Použití a výhody pampeliška


Použití a výhody pampeliška

přírodních produktů Jeho vědecký název - Taraxacum officinale Weber. Jaké sofistikované jméno pro divokou rostlinu! Roste po většinu severní polokouli, a to zejména v Evropě a Amerytsi.Yiyi kultivovaný po celá desetiletí jako zelenina a spotřebované v salátech. Chcete-li ochutnat, je to docela hořké (dokonce víc než rukola nebo belgická čekanka).

Pampeliška je známá pro své drsné, tvrdé a drsné listy, ale také to může být rozpoznán jeho žlutý květ a kola.

Lidé často odfouknou bílou barvu, aby si přáli. V přírodě je vítr zodpovědný za rozptýlení semen. To je důvod, proč tyto květiny tak často rostou v prostoru velkých a širokých zemí.

pampelišky obsahuje tyto živiny: sacharidy

  • Vitamin B vitamin C beta-karoten
  • draselný Flavonoidy
  • kyselina olejová kyselina linolová Taniny

které mohou být použity části pampelišky?

Jaro je nejlepší čas, jak sbírat jemné listy výhonků, pokud chcete jíst čerstvě v salátu. Můžete jej také uložit do plátěného vaku a uschnout.

Kořeny se shromažďují na konci léta nebo v zimě.

Díly, které mohou být použity:

Ponechává jako špenát a jíst to surový v salátech, nebo může být vařené jako náplň do koláčů, např. Má velmi hořkou chuť, stačí k dosažení určitého věku, proto se doporučuje jíst měkké nebo mladých výhonků.

Někteří lidé pijí infuze ze sušených listů pro léčebné účely. Květiny

Než rozpustyatsya, můžete je marinovat v soli a octa, například jako je tomu s kapary. Pak je možné smažit nebo přidat do čerstvých salátů.

Roots Když rostlina dosáhne věku dvou nebo více let (stal dospělý), můžete začít řezat část kořene. Poté ho můžete smažit a použít jako náhradu za kofein pro výrobu tinktury.

Proč používat pampeliška? Léčivé vlastnosti

Už víte, která závod mluvíme, takže teď je čas, aby se dozvěděli o jeho přínos pro zdraví ... a začít jíst to!

Léčba diabetu

V Evropě je pampeliška často používána diabetiky. Jeho kořeny obsahují snadno stravitelné cukry.

Léčba onemocnění ledvin a močových problémů

Ve Francii se tato rostlina je často nazýván „pampeliška‚(které lze přímo přeložit jako“močit v posteli"). Je to proto, pampeliška používá po dlouhou dobu ke stimulaci ledvin.

Pomáhá také tón tyto subjekty léčbu infekcí močových cest a ledvin kameny odstranění. Jedná se o vynikající diuretikum, které nezpůsobí ztrátu draslíku, stejně jako většina ostatních diuretika.

Zlepšuje gastrointestinální

Je to mírné projímadlo, hořké tonikum, který stimuluje chuť k jídlu u pacientů zotavujících se z nemoci. To zvyšuje tvorbu žluči a usnadňuje zácpa a zažívací potíže. Pomáhá zklidnit játra

pampeliška doporučuje, aby odstranění toxinů, které se hromadí v těle. Tak, vzhledem k dobrému zdraví jater. Toto zařízení se používá k léčbě hepatitidy, žloutenka a jaterní rakoviny nebo nádorů.

má také schopnost čištění krve a zabraňuje chemické nebo potravin intoxikaci. To také čistí krev z tuků (cholesterol) a kyseliny močové. To

kosmetický pleťový krém pro tato rostlina používá v poslední době k léčbě praskliny, ekzémy a lupénku, mimo jiné kožní onemocnění.

infuze mohou být připraveny z hrstky pampeliška květin v jeden šálek vroucí vody. Necháme vychladnout tinkturu, a je ideální pro mytí ran (požadováno navlhčete vatový tampon do roztoku a vetřete ho poškozené plochy). Léčba anémie

Pampeliška obsahuje značné množství železa v listech a může být použity k prevenci nebo snížení anémie. To také umožňuje tělu zotavit se z nedostatku železa v průběhu času.

Je to skvělé pro těhotné ženy, kteří mají sklon k rozvoji anémie během těhotenství. Pomáhá

zdraví očí Lidé, kteří trpí špatným zrakem v noci, nebo u nichž existuje riziko, že trpí typ makulární deformace může spotřebovat pampelišky přidávat vitamin A, beta karoten a Helenín do svého jídelníčku.

Tyto 3 živiny stimulují schopnost oka zachytit světlo a chránit zrak.

Léčba křečových žil a hemoroidů

To je vzhledem k třísloviny obsažené v této rostlině. Poskytuje zklidňující vlastnosti zmírnit vnější nebo periferní oběhové problémy, jako jsou křečové žíly a hemoroidy.

V těchto případech to bylo skvělé, aby se vykoupat, když seděl s kapalinou z hrstky pampeliška listy s vodou nebo navlhčete vatový tampón v čaji a distribuovat ho do celého prostoru onemocnění.

Nežádoucí účinky pampelišky a kontraindikace pro její použití

Obecně se nepříznivých vedlejších účinků na využití této rostliny není moc, s výjimkou kožní alergie nebo ekzému. Pokud budete konzumovat hodně pampelišek, můžete dotknout průjem, pálení žáhy nebo nepříjemný pocit v žaludku.

Fresh stonky mohou vyvolat toxicitu u dětí. Nedoporučuje infuzní pampeliška během těhotenství nebo prsu, protože má vysoký obsah alkoholu. V tomto případě je lepší konzumovat malé množství čerstvých nebo sušených rostlin.


účInky alkoholu na játra: 5 způsobů, jak se vyhnout

účInky alkoholu na játra: 5 způsobů, jak se vyhnout

Přírodní léčiva účinky alkoholu na játra má různé důsledky. projevují se nejen v procesu trávení a metabolismu. Toxické sloučeniny v alkoholu se vstřebávají během trávení a pak se filtrují játry, aby nedošlo k ovlivnění kvality krve. I když toto tělo je navržen tak, aby 90% metabolismus alkoholu prostřednictvím enzymu dehydrogenázy, jeho funkce může být ohrožena nadměrnými toxiny.

(Lidových opravné)

Zbavit pálení žáhy 15 dní

Zbavit pálení žáhy 15 dní

Přírodní prostředky pálení žáhy - pálení , které mohou být cítil v žaludku nebo krku je způsoben nadměrnou žaludeční šťávy. Lidé, kteří trpí pálením žáhy, víte, že mnoho faktorů, jako je strava, stres nebo jíst způsobem - jsou nezbytné zabývat se pálení žáhy, ale ve většině případů je obtížné zbavit navždy.

(Lidových opravné)