Použití a výhody pampeliška


Použití a výhody pampeliška

přírodních produktů Jeho vědecký název - Taraxacum officinale Weber. Jaké sofistikované jméno pro divokou rostlinu! Roste po většinu severní polokouli, a to zejména v Evropě a Amerytsi.Yiyi kultivovaný po celá desetiletí jako zelenina a spotřebované v salátech. Chcete-li ochutnat, je to docela hořké (dokonce víc než rukola nebo belgická čekanka).

Pampeliška je známá pro své drsné, tvrdé a drsné listy, ale také to může být rozpoznán jeho žlutý květ a kola.

Lidé často odfouknou bílou barvu, aby si přáli. V přírodě je vítr zodpovědný za rozptýlení semen. To je důvod, proč tyto květiny tak často rostou v prostoru velkých a širokých zemí.

pampelišky obsahuje tyto živiny: sacharidy

  • Vitamin B vitamin C beta-karoten
  • draselný Flavonoidy
  • kyselina olejová kyselina linolová Taniny

které mohou být použity části pampelišky?

Jaro je nejlepší čas, jak sbírat jemné listy výhonků, pokud chcete jíst čerstvě v salátu. Můžete jej také uložit do plátěného vaku a uschnout.

Kořeny se shromažďují na konci léta nebo v zimě.

Díly, které mohou být použity:

Ponechává jako špenát a jíst to surový v salátech, nebo může být vařené jako náplň do koláčů, např. Má velmi hořkou chuť, stačí k dosažení určitého věku, proto se doporučuje jíst měkké nebo mladých výhonků.

Někteří lidé pijí infuze ze sušených listů pro léčebné účely. Květiny

Než rozpustyatsya, můžete je marinovat v soli a octa, například jako je tomu s kapary. Pak je možné smažit nebo přidat do čerstvých salátů.

Roots Když rostlina dosáhne věku dvou nebo více let (stal dospělý), můžete začít řezat část kořene. Poté ho můžete smažit a použít jako náhradu za kofein pro výrobu tinktury.

Proč používat pampeliška? Léčivé vlastnosti

Už víte, která závod mluvíme, takže teď je čas, aby se dozvěděli o jeho přínos pro zdraví ... a začít jíst to!

Léčba diabetu

V Evropě je pampeliška často používána diabetiky. Jeho kořeny obsahují snadno stravitelné cukry.

Léčba onemocnění ledvin a močových problémů

Ve Francii se tato rostlina je často nazýván „pampeliška‚(které lze přímo přeložit jako“močit v posteli"). Je to proto, pampeliška používá po dlouhou dobu ke stimulaci ledvin.

Pomáhá také tón tyto subjekty léčbu infekcí močových cest a ledvin kameny odstranění. Jedná se o vynikající diuretikum, které nezpůsobí ztrátu draslíku, stejně jako většina ostatních diuretika.

Zlepšuje gastrointestinální

Je to mírné projímadlo, hořké tonikum, který stimuluje chuť k jídlu u pacientů zotavujících se z nemoci. To zvyšuje tvorbu žluči a usnadňuje zácpa a zažívací potíže. Pomáhá zklidnit játra

pampeliška doporučuje, aby odstranění toxinů, které se hromadí v těle. Tak, vzhledem k dobrému zdraví jater. Toto zařízení se používá k léčbě hepatitidy, žloutenka a jaterní rakoviny nebo nádorů.

má také schopnost čištění krve a zabraňuje chemické nebo potravin intoxikaci. To také čistí krev z tuků (cholesterol) a kyseliny močové. To

kosmetický pleťový krém pro tato rostlina používá v poslední době k léčbě praskliny, ekzémy a lupénku, mimo jiné kožní onemocnění.

infuze mohou být připraveny z hrstky pampeliška květin v jeden šálek vroucí vody. Necháme vychladnout tinkturu, a je ideální pro mytí ran (požadováno navlhčete vatový tampon do roztoku a vetřete ho poškozené plochy). Léčba anémie

Pampeliška obsahuje značné množství železa v listech a může být použity k prevenci nebo snížení anémie. To také umožňuje tělu zotavit se z nedostatku železa v průběhu času.

Je to skvělé pro těhotné ženy, kteří mají sklon k rozvoji anémie během těhotenství. Pomáhá

zdraví očí Lidé, kteří trpí špatným zrakem v noci, nebo u nichž existuje riziko, že trpí typ makulární deformace může spotřebovat pampelišky přidávat vitamin A, beta karoten a Helenín do svého jídelníčku.

Tyto 3 živiny stimulují schopnost oka zachytit světlo a chránit zrak.

Léčba křečových žil a hemoroidů

To je vzhledem k třísloviny obsažené v této rostlině. Poskytuje zklidňující vlastnosti zmírnit vnější nebo periferní oběhové problémy, jako jsou křečové žíly a hemoroidy.

V těchto případech to bylo skvělé, aby se vykoupat, když seděl s kapalinou z hrstky pampeliška listy s vodou nebo navlhčete vatový tampón v čaji a distribuovat ho do celého prostoru onemocnění.

Nežádoucí účinky pampelišky a kontraindikace pro její použití

Obecně se nepříznivých vedlejších účinků na využití této rostliny není moc, s výjimkou kožní alergie nebo ekzému. Pokud budete konzumovat hodně pampelišek, můžete dotknout průjem, pálení žáhy nebo nepříjemný pocit v žaludku.

Fresh stonky mohou vyvolat toxicitu u dětí. Nedoporučuje infuzní pampeliška během těhotenství nebo prsu, protože má vysoký obsah alkoholu. V tomto případě je lepší konzumovat malé množství čerstvých nebo sušených rostlin.


Jak snížit krevní tlak přirozeně

Jak snížit krevní tlak přirozeně

Přírodních produktů Lékaři říkají vysoký krevní tlak „pomalý zabiják“ kvůli obrovskému škody, kterou nese tělo. Nedostatek fyzické aktivity, špatná výživa a špatný životní styl mohou vést k vzniku tohoto zdravotního problému. Pokud trpíte vysokým krevním tlakem , můžete využít takových přírodních léků, aby se vaše pohodlí.

(Lidových opravné)

Produktu, aby se zabránilo trombózy a mrtvice

Produktu, aby se zabránilo trombózy a mrtvice

Přírodních produktů trombózy a embolie spojené s obstrukcí cév, což může vést ke smrti. Zatímco trombóza se vyskytuje v tepnách a žilách embolie - krevní sraženiny v podstatě migrace prostřednictvím krevního systému. Mnoho lidí je ohroženo, zvláště těmi, kteří mají křečové žíly. Co můžete udělat, abyste předešli tomuto závažnému problému?

(Lidových opravné)