lahve znovu

Přesvědčivé důvody, proč používat plastové lahve znovu

Zajímavá fakta Pokud jste spokojeni znovu použít plastovou láhev po jednom pitné vody, doporučuji tento zvyk. Jednorázové plastové výrobky je třeba recyklovat , protože jen tak můžete přispět k ochraně životního prostředí. Bohužel, mnoho lidí není zvyklé házet plastové lahve do speciálních kontejnerů na odpad.

(Zajímavosti)

10 úžAsná fakta o tělo

10 úžAsná fakta o tělo

Zajímavá fakta Účelem tohoto blogu - poskytnout prostor pro diskuzi o tom, jak pečovat o zdraví a pohodu, aby dosáhli a získat jednoduché domácí opravné prostředky, které zlepší váš vzhled. Milujeme nové tipy a triky a dnes chceme ohlásit některé zajímavé fakty o těle. Vaše tělo je jemně vyladěný mechanismus plný tajemství.

(Zajímavosti)