Máte antidepresiva? Tady je to, co je třeba vědět před usazovací


Máte antidepresiva? Tady je to, co je třeba vědět před usazovací

Zábavná fakta Pro některé lidi, kteří se potýkají s depresí nebo úzkostí, mohou antidepresiva spásu.Pro jiné to nedává odpověď, na kterou doufali, nebo se rozhodnou nepřijmout z jiných důvodů.

Pokud patříte do poslední skupiny, je třeba něco vědět, než je přestanete přijmout.

Je důležité zvážit toto rozhodnutí a konzultovat s lékařem. Mějte na paměti, že tento druh léků přímo ovlivňuje mozek a změny je třeba sledovat.

Zde jsou některé faktory, které je třeba vzít v úvahu před rozhodnutím, zda přestat užívat antidepresiva:

Je nutné poslouchat lékaře

Pokud máte v úmyslu přestat užívat antidepresiva, je důležité otevřeně mluvit s psychologem nebo psychiatrem o očekávání, obav, pochybností a nadějí.

Jako pacient, můžete se rozhodnout je přijmout, nebo ne, tito odborníci vysvětlují nežádoucí účinky, které se mohou cítit v průběhu celého procesu.

Mnoho lidí se rozhoduje, že se cítí dobře a nepotřebují léky. Často se stává, když se dosáhne emoční rovnováhy. Často je ale šťastný pocit v důsledku užívání antidepresiv.

Lékař by měl vědět, co cítíte a jak se cítíte. Tímto způsobem vám bude moci poradit, zda chcete léčbu ukončit, nebo ne.

Možná si nejste jisti, zda máte pocit, že máte pravdu nebo potřebujete opravnou léčbu. Tento proces obvykle trvá dlouhou dobu a někteří lidé jsou unaveni neustálými novými dávkami.

Pokud lékař souhlasí s tím, že ukončení léčby je dobrý nápad, můžete vytvořit plán na postupné snížení používání antidepresiv.Tímto způsobem budete mít kontrolu nad vedlejšími účinky a nebudete projít tímto procesem samotným.

Pokud chcete přestat brát drogy kvůli obavám z vedlejších účinků, váš psychiatr může nabídnout alternativy, které budou pracovat pro tělo. Vysvětlete všechny obavy nebo otázky a řekněte mu, jak se cítíte.

to trvá déle, než si myslíte

Někteří lidé přicházejí na schůzku s psychiatrem či psychologem zklamán tím, že měsíců od obdržení antidepresiv nepřinesl žádné změny, nebo se mohou měnit, ale oni jsou negativní.

Samozřejmě, že chcete všechny smutek, nedostatek zájmu o všechno, nejistota a další situace, které způsobují, že používáte antidepresiva, aby zmizely.

Ačkoli lékaři také chtějí, aby antidepresiva vypadali jako kouzelná hůlka, která bude všechno zmizet, je ve skutečnosti mnohem složitější.

Musíte dát tělu čas, aby se přizpůsobil nové dávce.

Lidé se často chtějí vrátit k normálu po několika dnech léčby, ale stojí za to pochopit, že doktor ví, jak dlouho je potřeba zlepšit. Říká, že je to nutné.

Nepokoušejte se měnit dávku samostatně. Pokud tak učiníte, ohrozíte svůj vlastní život a nežádoucí účinky se mohou dostat mimo kontrolu. Váš lékař vás požádá, abyste byl trpělivý a opravdu musíte zkusit.

Vaše nálada je pravděpodobné, že dočasně změnit

Když přestanete užívat antidepresiva bez lékaře, jste pravděpodobně nebude přemýšlet o tom, co je třeba udržet pod kontrolou následky.

Proto několik studií naznačuje, že když lidé přestanou užívat, se zvyšuje riziko sebevražedných myšlenek.

Spojení mezi přítomností nebezpečných myšlenek a ukončením užívání antidepresiv však dosud nebylo zcela potvrzeno.

Pokud přestanete užívat léky, budete se cítit divně

Jak jsme již zmínili, antidepresiva přímo ovlivňují mozek. Jejich úkolem je regulovat práci s mozkem. Když ukončení léčby, obvykle se zruší a můžete zaznamenat jeden nebo více z následujících příznaků:

  • elektrickým proudem cit ke ztrátě hlavy
  • schopnosti soustředit
  • ostré změny nálad neschopnost plnit jednoduché úkoly

ztráta paměti pocity různých lidí může být odlišný. Pravděpodobně si nebudete všimnout rozdílu v prvních dnech a v příštích několika dnech možná nebudete moci jasně myslet.

To je docela normální a ačkoli to by nemělo vyděsit vás, doporučuje se, aby lékař zkontroloval závažnost příznaků.

Vaše právo rozhodnout, zda užívat antidepresiva

Lidé s depresí jsou hromaděni najednou. Spolu s příčinou emocí jsou všechna tato doporučení a další doporučení.

Může to způsobit zmatek a způsobit, že se divíte, jak řídíte svůj život a vaše rozhodnutí.

Měli byste mít vždy na paměti, že rozhodnutí o tom, zda užívat antidepresiva, je vaše a jen vaše.


Jak udělat domácí kondicionér pro prádlo

Jak udělat domácí kondicionér pro prádlo

Kondicionéry na prádlo se staly jedním z nejčastěji používaných prostředků pro praní prádla. Chrání tkaninu vašich oblíbených oděvů a neutralizuje vůně, proto je hezké se obléknout příště. Existuje mnoho komerčních produktů, které mají různé objemy, chuť a ceny. Ale pro ty, kteří upřednostňují organické a zdravé možnosti, jsou domácí přísady z přírodních složek, které nejsou vůbec drahé a snadno dostupné.

(Zajímavosti)

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mnoho lidí věří, že k prevenci osteoporózy by měly přijmout více mléka, protože obsahuje vápník, který posiluje kosti. Proto je otázka: proč v mnoha zemích, které nepoužívají mléko případy osteoporózy jsou mnohem menší než my? To vás zvědaví, jestli je pravda pravdivá. Co je užitečné mléko? Tam je nějaký důkaz, že mléko a mléčné výrobky jsou dobré pro zdraví kostí a prevenci osteoporózy .

(Zajímavosti)